Alex Dowsett pozyskany przez Katusha-Alpecin

Alex Dowsett

28-letni Brytyjczyk Alex Dowsett w przyszłym sezonie założy koszulkę grupy Katusha-Alpecin.

Dowsett od pięciu sezonów reprezentuje ekipę Movistar, gdzie przyszedł z Team Sky. Specjalizujący się w jeździe na czas zawodnik jest pięciokrotnym mistrzem kraju w tej konkurencji. Wśród kilku innych sukcesów posiada etapy Giro d'Italia (2013) i Tour de Pologne (2016).

Alex należy do czołówki czasowców. Wraz z nim znacznie wzrośnie nasza siła na etapach jazdy drużynowej. Poza tym stać go na sięganie po indywidualne sukcesy, co już pokazywał w przeszłości. To nadal młody zawodnik, ale już z dużym doświadczeniem. Czuję, że się u nas odnajdzie

- powiedział menadżer zespołu ze szwajcarską licencją, Jose Azevedo.

Za moich czasów w Team Sky ochraniałem na etapach Marka Cavendisha, mam nadzieję, że to samo będę wykonywał dla Marcela Kittela. Potrafię wyprowadzić na finisz, ale także pod podjazdy. Katusha nie pożałuje tego transferu

- zapewnił natomiast Dowsett, który na co dzień zmaga się z hemofilią.

Katusha-Alpecin na sezon 2018 pozyskała już również Iana Boswella (Team Sky), Matteo Fabbro (Friuli Cycling Team), Nathana Haasa (Dimension Data) i Marcela Kittela (Quick-Step Floors). Grupę opuszczą natomiast Rein Taaramae (Direct Energie) i Alexander Kristoff (UAE Team Emirates).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: