Tour du Poitou Charentes 2017: etap 5. Niespodzianka Sarreau

Marc Sarreau

21-letni Mads Pedersen (Trek-Segafredo) zwyciężył w Tour du Poitou Charentes. Ostatni etap francuskiego wyścigu wygrał Marc Sarreau (FDJ).

24-letni Francuz pokonał na kresce Elie Vivianiego (Team Sky) i Andree Pasqualona (Wanty - Groupe Gobert).

Michał Gołaś (Team Sky) ukończył zawody na 16. miejscu.

Wyniki 5. etapu Tour du Poitou Charentes 2017 (2.1), Roumazières-Loubert - Poitiers (157,8 km):

  1 Marc Sarreau (Fra) FDJ                               3:34:05
  2 Elia Viviani (Ita) Team Sky
  3 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  4 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis
  5 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
  6 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
  7 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina
  8 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo - Oscaro
  9 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
 10 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 11 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 12 Romain Feillu (Fra) HP BTP - Auber 93
 13 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
 14 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 15 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 17 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
 18 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 19 Jarl Salomein (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 20 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 21 Damien Touze (Fra) HP BTP - Auber 93
 22 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 23 Arnaud Gerard (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 24 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 25 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix-Lille Metropole
 26 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille
 27 Yoann Offredo (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 28 Bruno Armirail (Fra) FDJ
 29 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 30 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 31 Romain Seigle (Fra) FDJ
 32 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 33 Owain Doull (GBr) Team Sky
 34 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre
 35 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 36 Damien Gaudin (Fra) Armee de Terre
 37 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team
 38 Alo Jakin (Est) HP BTP - Auber 93                      00:09
 39 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 40 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                           00:18
 41 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 42 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 43 Winner Anacona (Col) Movistar Team                     00:35
 44 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                   00:37
 45 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina                   00:41
 46 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina                    01:23
 47 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 48 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 49 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 50 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 51 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo
 52 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Kevin Reza (Fra) FDJ                                   01:27
 54 Alberto Cecchin (Ita) Wilier Triestina                 01:39
 55 Igor Boev (Rus) Gazprom – Rusvelo
 56 Jose Herrada (Spa) Movistar Team
 57 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix-Lille Metropole
 58 Léo Vincent (Fra) FDJ
 59 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 60 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 61 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
 62 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 63 Kevin Le Cunff (Fra) HP BTP - Auber 93
 64 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 65 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo - Oscaro
 66 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     01:55
 67 Bastien Duculty (Fra) Armee de Terre                   02:16
 68 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille
 69 Flavien Dassonville (Fra) HP BTP - Auber 93
 70 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo                   02:29
 71 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 72 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 73 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis
 74 Clement Orceau (Fra) Direct Energie
 75 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
 76 Armindo Fonseca (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 77 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille                   03:34
 78 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 79 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 80 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina
 81 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 82 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 83 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      05:07
 84 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ
 85 Emils Liepins (Lat) Delko Marseille
 86 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
 87 Jérémy Lecroq (Fra) Roubaix-Lille Metropole
 88 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 89 Jeremy Bescond (Fra) HP BTP - Auber 93
 90 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   06:46
 91 Lander Seynaeve (Bel) Roubaix-Lille Metropole
 92 Joeri Calleeuw (Bel) Roubaix-Lille Metropole
 93 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 94 Héctor Carretero (Spa) Movistar Team
 95 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 96 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 97 Bram Welten (Ned) BMC Racing Team
 98 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
 99 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
100 Ruben Pols (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
101 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF
102 Nicolas Baldo (Fra) HP BTP - Auber 93
103 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
104 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
105 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis
106 Loic Chetout (Fra) Cofidis
107 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – Rusvelo
108 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
109 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
110 Ian Boswell (USA) Team Sky
111 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
112 Ayden Toovey (Aus) Trek-Segafredo                      07:36
113 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
114 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
115 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
116 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina
117 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina
118 Martin Laas (Est) Delko Marseille                      11:29

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  15:12:06
  2 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team               00:35
  3 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              00:42
  4 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre                   00:48
  5 Elia Viviani (Ita) Team Sky                            00:59
  6 Bruno Armirail (Fra) FDJ
  7 Owain Doull (GBr) Team Sky                             01:07
  8 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale              01:17
  9 Damien Gaudin (Fra) Armee de Terre                     01:22
 10 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  01:32
 11 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro            01:59
 12 Winner Anacona (Col) Movistar Team                     02:11
 13 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise        02:22
 14 Arnaud Gerard (Fra) Team Fortuneo - Oscaro             02:28
 15 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom – Rusvelo               02:33
 16 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            02:40
 17 Damien Touze (Fra) HP BTP - Auber 93                   02:47
 18 Yoann Offredo (Fra) Wanty - Groupe Gobert              02:49
 19 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                 02:54
 20 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team                   02:55
 21 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale                    03:01
 22 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                      03:18
 23 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team             03:28
 24 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise       03:53
 25 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     03:56
 26 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre                  04:01
 27 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina                   04:18
 28 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina                 04:21
 29 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo              04:26
 30 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    04:30
 31 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo                   04:36
 32 Léo Vincent (Fra) FDJ                                  04:41
 33 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 04:43
 34 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                            04:48
 35 Romain Seigle (Fra) FDJ                                05:02
 36 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                    05:28
 37 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise      05:42
 38 Jarl Salomein (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise         05:51
 39 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo                   06:06
 40 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix-Lille Metropole        06:31
 41 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                   06:35
 42 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     06:50
 43 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     07:13
 44 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – Rusvelo            07:37
 45 Kevin Le Cunff (Fra) HP BTP - Auber 93                 07:49
 46 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre                 07:50
 47 Flavien Dassonville (Fra) HP BTP - Auber 93            07:53
 48 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo - Oscaro         08:01
 49 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     08:08
 50 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                           08:15
 51 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert           08:18
 52 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo - Oscaro              08:31
 53 Romain Feillu (Fra) HP BTP - Auber 93                  08:32
 54 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         08:39
 55 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro       08:49
 56 Jose Herrada (Spa) Movistar Team                       08:54
 57 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                 09:14
 58 Alo Jakin (Est) HP BTP - Auber 93
 59 Armindo Fonseca (Fra) Team Fortuneo - Oscaro           09:30
 60 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ                            09:48
 61 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo - Oscaro              09:59
 62 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix-Lille Metropole            10:19
 63 Sebastian Henao (Col) Team Sky                         10:22
 64 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      10:25
 65 Kevin Reza (Fra) FDJ                                   10:30
 66 Igor Boev (Rus) Gazprom – Rusvelo                      10:31
 67 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                       10:37
 68 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert            10:52
 69 Héctor Carretero (Spa) Movistar Team                   11:13
 70 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                    11:21
 71 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    11:25
 72 Bastien Duculty (Fra) Armee de Terre
 73 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                         11:42
 74 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    11:52
 75 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF                      12:01
 76 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo             12:02
 77 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina                 12:34
 78 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                  12:44
 79 Philip Deignan (Irl) Team Sky                          12:48
 80 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina                  12:49
 81 Alberto Cecchin (Ita) Wilier Triestina                 12:58
 82 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                          12:59
 83 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina                    13:15
 84 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                        13:26
 85 Nicolas Baldo (Fra) HP BTP - Auber 93                  13:29
 86 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre                 13:49
 87 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina                    14:02
 88 Jeremy Bescond (Fra) HP BTP - Auber 93                 14:06
 89 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille                   14:53
 90 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                   15:07
 91 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       15:11
 92 Joeri Calleeuw (Bel) Roubaix-Lille Metropole           15:13
 93 Bram Welten (Ned) BMC Racing Team                      16:09
 94 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF                     16:16
 95 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – Rusvelo                 16:29
 96 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro            17:04
 97 Emils Liepins (Lat) Delko Marseille                    17:09
 98 Jérémy Lecroq (Fra) Roubaix-Lille Metropole            17:12
 99 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis                           17:16
100 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille                   17:27
101 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis                          18:17
102 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                  18:33
103 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille                 20:24
104 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert           20:48
105 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      21:05
106 Ruben Pols (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise            21:23
107 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF                      22:23
108 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                   23:23
109 Lander Seynaeve (Bel) Roubaix-Lille Metropole          23:41
110 Ayden Toovey (Aus) Trek-Segafredo                      23:53
111 Loic Chetout (Fra) Cofidis                             24:27
112 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               27:34
113 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        28:54
114 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert              29:14
115 Martin Laas (Est) Delko Marseille                      30:50
116 Clement Orceau (Fra) Direct Energie                    37:21
117 Ian Boswell (USA) Team Sky                             37:23
118 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale               40:19

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: