Tour de l'Avenir 2017: etap 4. Chris Lawless panem na Saumur

Chris Lawless

Brytyjczyk Christopher Lawless po śmiałym ataku na ostatnim kilometrze wygrał czwarty etap "wyścigu ku przyszłości".

21-latek na mecie zameldował się przed Włochem Imerio Cimą oraz Norwegiem Kristofferem Halvorsenem. 7. miejsce zajął reprezentant Polski - Alan Banaszek.

Liderem wyścigu pozostał Duńczyk Kasper Asgreen - zwycięzca pierwszego etapu. Banaszek w klasyfikacji generalnej zajmuje 5. miejsce.

Czwartego dnia rywalizacji kolarze mierzyli się z dość łatwy odcinkiem prowadzącym do Saumur. Miasteczko nad Loarą witało młodzieżowców krótką i techniczną rundą, na której dwukrotnie należało pokonać 500-metrowy podjazd na zamek o średnim nachyleniu 7%. Wspinaczka po raz ostatni wyrastała na 3 kilometry przed metą, dając pole do popisu harcownikom.

Ci do pracy zabrali się zaraz po starcie, ale ucieczkę dnia wyłoniono dopiero po ponad 40 kilometrach - z dwóch uciekających grupek na czele powstał oddział, w którego skład weszli Vasili Strokov i Uladzimir Harakhavik (Białoruś), Alan Riou (Bretania), Wldy Enrique Sandoval (Kolumbia), Darragh O'Mahony (Irlandia), Leo Danes (Auvergne-Rhône Alpes) oraz Georg Zimmermann (Niemcy).

Grupka z przewagą czterech i pół minuty pokonywała szosy Kraju Loary, a jej bufor zmniejszać się zaczął dopiero na 60 kilometrów przed metą. Do pracy zabrali się Duńczycy i Holendrzy, na 30 kilometrów przed metą wciąż do odrobienia mając dwie i pół minuty. Tempo wzrosło przed Saumur - 19 kilometrów przed metą sędziowie zmierzyli minutę przewagi, a rozpędzony peleton chwilę później wchłonął zmęczonych Strokova i Sandovala.

10 kilometrów przed metą na czele pozostali już tylko Zimmermann i O'Mahony, na technicznej rundzie z niewielkim podjazdem próbując utrzymać 45-sekundowe prowadzenie. Dwójka walczyła do ostatnich sił, ale ich akcja zakończona została na 2 kilometry przed finiszem.

Kontrę natychmiast wyprowadzili Brytyjczycy - Christopher Lawless nie czekał na sprint z grupy, ale ruszył samotnie na kilometr przed metą. Wicemistrz Wielkiej Brytanii, na co dzień reprezentujący amerykańską grupę Axeon Hagen Berman, świetnie wyczuł moment i na mecie pokazał rywalom plecy, po zwycięstwie w ZLM Tour dopisując do listy tegorocznych sukcesów kolejny wartościowy wynik.

Wyniki 4. etapu Tour de l'Avenir 2017 (2.Ncup), Derval - Saumur (166,6 km):

1 Christopher Lawless (Wielka Brytania)                      3:43:27   
2 Imerio Cima (Włochy)                                         00:02   
3 Kristoffer Halvorsen (Norwegia)     
4 Rui Oliveira (Portugalia)     
5 Simon Sellier (Francja)     
6 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Kolumbia)     
7 Alan Banaszek (Polska)     
8 Mark Downey (Irlandia)     
9 Clément Russo (Francja) Auvergne Rhône-Alpes     
10 Neilson Powless (USA)     
11 Joris Nieuwenhuis (Holandia)     
12 Julius Van Den Berg (Holandia)     
13 Jai Hindley (Australia)     
14 Emmanuel Morin (Francja) Bretania     
15 Adrien Garel (Francja) Bretania     
16 Callum Scotson (Australia)     
17 Pavel Sivakov (Rosja)     
18 Marc Hirschi (Szwajcaria)     
19 Anders Skaarseth (Norwegia)     
20 Patrick Müller (Szwajcaria)     
21 Simon Guglielmi (Francja) Auvergne Rhône-Alpes     
22 Niklas Eg (Dania)     
23 Patrick Gamper (Austria)     
24 Emiel Planckaert (Belgia)     
25 Egan Arley Bernal Gomez (Kolumbia)     
26 Giovanni Carboni (Włochy)     
27 Bjorg Lambrecht (Belgia)     
28 Michael O'Loughlin (Irlandia)     
29 James Knox (Wielka Brytania)     
30 Pit Leyder (Luksemburg)     
31 Kasper Asgreen (Dania)     
32 Aaron Verwilst (Belgia)     
33 Lucas Hamilton (Australia)     
34 Stephen Bassett (USA)     
35 Dominik Neuman (Czechy)     
36 Tiago Antunes (Portugalia)     
37 Steff Cras (Belgia)     
38 Darragh O'Mahony (Irlandia)     
39 Remy Rochas (Francja) Auvergne Rhône-Alpes     
40 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)     
41 Ward Jaspers (Belgia)     
42 Gracjan Szeląg (Polska)     
43 Aurélien Paret-Peintre (Francja)     
44 Michal Schlegel (Czechy)     
45 Michael Storer (Australia)     
46 William Barta (USA)     
47 Hugo Nunes (Portugalia)     
48 Cristian Munoz Lancheros (Kolumbia)     
49 Valentin Madouas (Francja)     
50 Kevin Geniets (Luksemburg)     
51 Jesper Schultz (Dania)     
52 Markus Freiberger (Austria)     
53 Casper Pedersen (Dania)     
54 Matthew Teggart (Irlandia)     
55 Piotr Brożyna (Polska)     
56 Dmitrii Strakhov (Rosja)     
57 Aleksandr Vlasov (Rosja)     
58 Gino Mäder (Szwajcaria)     
59 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)     
60 Petr Rikunov (Rosja)     
61 Scott Davies (Wielka Brytania)     
62 Victor Lafay (Francja)     
63 Daniel Martinez Poveda (Kolumbia)     
64 Matteo Fabbro (Włochy)     
65 Francesco Romano (Włochy)     
66 Masaki Yamamoto (Japonia)     
67 Andre Carvalho (Portugalia)     
68 José Fernandes (Portugalia)     
69 Benjamin Brkic (Austria)     
70 Daire Feeley (Irlandia)     
71 Tom Wirtgen (Luksemburg)     
72 Aleksandr Riabushenko (Białoruś)     
73 Aurélien Doleatto (Francja) Auvergne Rhône-Alpes     
74 Johannes Schinnagel (Niemcy)     
75 Georg Zimmermann (Niemcy)     
76 Artem Nych (Rosja)     
77 Samuel Jenner (Australia)     
78 Roman Lehky (Czechy)     
79 Anthony Rappo (Szwajcaria)     
80 Yahor Shpakouski (Białoruś)     
81 Nikolai Cherkasov (Rosja)     
82 Florian Cam (Francja) Bretania     
83 Martin Schäppi (Szwajcaria)     
84 Michel Ries (Luksemburg)     
85 Jakub Otruba (Czechy)     
86 Marcel Neuhauser (Austria)     
87 Takeaki Amezawa (Japonia)     
88 Konrad Geßner (Niemcy)     
89 Léo Danes (Francja) Auvergne Rhône-Alpes     
90 Mohcine Elkouraji (Maroko)     
91 Jirí Petrus (Czechy)     
92 Ryan Reilly (Irlandia)     
93 Florian Nowak (Niemcy)     
94 Justin Oien (USA)     
95 Patrick Haller (Niemcy)     
96 Larry Valvasori (Luksemburg)     
97 Szymon Tracz (Polska)     
98 Lukas Schlemmer (Austria)     
99 Lars Van Den Berg (Holandia)     
100 Hayato Okamoto (Japonia)     
101 Robert Stannard (Australia)                                00:22   
102 Sean Bennett (USA)                                         00:27   
103 Jonas Abrahamsen (Norwegia)                                00:43   
104 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)     
105 Ilya Volkau (Białoruś)     
106 Ian Garrison (USA)                                         00:02   
107 Atsushi Oka (Japonia)                                      00:55   
108 Tobias S. Foss (Norwegia)                                  01:01   
109 Jan Petelin (Luksemburg)                                   01:17   
110 Szymon Sajnok (Polska)                                     01:19   
111 Houcaine Sabbahi (Maroko)                                  01:23   
112 Stan Dewulf (Belgia)                                       00:02   
113 Syver Warsted (Norwegia)                                   01:29   
114 Edoardo Affini (Włochy)     
115 Michał Paluta (Polska)                                     00:02   
116 Alan Riou (Francja) Bretania                               01:50   
117 Axel Journiaux (Francja)                                   01:54   
118 Oliver Wood (Wielka Brytania)                              00:02   
119 Soufiane Sahbaoui (Maroko)     
120 Lahcen Sabbahi (Maroko)                                    02:13   
121 Lukas Rüegg (Szwajcaria)                                   00:02   
122 Mohsine Annachnach (Maroko)                                02:31   
123 Uladzimir Harakhavik (Białoruś)                            02:45   
124 Jacob Hennessy (Wielka Brytania)                           02:48   
125 Masahiro Ishigami (Japonia)                                03:35   
126 Thibault Guernalec (Francja) Bretania                      03:38   
127 Francisco Campos (Portugalia)                              00:02   
128 Nicolas Malle (Francja) Bretania                           03:53   
129 Maxime Roger (Francja) Auvergne Rhône-Alpes     
130 Felix Gall (Austria)     
131 Wldy Sandoval Garzon (Kolumbia)     
132 Vasili Strokau (Białoruś)                                  04:15   
133 Adam Sekanina (Czechy)                                     05:06   
134 Pascal Eenkhoorn (Holandia)                                06:11   
135 Jan Maas (Holandia)     
136 Mark Stewart (Wielka Brytania)     
137 Fabio Jakobsen (Holandia)                                  06:13   
DNF Leon Rohde (Niemcy)     
DNF Rei Onodera (Japonia)     

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1 Kasper Asgreen (Dania)                                    12:48:56   
2 Christopher Lawless (Wielka Brytania)                        00:02   
3 Kristoffer Halvorsen (Norwegia)                              00:04   
4 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Kolumbia)     
5 Alan Banaszek (Polska)     
6 Simon Guglielmi (Francja) Auvergne Rhône-Alpes     
7 Neilson Powless (USA)     
8 Joris Nieuwenhuis (Holandia)     
9 Bjorg Lambrecht (Belgia)     
10 Anders Skaarseth (Norwegia)     
11 Giovanni Carboni (Włochy)     
12 Pavel Sivakov (Rosja)     
13 Dominik Neuman (Czechy)     
14 Egan Arley Bernal Gomez (Kolumbia)     
15 Marc Hirschi (Szwajcaria)     
16 Jai Hindley (Australia)     
17 Valentin Madouas (Francja)     
18 Emiel Planckaert (Belgia)     
19 Remy Rochas (Francja) Auvergne Rhône-Alpes     
20 Aleksandr Riabushenko (Białoruś)     
21 Lucas Hamilton (Australia)     
22 Rui Oliveira (Portugalia)     
23 Emmanuel Morin (Francja) Bretania     
24 Niklas Eg (Dania)     
25 Clément Russo (Francja) Auvergne Rhône-Alpes     
26 Mark Downey (Irlandia)     
27 Patrick Gamper (Austria)     
28 Tiago Antunes (Portugalia)     
29 Kevin Geniets (Luksemburg)     
30 Michal Schlegel (Czechy)     
31 Hugo Nunes (Portugalia)     
32 Gracjan Szeląg (Polska)     
33 James Knox (Wielka Brytania)     
34 Dmitrii Strakhov (Rosja)     
35 Konrad Geßner (Niemcy)     
36 Steff Cras (Belgia)     
37 Imerio Cima (Włochy)     
38 Daniel Martinez Poveda (Kolumbia)     
39 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Kolumbia)     
40 Tom Wirtgen (Luksemburg)     
41 Victor Lafay (Francja)     
42 Patrick Müller (Szwajcaria)     
43 Ward Jaspers (Belgia)     
44 Martin Schäppi (Szwajcaria)     
45 Soufiane Sahbaoui (Maroko)     
46 Callum Scotson (Australia)     
47 Daire Feeley (Irlandia)     
48 Lukas Rüegg (Szwajcaria)     
49 Pit Leyder (Luksemburg)     
50 Hayato Okamoto (Japonia)     
51 Julius Van Den Berg (Holandia)     
52 Benjamin Brkic (Austria)     
53 Aurélien Doleatto (Francja) Auvergne Rhône-Alpes     
54 Nikolai Cherkasov (Rosja)     
55 Léo Danes (Francja) Auvergne Rhône-Alpes     
56 Simon Sellier (Francja)     
57 Aurélien Paret-Peintre (Francja)     
58 Piotr Brożyna (Polska)     
59 Oliver Wood (Wielka Brytania)     
60 Michael Storer (Australia)     
61 Roman Lehky (Czechy)     
62 Petr Rikunov (Rosja)     
63 Aaron Verwilst (Belgia)     
64 Michael O'Loughlin (Irlandia)     
65 Jesper Schultz (Dania)     
66 Aleksandr Vlasov (Rosja)     
67 Artem Nych (Rosja)     
68 William Barta (USA)     
69 Cristian Munoz Lancheros (Kolumbia)     
70 Matteo Fabbro (Włochy)     
71 Yahor Shpakouski (Białoruś)     
72 Florian Cam (Francja) Bretania     
73 Matthew Teggart (Irlandia)     
74 Casper Pedersen (Dania)     
75 Markus Freiberger (Austria)     
76 Jakub Otruba (Czechy)     
77 Michel Ries (Luksemburg)     
78 Lukas Schlemmer (Austria)     
79 Florian Nowak (Niemcy)     
80 Stan Dewulf (Belgia)     
81 Patrick Haller (Niemcy)     
82 Scott Davies (Wielka Brytania)     
83 Georg Zimmermann (Niemcy)     
84 Lars Van Den Berg (Holandia)     
85 Francesco Romano (Włochy)     
86 Anthony Rappo (Szwajcaria)     
87 Johannes Schinnagel (Niemcy)     
88 Ryan Reilly (Irlandia)     
89 Takeaki Amezawa (Japonia)     
90 Samuel Jenner (Australia)     
91 Marcel Neuhauser (Austria)     
92 Larry Valvasori (Luksemburg)     
93 Francisco Campos (Portugalia)     
94 Robert Stannard (Australia)                                 00:24   
95 Sean Bennett (USA)                                          00:29   
96 Jirí Petrus (Czechy)     
97 Gino Mäder (Szwajcaria)                                     00:30   
98 José Fernandes (Portugalia)                                 00:43   
99 Andre Carvalho (Portugalia)     
100 Jonas Abrahamsen (Norwegia)                                00:45   
101 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)     
102 Atsushi Oka (Japonia)                                      00:57   
103 Tobias S. Foss (Norwegia)                                  01:03   
104 Ilya Volkau (Białoruś)                                     01:14   
105 Michał Paluta (Polska)                                     01:16   
106 Szymon Tracz (Polska)                                      01:18   
107 Jan Petelin (Luksemburg)                                   01:19   
108 Ian Garrison (USA)                                         01:27   
109 Rasmus Fossum Tiller (Norwegia)                            01:39   
110 Mohcine Elkouraji (Maroko)                                 01:47   
111 Alan Riou (Francja) Bretania                               01:52   
112 Justin Oien (USA)                                          01:54   
113 Axel Journiaux (Francja)                                   01:56   
114 Edoardo Affini (Włochy)                                    02:03   
115 Uladzimir Harakhavik (Białoruś)                            02:47   
116 Masahiro Ishigami (Japonia)                                03:37   
117 Thibault Guernalec (Francja) Bretania                      03:40   
118 Nicolas Malle (Francja) Bretania                           03:55   
119 Maxime Roger (Francja) Auvergne Rhône-Alpes     
120 Vasili Strokau (Białoruś)                                  04:17   
121 Adam Sekanina (Czechy)                                     05:08   
122 Stephen Bassett (USA)                                      05:28   
123 Darragh O'Mahony (Irlandia)                                06:07   
124 Jan Maas (Holandia)                                        06:13   
125 Fabio Jakobsen (Holandia)                                  06:15   
126 Mark Stewart (Wielka Brytania)                             07:21   
127 Felix Gall (Austria)                                       08:26   
128 Pascal Eenkhoorn (Holandia)                                08:56   
129 Szymon Sajnok (Polska)                                     09:33   
130 Adrien Garel (Francja) Bretania                            10:01   
131 Syver Warsted (Norwegia)                                   12:47   
132 Jacob Hennessy (Wielka Brytania)                           15:47   
133 Wldy Sandoval Garzon (Kolumbia)                            16:29   
134 Masaki Yamamoto (Japonia)                                  16:40   
135 Mohsine Annachnach (Maroko)                                19:41   
136 Houcaine Sabbahi (Maroko)                                  39:16   
137 Lahcen Sabbahi (Maroko)                                    50:18   

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: