Vuelta a Espana 2017: etap 6. Tomasz Marczyński przed Pawłem Poljańskim!

Tomasz Marczyński

Tomasz Marczyński pierwszy zameldował się w Sagunto, na mecie szóstego etapu Vuelta a Espana, wyprzedzając na finiszu Pawła Poljańskiego.

Dwójce Polaków w decydującej rozgrywce towarzyszył Hiszpan Enric Mas (Quick-Step Floors), któremu pozostała trzecia pozycja.

W czołówce wyścigu bez większych zmian, na prowadzeniu znajduje się Christopher Froome (Team Sky).

Długi i górzysty odcinek (204,4 km), z pięcioma punktowanymi podjazdami po drodze, znalazł się na celowniku połowy peletonu, dlatego odjazd krystalizował się długo i w bólach, ale jak już odjechało, to porządnie.

Na pierwszej wspinaczce, Alto de Alcudia de Veo (48 km; kat. 3; 11 km; 3,4%), uformowała się grupa w składzie Tomasz Marczyński i Maxime Monfort (Lotto Soudal), Paweł Poljański i Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe), Enric Mas, Bob Jungels i Matteo Trentin (Quick-Step Floors), Damiano Caruso (BMC Racing), Antonio Pedrero, Jose Joaquin Rojas i Marc Soler (Movistar), Lennard Kämna (Team Sunweb), Clément Chevrier, Alexandre Geniez i Axel Domont (AG2R La Mondiale), Tom Scully, Toms Skujins i Davide Villella (Cannondale-Drapac), Maxim Belkov i Marco Haller (Katusha-Alpecin), George Bennett i Daan Olivier (LottoNL-Jumbo), Sergei Chernetski, Luis Leon Sanchez, Jesper Hansen i Alexey Lutsenko (Astana), Giovanni Visconti (Bahrain-Merida), Lachlan Morton (Dimension Data), Guillaume Bonnafond i Dani Navarro (Cofidis), David Arroyo (Caja Rural), Ricardo Vilela (Manzana-Postobon), Jarlinson Pantano (Trek-Segafredo), Darwin Atapuma i Jan Polanc (UAE Team Emirates), Arnaud Courteille (FDJ) oraz Larry Warbasse (Aqua Blue Sport).

Prowadzony przez Team Sky pościg początkowo jechał spóźniony o jedną minutę. Największe zagrożenie dla lidera Chrisa Froome'a stwarzał "Lulu" Sanchez, który przystąpił do etapu ze stratą 3:24.

Z czołówki na Puerto de Eslida (59,8 km; kat. 3; 5,3 km; 5,1%) odpadli Lutsenko, Trentin, Caruso, Geniez, Scully, Haller, Courteille i Bonnafond. Uciekająca 29-osobowa grupa powiększyła swoją przewagę do 3 minut, jednak tylko na chwilę. Team Sky przyspieszył, w konsekwencji tego na Alto de Chirivilla (96,6 km; kat. 3; 7,9 km; 4,1%) spadło do 1:40.

Jungels z Monfortem postanowili pożegnać współuciekinierów, zaatakowali, zyskując 45 sekund, ale akcja ta była niewsmak zawodnikom Astany. Na początku Puerto del Oronet (142,8 km; kat. 3; 6,4 km; 4%) zostali doścignięci, a za włożony wysiłek zapłacili odpadnięciem z prowadzącej grupy. Peleton na górskiej premii zameldował się ze stratą 3 minut.

Najciekawsze wydarzenia rozpoczęły się wraz nieregularnym Puerto del Garbí (168 km; kat. 2; 9,3 km; 5,1%). Na fragmencie przekraczającym 16% z przodu pozostali Marczyński, Poljański i Mas, natomiast w peletonie przyspieszył Alberto Contador (Trek-Segafredo). Od "El Pistolera" odpadali kolejni zawodnicy, na końcu koła dotrzymał mu tylko Froome. W międzyczasie na krótkim spadku upadł Tejay van Garderen (BMC Racing).

Prowadząca trójka premię zdobyła niespełna minutę przed Froome i Contadorem. Na zjazdach do czołówki 25 kilometrów przed metą powrócili Sanchez i Pedrero, z tyłu powiększyła się znacznie również grupa lidera.

Ta kilka kilometrów dalej zbliżyła się na 10 sekund. Sanchez i Pedrero odpuścili, natomiast Marczyński, Poljański i Mas nie myśleli o złożeniu broni. Desperacko przyspieszyli, goniąca grupa rozjechała się, co sprawiło, że 10 kilometrów przed finiszem zrobiło się 38 sekund.

Trójka spokojnie obroniła prowadzenie do upragnionej kreski. Na finiszu 33-letni Marczyński ruszył zza koła Masa, wyprzedził Hiszpana i po chwili odniósł swoje największe zwycięstwo w karierze. Polską wiktorię podkreślił "Poljan", zajmując drugą pozycję.

Wyniki 6. etapu Vuelta a Espana 2017 (GT), Vila-Real - Sagunto (204,4 km):

  1 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal               4:47:02
  2 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
  3 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
  4 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team              00:08
  5 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
  6 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                     00:26
  7 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
  8 Christopher Froome (GBr) Team Sky
  9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 10 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
 11 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 12 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 13 Adam Yates (GBr) Orica-Scott
 14 Wout Poels (Ned) Team Sky
 15 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott
 16 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 17 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 18 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 19 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
 20 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 21 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
 22 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo
 23 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 24 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                          00:30
 25 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors             00:43
 26 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
 27 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates
 28 Simon Yates (GBr) Orica-Scott
 29 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 30 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 31 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
 32 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 33 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 34 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 35 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 36 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
 37 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 38 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural
 39 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 40 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team             00:46
 41 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 42 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural
 43 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 44 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 45 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors               00:48
 46 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo               00:52
 47 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL-Jumbo                04:49
 48 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                  05:11
 49 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                       06:52
 50 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
 51 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ
 52 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 53 Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis
 54 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 55 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 56 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 57 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 58 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team
 59 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 60 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis
 61 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 62 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 63 Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo                10:36
 64 Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon
 65 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural
 66 Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon
 67 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 68 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 69 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 70 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 71 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
 72 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon
 73 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
 74 Anthony Roux (Fra) FDJ
 75 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac
 76 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 77 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 78 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 79 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott
 80 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin
 81 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                   12:31
 82 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 83 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
 84 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 85 Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo
 86 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
 87 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
 88 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 89 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis
 90 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 91 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 92 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
 93 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 94 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 95 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 96 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 97 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 98 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 99 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis
100 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
101 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
102 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
103 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
104 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
105 Anthony Perez (Fra) Cofidis
106 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
107 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
108 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
109 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo
110 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
111 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
112 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
113 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
114 Jeremy Maison (Fra) FDJ
115 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
116 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
117 Hernán Aguirre (Col) Manzana Postobon
118 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott
119 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
120 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
121 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
122 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac
123 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
124 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
125 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team
126 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac               15:03
127 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
128 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data
129 Magnus Cort (Den) Orica-Scott
130 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
131 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
132 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida
133 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
134 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
135 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo
136 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
137 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
138 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
139 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
140 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                 15:07
141 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
142 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
143 Diego Rubio (Spa) Caja Rural                         17:40
144 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
145 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
146 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
147 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
148 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
149 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
150 Christian Knees (Ger) Team Sky
151 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                23:11
152 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
153 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
154 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
155 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
156 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
157 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ
158 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
159 Marc Soler (Spa) Movistar Team
160 Sven Erik Bystr?m (Nor) Katusha-Alpecin
161 Michael M?rk?v (Den) Katusha-Alpecin
162 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
163 Ian Stannard (GBr) Team Sky
164 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
165 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
166 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon
167 Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon
168 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
169 Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac
170 Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon
171 Hector Sáez Benito (Spa) Caja Rural
172 Rafael Reis (Por) Caja Rural
173 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
174 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
175 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates
176 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
177 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
178 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott
179 Svein Tuft (Can) Orica-Scott
180 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
181 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
182 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
183 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis                    23:47
184 Omar Fraile Matarranza (Spa) Dimension Data
185 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin
186 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
187 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis
188 Johan Le Bon (Fra) FDJ
189 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal

Punkty

  1 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                    25 pkt
  2 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                    20
  3 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       16
  4 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team                 14
  5 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                      12
  6 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                        10
  7 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                   9
  8 Christopher Froome (GBr) Team Sky                        8
  9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                          7
 10 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                              6
 11 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team               5
 12 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                      4
 13 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                             3
 14 Wout Poels (Ned) Team Sky                                2
 15 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott             1

Lotna premia

  1 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                     4 pkt
  2 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                     2
  3 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                        1

Premia górska

Alto de Alcudia de Veo - 48.0km

  1 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                  3 pkt
  2 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale                  2
  3 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                       1

Puerto de Eslida - 59.8km

  1 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                  3 pkt
  2 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                   2
  3 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                        1

Alto de Chirivilla - 96.6km

  1 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                   3 pkt
  2 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                  2
  3 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                        1

Puetro del Oronet - 142.8km

  1 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                   3 pkt
  2 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                   2
  3 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                     1

Puerto del Garbí - 168.0km

  1 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                     5 pkt
  2 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                        3
  3 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                     1

Drużynowo

  1 UAE Team Emirates                                 14:22:23
  2 Orica - Scott                                        00:01
  3 Astana Pro Team                                      00:03
  4 Team Sunweb                                          00:05
  5 Bora - Hansgrohe                                     00:12
  6 Quick - Step Floors                                  00:14
  7 Team Sky                                             00:18
  8 Bahrain - Merida                                     00:21
  9 Caja Rural - Seguros RGA                             00:55
 10 Movistar Team                                        05:03
 11 Cannondale Drapac                                    10:28
 12 BMC Racing Team                                      10:31
 13 Trek - Segafredo                                     10:37
 14 Team Lotto Nl - Jumbo                                11:07
 15 Lotto Soudal                                         12:27
 16 Cofidis                                              12:53
 17 Manzana Postobon Team                                16:37
 18 AG2R La Mondiale                                     19:19
 19 Team Katusha Alpecin                                 22:16
 20 Team Dimension Data                                  22:33
 21 FDJ                                                  23:03
 22 Aqua Blue Sport                                      38:48

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                 22:54:38
  2 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott         00:11
  3 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                  00:13
  4 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team             00:30
  5 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 00:36
  6 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors             00:40
  7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                      00:49
  8 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                         00:50
  9 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                01:13
 10 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                        01:26
 11 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                    01:28
 12 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                  01:40
 13 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                     01:43
 14 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                          01:57
 15 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                          02:19
 16 Wout Poels (Ned) Team Sky                            02:23
 17 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data            02:26
 18 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirat     02:52
 19 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates               02:55
 20 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo           02:59
 21 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                  03:02
 22 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team              03:06
 23 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo        03:10
 24 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team             03:12
 25 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural                  03:40
 26 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                   04:00
 27 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                  04:40
 28 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural              04:47
 29 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                         06:28
 30 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates               07:52
 31 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                 08:03
 32 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon                     08:55
 33 Diego Rosa (Ita) Team Sky                            10:21
 34 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team          10:40
 35 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                 11:20
 36 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale            11:23
 37 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon                12:25
 38 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                     12:39
 39 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      13:02
 40 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team           13:27
 41 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Tea     14:01
 42 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                   14:22
 43 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data      14:30
 44 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo               14:45
 45 Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis               15:53
 46 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida               16:56
 47 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                16:58
 48 Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo                18:57
 49 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                    19:24
 50 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis                  19:51
 51 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                  20:15
 52 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                  20:20
 53 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida               20:27
 54 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                    20:36
 55 Hernán Aguirre (Col) Manzana Postobon                21:35
 56 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                       22:00
 57 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates                22:27
 58 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ                          22:28
 59 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                  23:20
 60 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                 24:14
 61 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                  24:20
 62 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                  24:28
 63 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon
 64 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis                      24:54
 65 Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon                25:05
 66 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                25:32
 67 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale              25:34
 68 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                 25:44
 69 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis                           25:58
 70 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural           26:07
 71 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                    26:40
 72 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural                    27:24
 73 Jeremy Maison (Fra) FDJ                              27:52
 74 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL-Jumbo                27:54
 75 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport              28:17
 76 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac              28:25
 77 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                   28:35
 78 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin                 28:45
 79 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin        29:12
 80 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo              30:37
 81 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                   31:19
 82 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors               31:37
 83 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                   32:13
 84 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team             32:14
 85 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                    32:17
 86 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                 32:36
 87 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                       32:44
 88 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                  33:14
 89 Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon              33:19
 90 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                33:24
 91 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural                  33:34
 92 Marc Soler (Spa) Movistar Team                       33:40
 93 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis                    34:08
 94 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac               34:12
 95 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo              34:32
 96 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team                  34:46
 97 Anthony Perez (Fra) Cofidis                          35:13
 98 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                    35:14
 99 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale              35:23
100 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                  35:32
101 Anthony Roux (Fra) FDJ                               35:56
102 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors           36:17
103 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
104 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                         37:12
105 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team              37:21
106 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                      37:48
107 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo          38:10
108 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott          38:30
109 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott            39:16
110 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team           39:18
111 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                  39:24
112 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                 39:40
113 Christian Knees (Ger) Team Sky                       39:53
114 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                39:55
115 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac                40:38
116 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data      40:52
117 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                 41:10
118 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                41:18
119 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                   41:32
120 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                     41:47
121 Chad Haga (USA) Team Sunweb                          41:53
122 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport                  41:59
123 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team              42:11
124 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale               42:24
125 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                42:34
126 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo           42:45
127 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                   42:50
128 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac             43:19
129 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates           43:35
130 Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo            43:40
131 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb               43:45
132 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo
133 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                          43:54
134 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                   44:41
135 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                   45:28
136 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
137 Sven Erik Bystr?m (Nor) Katusha-Alpecin              46:15
138 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                     46:17
139 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                 47:00
140 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                     47:13
141 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                  47:23
142 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                      47:33
143 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  47:57
144 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon            48:12
145 Omar Fraile Matarranza (Spa) Dimension Data          48:36
146 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
147 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                48:48
148 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac               49:01
149 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                           49:03
150 Magnus Cort (Den) Orica-Scott                        49:05
151 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                  49:26
152 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                    49:43
153 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida             49:48
154 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo              49:56
155 Diego Rubio (Spa) Caja Rural                         50:35
156 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                   51:04
157 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                 52:10
158 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                     52:14
159 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                  52:24
160 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                54:05
161 Johan Le Bon (Fra) FDJ                               54:20
162 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin                  55:30
163 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis                    55:40
164 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                    55:51
165 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                        56:03
166 Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac                56:27
167 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                 56:43
168 Hector Sáez Benito (Spa) Caja Rural                  57:01
169 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                     57:02
170 Ian Stannard (GBr) Team Sky                          57:28
171 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe             58:04
172 Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon              58:16
173 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis                     58:35
174 Michael M?rk?v (Den) Katusha-Alpecin                 59:03
175 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb                     59:04
176 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                    59:15
177 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe             59:27
178 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                01:00:09
179 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott                      01:00:46
180 Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon         01:00:56
181 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors             01:01:06
182 Svein Tuft (Can) Orica-Scott                      01:01:22
183 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport         01:01:42
184 Rafael Reis (Por) Caja Rural                      01:03:12
185 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                01:04:39
186 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates            01:05:40
187 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                 01:06:51
188 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                   01:07:48
189 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ                         01:10:23

Klasyfikacja punktowa

  1 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors                  49 pkt
  2 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    31
  3 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                   29
  4 Christopher Froome (GBr) Team Sky                       28
  5 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                      28
  6 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                    27
  7 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                   25
  8 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac                25
  9 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                    24
 10 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                    22
 11 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors                20
 12 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data         20
 13 Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo               20
 14 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott            18
 15 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                         17
 16 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       17
 17 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                       17
 18 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                      16
 19 Marc Soler (Spa) Movistar Team                          16
 20 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team                 14

Klasyfikacja górska

  1 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                 38 pkt
  2 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                  12
  3 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural              11
  4 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                 10
  5 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      10
  6 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                    6
  7 Christopher Froome (GBr) Team Sky                        5
  8 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                     5
  9 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural                        4
 10 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                      3
 11 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis                          3
 12 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott             3
 13 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                        3
 14 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirat         2
 15 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data          2
 16 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                   2
 17 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                     2
 18 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale                  2
 19 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                        2
 20 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                       2

Klasyfikacja kombinowana

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                       12 pkt
  2 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott            28
  3 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     38
  4 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                    49
  5 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data         70
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    76
  7 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       83
  8 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                    86
  9 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                  91
 10 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                   99
 11 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              104
 12 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                126
 13 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis                        132
 14 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         138
 15 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin                   143
 16 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                       188
 17 Diego Rubio (Spa) Caja Rural                           224

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                   68:11:35
  2 Orica - Scott                                        01:59
  3 UAE Team Emirates                                    02:56
  4 Team Sky                                             04:07
  5 Team Sunweb                                          05:19
  6 Movistar Team                                        06:58
  7 Caja Rural - Seguros RGA                             16:22
  8 Quick - Step Floors                                  17:00
  9 Bahrain - Merida                                     23:30
 10 AG2R La Mondiale                                     26:24
 11 BMC Racing Team                                      26:46
 12 Trek - Segafredo                                     31:17
 13 Team Dimension Data                                  34:30
 14 Manzana Postobon Team                                34:36
 15 Lotto Soudal                                         35:19
 16 Cannondale Drapac                                    36:59
 17 Bora - Hansgrohe                                     37:59
 18 Team Lotto Nl - Jumbo                                39:10
 19 Cofidis                                              41:47
 20 Team Katusha Alpecin                                 43:33
 21 FDJ                                               01:03:33
 22 Aqua Blue Sport                                   01:29:56

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

  1. Cypek2

    24 sierpnia 2017, 17:58 o 17:58

    Wspaniale! Gratulacje Maniek! Mam nadzieję że Paweł jeszcze pokaże się w tym wyścigu.

  2. 💪

    24 sierpnia 2017, 18:17 o 18:17

    👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  3. fanD

    24 sierpnia 2017, 20:08 o 20:08

    Piękna sprawa 😉 szkoda Poljana ale zwycięzca może być tylko jeden.

  4. md

    24 sierpnia 2017, 23:18 o 23:18

    Zajebiście 🙂

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: