Sabrina Stultiens w WM3 Pro Cycling

Holenderka Sabrina Stultiens w sezonie 2018 reprezentowała będzie barwy zespołu WM3 Pro Cycling.

Mistrzyni Europy orliczek z 2014 roku do grupy prowadzonej przez Erica van den Booma i Jeroena Blijlevensa przenosi się po dwóch latach w ekipie Liv Plantur / Team Sunweb. Wychowanka zespołu Rabobank Liv wraca tym samym do środowiska, w którym spędziła lata 2012 - 2015. Grupa WM3, choć po sporych restrukturyzacjach, w peletonie kontynuuje długie tradycje zespołu Rabobank.

Stultiens w 2017 roku zapisała 11. miejsce w Giro Rosa - dobry występ w okresie odbudowywania się po przedłużającym się leczeniu kontuzji kolana. W nowych barwach powinna mieć sporo możliwości walki na własny rachunek - szczególnie w krótszych imprezach etapowych.

24-latka to pierwsze wzmocnienie zespołu z Holandii, który zbudowany jest wokół Marianne Vos i Katarzyny Niewiadomej. Z ekipy z końcem roku odchodzi jednak Polka, co zmusza grupę do rozbudowy składu.

Stultiens w poprzednich latach finiszowała 8. w La Route de France (2014), a w sezonie 2015 na 2. miejscu zakończyła niewielką niemiecką etapówkę Auensteiner-Radsporttage. Talent zaprezentowała nie tylko na szosie - na przełajowych trasach wywalczyła srebro i złoto mistrzostw Europy w kategorii kobiet do lat 23 (2014, 2015).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: