Tour du Poitou Charentes 2017: etap 2. Bouhanni w formie na jesień

Nacer Bouhanni (Cofidis) jako pierwszy zameldował się na mecie drugiego etapu francuskiego wyścigu Tour du Poitou Charentes.

Francuski sprinter pokonał na ostatnich metrach Włocha Elię Vivianiego (Team Sky) oraz swojego rodaka Damiena Touze'a (HP BTP - Auber93) i wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

27-latek w kwietniu doznał kontuzji głowy, w kraksie na Tour de Yorkshire doznając wstrząśnienia mózgu. Rekonwalescencja przebiegła dość szybko znany z pasji dla boksowania kolarz wystartował w Tour de France. Siedem razy meldował się w czołowej dziesiątce, ale do poziomu najlepszych brakowało.

W startach w drugiej części sezonu Bouhanniemu idzie lepiej - wygrał już etap Tour de l'Ain, a wczorajsze drugie miejsce i dzisiejsze zwycięstwo zwiastują dobrą formę na jesienne wyścigi.

Wyniki 2. etapu Tour du Poitou Charentes 2017 (2.1), Saint-Savinien-sur-Charente - Roumazières-Loubert (185,7 km):

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                       4:18:44
  2 Elia Viviani (Ita) Team Sky
  3 Damien Touze (Fra) HP BTP - Auber 93
  4 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  5 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille
  6 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
  7 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  8 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
  9 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen
 10 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 11 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen
 12 Emils Liepins (Lat) Delko Marseille
 13 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 14 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
 15 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo
 16 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen
 17 Yoann Offredo (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 18 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 19 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ
 20 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 22 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina
 23 Arnaud Gerard (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 24 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
 25 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 26 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 27 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 28 Damien Gaudin (Fra) Armee de Terre
 29 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 30 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 31 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 32 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 33 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 34 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre
 35 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 36 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 37 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
 38 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 39 Léo Vincent (Fra) FDJ
 40 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
 41 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 42 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 43 Bruno Armirail (Fra) FDJ
 44 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 45 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 46 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 47 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
 48 Flavien Dassonville (Fra) HP BTP - Auber 93
 49 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina
 50 Owain Doull (GBr) Team Sky
 51 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
 52 Joeri Calleeuw (Bel) Roubaix-Lille Metropole
 53 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 54 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                  00:16
 55 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                          00:21
 56 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina
 57 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                          00:24
 58 Marc Sarreau (Fra) FDJ                               00:27
 59 Héctor Carretero (Spa) Movistar Team                 01:04
 60 Thomas Rostollan (Fra) Armee de Terre
 61 Alberto Cecchin (Ita) Wilier Triestina               01:15
 62 Romain Seigle (Fra) FDJ                              01:28
 63 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ
 64 Kevin Reza (Fra) FDJ
 65 Loic Chetout (Fra) Cofidis                           01:40
 66 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                        02:08
 67 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 68 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo                 02:12
 69 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo - Oscaro
 70 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 71 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 72 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 73 Alo Jakin (Est) HP BTP - Auber 93
 74 Jeremy Bescond (Fra) HP BTP - Auber 93
 75 Kevin Le Cunff (Fra) HP BTP - Auber 93
 76 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 77 Romain Feillu (Fra) HP BTP - Auber 93
 78 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 79 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 80 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 81 Armindo Fonseca (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 82 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team
 83 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 84 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
 85 Bastien Duculty (Fra) Armee de Terre
 86 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 87 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 88 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – Rusvelo
 89 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 90 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
 91 Jarl Salomein (Bel) Sport Vlaanderen
 92 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 93 Igor Boev (Rus) Gazprom – Rusvelo
 94 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen
 95 Bram Welten (Ned) BMC Racing Team
 96 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
 97 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 98 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille
 99 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
100 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina
101 Nicolas Baldo (Fra) HP BTP - Auber 93
102 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
103 Sebastian Henao (Col) Team Sky
104 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
105 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina
106 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
107 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix-Lille Metropole
108 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF
109 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille
110 Jérémy Lecroq (Fra) Roubaix-Lille Metropole          02:24
111 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                         02:28
112 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                      02:43
113 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix-Lille Metropole          03:14
114 Dorian Godon (Fra) Cofidis
115 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis
116 Jose Herrada (Spa) Movistar Team
117 Philip Deignan (Irl) Team Sky                        03:35
118 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro     03:41
119 Martin Laas (Est) Delko Marseille                    04:12
120 Ruben Pols (Bel) Sport Vlaanderen                    05:50
121 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo - Oscaro
122 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille
123 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille                 07:21
124 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
125 Killian Evenot (Fra) HP BTP - Auber 93               07:29
126 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
127 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina                  08:00
128 Ayden Toovey (Aus) Trek-Segafredo
129 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
130 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
131 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis
132 Lander Seynaeve (Bel) Roubaix-Lille Metropole
133 Jeremy Cabot (Fra) Roubaix-Lille Metropole
134 Ian Boswell (USA) Team Sky                           11:22
135 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
136 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale             18:13
137 Clement Orceau (Fra) Direct Energie
138 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix-Lille Metropole
DNF Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille
DNF Roman Maikin (Rus) Gazprom – Rusvelo
DNS Guillaume Levarlet (Fra) Wanty - Groupe Gobert

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                       9:05:57
  2 Elia Viviani (Ita) Team Sky
  3 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                   00:07
  4 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert        00:12
  5 Damien Touze (Fra) HP BTP - Auber 93
  6 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                00:15
  7 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                    00:16
  8 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
  9 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
 10 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille
 11 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
 12 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen
 13 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina
 14 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen
 15 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo
 16 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 17 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 18 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 19 Yoann Offredo (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 20 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 21 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 22 Damien Gaudin (Fra) Armee de Terre
 23 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
 24 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 25 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 26 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 27 Arnaud Gerard (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 28 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 29 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 30 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 31 Owain Doull (GBr) Team Sky
 32 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 33 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 34 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
 35 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre
 36 Bruno Armirail (Fra) FDJ
 37 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
 38 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina
 39 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 40 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                  00:32
 41 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ                           00:37
 42 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 43 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                          00:40
 44 Marc Sarreau (Fra) FDJ                               00:43
 45 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo                 01:11
 46 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ                          01:44
 47 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen              01:47
 48 Léo Vincent (Fra) FDJ
 49 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 50 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 51 Joeri Calleeuw (Bel) Roubaix-Lille Metropole
 52 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina                  02:08
 53 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                        02:24
 54 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo                 02:28
 55 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 56 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Bram Welten (Ned) BMC Racing Team
 58 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo - Oscaro
 59 Kevin Le Cunff (Fra) HP BTP - Auber 93
 60 Armindo Fonseca (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 61 Jarl Salomein (Bel) Sport Vlaanderen
 62 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
 63 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team
 64 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 65 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 66 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 67 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
 68 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
 69 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 70 Nicolas Baldo (Fra) HP BTP - Auber 93
 71 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                         02:44
 72 Héctor Carretero (Spa) Movistar Team                 02:51
 73 Thomas Rostollan (Fra) Armee de Terre
 74 Kevin Reza (Fra) FDJ                                 02:53
 75 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                 02:56
 76 Romain Seigle (Fra) FDJ                              03:15
 77 Flavien Dassonville (Fra) HP BTP - Auber 93
 78 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF                    03:19
 79 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix-Lille Metropole      03:23
 80 Igor Boev (Rus) Gazprom – Rusvelo                    03:51
 81 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                      03:57
 82 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen
 83 Jeremy Bescond (Fra) HP BTP - Auber 93               03:59
 84 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 85 Alo Jakin (Est) HP BTP - Auber 93
 86 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 87 Romain Feillu (Fra) HP BTP - Auber 93
 88 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 89 Bastien Duculty (Fra) Armee de Terre
 90 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – Rusvelo
 91 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 92 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
 93 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre               04:08
 94 Alberto Cecchin (Ita) Wilier Triestina               04:36
 95 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                  04:38
 96 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro     04:57
 97 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix-Lille Metropole          04:58
 98 Jose Herrada (Spa) Movistar Team                     05:01
 99 Philip Deignan (Irl) Team Sky                        05:22
100 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                       05:29
101 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert         05:32
102 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
103 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                 05:33
104 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina
105 Sebastian Henao (Col) Team Sky
106 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert          06:02
107 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo - Oscaro            06:06
108 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis                         06:35
109 Emils Liepins (Lat) Delko Marseille                  07:44
110 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille
111 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
112 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina                  08:16
113 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
114 Ayden Toovey (Aus) Trek-Segafredo
115 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                    08:28
116 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille                 09:08
117 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
118 Jeremy Cabot (Fra) Roubaix-Lille Metropole           09:10
119 Ruben Pols (Bel) Sport Vlaanderen                    09:11
120 Jérémy Lecroq (Fra) Roubaix-Lille Metropole          09:20
121 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                      09:23
122 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF
123 Loic Chetout (Fra) Cofidis                           09:39
124 Lander Seynaeve (Bel) Roubaix-Lille Metropole        09:47
125 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille                    10:11
126 Killian Evenot (Fra) HP BTP - Auber 93               10:50
127 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille               11:22
128 Martin Laas (Est) Delko Marseille                    12:19
129 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina               14:12
130 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale             14:43
131 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis                        14:50
132 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert            15:01
133 Dorian Godon (Fra) Cofidis                           15:14
134 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                      16:32
135 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix-Lille Metropole        20:00
136 Ian Boswell (USA) Team Sky                           23:22
137 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale             26:12
138 Clement Orceau (Fra) Direct Energie

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: