Vuelta a Espana 2017. Warren Barguil wykluczony z drużyny

Warren Barguil płacze po porażce z Rigoberto Uranem

Nie pomagasz? Wylatujesz. Team Sunweb postanowił odesłać do domu Warrena Barguila, po tym jak ten odmówił wykonania polecenia zespołu podczas siódmego etapu Vuelta a Espana.

Chodziło o pomoc Wilco Keldermanowi, który po upadku na trasie został za peletonem. Po etapie Barguil oznajmił grupie, że nie przyjechał na Vueltę w roli czyjegoś pomocnika, a taka egoistyczna postawa, jak podano w uzasadnieniu, kłóci się z zasadami zespołu. Ekipa podkreśliła, że decyzja została podjęta nie na podstawie tego jednego zdarzenia, ale szeregu incydentów w ciągu ostatniego tygodnia.

Król gór Tour de France i zwycięzca dwóch lipcowych etapów, okupował 13. miejsce klasyfikacji generalnej Vuelty, bezpośrednio wyprzedzając Keldermana. Francuz w przyszłym sezonie przejdzie do zespołu Fortuneo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

 1. LukaszK

  26 sierpnia 2017, 12:23 o 12:23

  Trochę sodówka do głowy strzeliła. Jakoś nasz mistrz świata, zwcięzca kilku ważnych wyścigów, całe TdF pomagał liderowi i korona mu z głowy nie spadła.

 2. Zbyszkopt

  26 sierpnia 2017, 16:00 o 16:00

  Pomijam kwestie dyscypliny Barguila, bo skoro sprawa ujrzała światło dzienne,to musiał mieć swoje za uszami, ale podziwiam zmysł taktyczny kierownictwa drużyny, która poświęca zawodnika z początku drugiej dziesiątki na rzecz teoretycznie lidera, który w klasyfikacji jest niżej. Przecież, gdyby Warren został do pomocy i - nie daj Boże - nie dociągnął (a gdyby nawet, to kosztem utraty sił), mogłoby się skończyć tym, że mieliby w drugiej dziesiątce jedynie Oomena, który całego wyścigu raczej tak wysoko i tak nie przetrzyma. Moim zdaniem Barguil powinien być w tej sytuacji opcją nr 2 (po górach potrafi jeździć), a Keldermanowi pomóc ktoś inny - choćby wspomniany Oomen.

  • TomAsz

   26 sierpnia 2017, 16:04 o 16:04

   Tam była różnica 17 sekund. Oomen pomógł liderowi, a WaWa jechał ostatni w grupie lidera i tylko się oglądał jak idzie kolegom.

   • Zbyszkopt

    26 sierpnia 2017, 16:29 o 16:29

    To przynajmniej nie atakował, jak swego czasu Cunego Simoniego. Czyli teoretycznie mógł w każdej chwili zwolnić i zaczekać. Wychodzi na to, że prawda leży pośrodku, a sytuacja była pretekstem do odreagowania kierownictwa za zmianę barw klubowych. Podobno oni chcieli nowego kontraktu, a zawodnik nie bardzo.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: