Jack Bobridge zatrzymany za handel narkotykami

Jack Bobridge

Jack Bobridge trafił przed oblicze sądu, oskarżony o handel narkotykami. Według australijskiej policji dwukrotny medalista olimpijski w ilościach hurtowych sprzedawał ekstazy.

Zatrzymanie nastąpiło po przeszukaniu domu Bobridge'a w australijskim Perth. Policja twierdzi, że od marca do lipca tego roku, na ulicach Perth, Stirling, Balcatta i Leederville, upłynnił duże ilości XTC. Po wpłaceniu kaucji podejrzany został zwolniony, ale do czasu rozprawy sądowej nie może opuszczać kraju, ani kontaktować się ze współoskarżonymi.

Bobridge zakończył karierę zawodowego kolarza w zeszłym roku, z powodu reumatoidalnego zapalenia stawów. 28-latek łączył kolarstwo szosowe z torowym. W dorobku ma dwa srebrne medale olimpijskie w wyścigu drużynowym na dochodzenie (2012, 2016), cztery złote krążki Igrzysk Wspólnoty Narodów (2010, 2014), trzy tytuły mistrza świata na torze, a także dwa tytuły mistrza Australii na szosie oraz wygrane etapy Eneco Tour i Tour Down Under.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: