Vuelta a Espana 2017. Rafał Majka: "Myślę, że nie popełniliśmy błędu"

Rafał Majka

Kolarze grupy Bora-hansgrohe na razie bez powodzenia ścigają zwycięstwo na trasie Vuelta a Espana. Po dwóch drugich miejscach Pawła Poljańskiego, dziś o krok od sukcesu był Rafał Majka.

"Zgred" znalazł się w ucieczce dnia, jadąc obok 20 innych zawodników. Główne wydarzenia 8. odcinka Vuelty rozegrały się na czterokilometrowej ściance Xorret de Catí. Tam do boju przez kolegów z drużyny został wyprowadzony nasz faworyt. Majka za plecami zostawił wszystkich rywali, za wyjątkiem Juliana Alaphilippe'a (Quick-Step Floors). Ponawiane ataki Francuz odpierał bez oznak słabości, a na finiszu nie miał sobie równych.

Wykonaliśmy dziś świetną robotę. Wielkie dzięki dla Emu [Buchmanna] i Christopha [Pfingstena]. Próbowaliśmy wszystkiego i myślę, że nie popełniliśmy błędu. Starałem się walczyć o zwycięstwo, ale podjazd był dla mnie za krótki. Nie potrafiłem odjechać Alaphilippe'owi, a kiedy zaczął się zjazd, wiedziałem już, że dziś nie da się wygrać. Muszę jednak przyznać, że Francuz był mocny. Szczerze mówiąc, to nadal nie czuję się w 100 procentach zdrowy po problemach żołądkowych, jakie miałem na początku wyścigu. Ale czuję się coraz lepiej, a nogi przyjdą. Przed nami jeszcze wiele okazji i spróbujemy po nie sięgnąć

- zapewnił Majka, który na finiszu uległ również Janowi Polancowi (UAE Team Emirates).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

 1. 😂

  27 sierpnia 2017, 09:00 o 09:00

  Chyba za długi był ten podjazd, alaphilp nie wyglądał nawet na zmęczonego po Majki atakach a majka szedł w trupa (widać na zdjeciu) każdy skok i ciągnął po 100 metrów tak to może urwać amatora. Ciekawe kiedy będzie dość długi podjazd żeby majka komuś odjechał. Nie mogę się doczekać.

  • Krzysztof

   27 sierpnia 2017, 10:29 o 10:29

   Nie za długi był ten podjazd, a za krótki dla Rafała.

  • Krystian

   27 sierpnia 2017, 12:56 o 12:56

   W takiej formie jaka ma na Vuelcie- żaden. Na tym nie mógł zgubić gościa od klasyków, a na dużej górze zgubią go górale w dobrej formie i lepsi od niego.

  • ANDRYKO

   28 sierpnia 2017, 20:02 o 20:02

   Może sam przejedz 100 m na takim wzniesieniu w tempie Rafała !
   A lepiej główką w ścianę zanim będziesz wypowiadał się na temat kolarstwa.
   Mam nadzieję że nie urazilem?pozdrawiam!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: