Vuelta a Espana 2017: etap 2. Yves Lampaert zabiera wszystko

Yves Lampaert

Yves Lampaert, po ataku na ostatnim kilometrze, triumfował w Gruissan na mecie drugiego odcinka Vuelta a Espana oraz wyszedł na prowadzenie w wyścigu.

Belg z Quick-Step Floors wyprzedził o kilka metrów porozrywany peleton, przyprowadzony przez jego kolegę Matteo Trentina i Adam Blythe'a (Aqua Blue Sport).

23., ze stratą 8 sekund, finiszował Rafał Majka (Bora-hansgrohe), 27. miejsce zajął Tomasz Marczyński (Lotto Soudal).

Nimes przywitał na starcie kolarzy silnymi powiewami wiatru, które miały się utrzymywać na całej trasie. Napięcie z tej przyczyny było wyczuwalne w powietrzu, od samego początku najsilniejsze ekipy zajęły w interesie swoich liderów czołowe pozycje w peletonie.

Tempo utrzymywało się na stałym, wysokim poziomie, skutkiem czego o zawiązaniu ucieczki mowy nie było. Harcownicy nawet nie podejmowali takich prób. Ogon całej grupy na bocznym wietrze kilka razy stracił kontakt z resztą "żyjącego organizmu", ale jak u traszki, łatwo się odradzał.

Nie obyło się bez kilku kraks, w jednej z nich mocno ucierpieli Javier Moreno (Bahrain-Merida) i Anass Aït El Abdia (UAE Team Emirates). Obaj zostali pierwszymi pechowcami, którzy pożegnali wyścig.

Przed lotną premią (174,7 km) przyspieszyła Katusha, ale 3 sekundy bonifikaty zainkasował Matteo Trentin, wyprzedzając Marco Hallera (Katusha-Alpecin) i Daniela Ossa (BMC Racing). Ten ostatni został w tym momencie wirtualnym liderem, Trentin zbliżył się do rodaka na 4 sekundy.

2 kilometry przed metą naciągnięty peleton mocnym depnięciem rozerwali kolarze Quick-Step Floors, a następni długi finisz zaryzykował Yves Lampaert. Za Belgiem nie miał już kto pogonić, dzięki czemu wpadł pierwszy na metę, "ubezpieczany" z tyłu przez Trentina.

Wyniki 2. etapu Vuelta a Espana 2017 (GT), Nimes - Gruissan (203,4 km):

  1 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors              4:36:13
  2 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors
  3 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
  4 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
  5 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
  6 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
  7 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac
  8 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
  9 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 10 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 11 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott         00:05
 12 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 13 Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon
 14 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                   00:08
 15 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
 16 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 17 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
 18 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 19 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 20 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates
 21 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team
 22 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 23 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 24 Sven Erik Bystrom (Nor) Katusha-Alpecin
 25 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team
 26 Wout Poels (Ned) Team Sky
 27 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 28 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 29 Adam Yates (GBr) Orica-Scott
 30 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ
 31 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
 32 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 33 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 34 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
 35 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 36 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis                    00:13
 37 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 38 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 39 Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo
 40 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors
 41 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 42 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 43 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 44 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb
 45 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 46 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 47 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 48 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 50 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 51 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
 52 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 53 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
 54 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 55 Michael Morkov (Den) Katusha-Alpecin
 56 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
 57 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural
 58 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 59 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 60 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team
 61 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
 62 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo
 63 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis
 64 Anthony Roux (Fra) FDJ
 65 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 66 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
 67 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 68 Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon
 69 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon
 70 Simon Yates (GBr) Orica-Scott
 71 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 72 Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis
 73 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 74 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 75 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 76 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 77 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 78 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 79 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 80 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 81 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
 82 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 83 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 84 Christian Knees (Ger) Team Sky
 85 Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 86 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 87 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 88 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 89 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 90 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 91 Magnus Cort (Den) Orica-Scott
 92 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 93 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon
 94 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 95 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 96 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 97 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 98 Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac                00:29
 99 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                   00:30
100 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
101 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
102 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
103 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
104 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo
105 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin
106 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott
107 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
108 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
109 Nicholas Dougall (RSA) Dimension Data
110 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis                    00:39
111 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
112 Johan Le Bon (Fra) FDJ
113 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
114 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                00:44
115 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                  00:48
116 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe             00:53
117 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                     00:55
118 Omar Fraile Matarranza (Spa) Dimension Data          01:06
119 Chad Haga (USA) Team Sunweb                          01:10
120 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                 01:14
121 Ian Stannard (GBr) Team Sky
122 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport            01:17
123 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
124 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis
125 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport                  01:20
126 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                01:32
127 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott            01:49
128 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural                    01:58
129 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
130 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
131 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
132 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ
133 Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon
134 Hernán Aguirre (Col) Manzana Postobon
135 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
136 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
137 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis
138 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
139 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
140 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
141 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
142 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
143 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
144 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
145 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
146 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
147 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
148 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
149 Svein Tuft (Can) Orica-Scott
150 Hector Sáez Benito (Spa) Caja Rural                  02:32
151 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
152 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
153 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
154 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
155 Ben King (USA) Dimension Data
156 Jeremy Maison (Fra) FDJ
157 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
158 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin
159 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac
160 Diego Rubio (Spa) Caja Rural
161 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
162 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
163 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo
164 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott
165 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
166 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida
167 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data
168 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
169 Anthony Perez (Fra) Cofidis                          02:37
170 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
171 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
172 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
173 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
174 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
175 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
176 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
177 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL-Jumbo                06:12
178 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                  07:28
179 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
180 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
181 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
182 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
183 Marc Fournier (Fra) FDJ
184 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo
185 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
186 Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon
187 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates
188 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
189 Rafael Reis (Por) Caja Rural
190 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
191 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural
192 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
193 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
194 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
195 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin

Punkty

  1 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                   25 pkt
  2 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors                  20
  3 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                       16
  4 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                      14
  5 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                    12
  6 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe                10
  7 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac                 9
  8 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                         8
  9 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                      7
 10 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                     6
 11 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott             5
 12 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                     4
 13 Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon                  3
 14 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                       2
 15 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                     1

Lotna premia

  1 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors                   4 pkt
  2 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                       2
  3 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                         1

Najbardziej waleczny

  1 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo

Drużynowo

  1 Quick - Step Floors                               13:48:47
  2 Bora - Hansgrohe
  3 Cannondale Drapac                                    00:05
  4 Uae Team Emirates                                    00:13
  5 Astana Pro Team                                      00:16
  6 Bmc Racing Team                                      00:18
  7 Orica - Scott
  8 Trek - Segafredo
  9 Team Sky                                             00:21
 10 Team Katusha Alpecin
 11 Movistar Team
 12 Lotto Soudal
 13 Fdj
 14 Manzana Postobon Team                                00:23
 15 Team Dimension Data                                  00:26
 16 Ag2R La Mondiale
 17 Team Sunweb
 18 Team Lotto Nl - Jumbo                                00:31
 19 Cofidis
 20 Aqua Blue Sport                                      01:26
 21 Bahrain - Merida                                     02:03
 22 Caja Rural - Seguros Rga                             02:11

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors              4:52:07
  2 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors               00:01
  3 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                     00:03
  4 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team             00:17
  5 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
  6 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
  7 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors           00:18
  8 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
  9 Christopher Froome (GBr) Team Sky                    00:21
 10 Wout Poels (Ned) Team Sky
 11 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors             00:23
 12 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb
 13 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 14 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 15 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 16 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                  00:25
 17 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott         00:26
 18 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 19 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                         00:29
 20 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                     00:33
 21 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                          00:34
 22 Simon Yates (GBr) Orica-Scott
 23 Magnus Cort (Den) Orica-Scott
 24 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 00:35
 25 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Tea     00:36
 26 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 27 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 28 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
 29 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                 00:38
 30 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                    00:39
 31 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 32 Marc Soler (Spa) Movistar Team                       00:41
 33 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 34 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 35 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 36 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 37 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team
 38 Diego Rosa (Ita) Team Sky                            00:42
 39 Christian Knees (Ger) Team Sky
 40 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                   00:43
 41 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                  00:46
 42 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                  00:48
 43 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac             00:50
 44 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 45 Michael Morkov (Den) Katusha-Alpecin
 46 Sven Erik Bystr?m (Nor) Katusha-Alpecin              00:52
 47 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo
 48 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 49 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 50 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                      00:53
 51 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team
 52 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                 00:55
 53 Anthony Roux (Fra) FDJ
 54 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data            00:56
 55 Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo            00:57
 56 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 57 Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 58 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                 00:58
 59 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 60 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 61 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 62 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirat     00:59
 63 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 64 Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon              01:02
 65 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                 01:03
 66 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
 67 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 68 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 69 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates                01:04
 70 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
 71 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 72 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ                            01:06
 73 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural           01:08
 74 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo          01:09
 75 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 76 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon                     01:10
 77 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 78 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon
 79 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural                  01:13
 80 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data      01:14
 81 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis
 82 Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon
 83 Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis
 84 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                       01:15
 85 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
 86 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                    01:16
 87 Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac                01:19
 88 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale              01:20
 89 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport              01:21
 91 Johan Le Bon (Fra) FDJ
 92 Chad Haga (USA) Team Sunweb                          01:24
 93 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo              01:27
 94 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 95 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                           01:28
 96 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale               01:29
 97 Nicholas Dougall (RSA) Dimension Data                01:33
 98 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon            01:36
 99 Omar Fraile Matarranza (Spa) Dimension Data          01:49
100 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                 01:50
101 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                 01:54
102 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott
103 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                01:55
104 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin
105 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                 01:56
106 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  01:58
107 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                          01:59
108 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
109 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis                    02:01
110 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport                  02:02
111 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                     02:03
112 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                02:04
113 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                      02:08
114 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                      02:11
115 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                  02:12
116 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
117 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                    02:13
118 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team              02:16
119 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                         02:18
120 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                 02:23
121 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
122 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis                    02:24
123 Svein Tuft (Can) Orica-Scott                         02:25
124 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott            02:27
125 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                   02:29
126 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida               02:33
127 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                     02:35
128 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                 02:36
129 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                02:38
130 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ                          02:40
131 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
132 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                   02:41
133 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
134 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
135 Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon              02:55
136 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                  02:58
137 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
138 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe             02:59
139 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis
140 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
141 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo              03:00
142 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                   03:07
143 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida
144 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis                     03:09
145 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
146 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin
147 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott          03:10
148 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                  03:11
149 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                  03:12
150 Jeremy Maison (Fra) FDJ                              03:14
151 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
152 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team              03:15
153 Ben King (USA) Dimension Data
154 Hernán Aguirre (Col) Manzana Postobon                03:21
155 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac                03:22
156 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
157 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida               03:25
158 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac               03:30
159 Hector Sáez Benito (Spa) Caja Rural                  03:32
160 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                  03:34
161 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
162 Anthony Perez (Fra) Cofidis                          03:38
163 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe             03:40
164 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                    03:45
165 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      03:52
166 Diego Rubio (Spa) Caja Rural                         03:53
167 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                  03:54
168 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                   04:00
169 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
170 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural                    04:13
171 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data      04:43
172 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo           04:45
173 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
174 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates               04:48
175 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                     04:54
176 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo              05:19
177 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL-Jumbo                06:56
178 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                  08:10
179 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                08:12
180 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale              08:18
181 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates           08:19
182 Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon            08:25
183 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                    08:28
184 Rafael Reis (Por) Caja Rural
185 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural
186 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                   08:32
187 Marc Fournier (Fra) FDJ                              08:34
188 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                    08:55
189 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb                     09:05
190 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                   09:10
191 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                   09:19
192 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac               10:10
193 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo        10:15
194 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates               10:28
195 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                      12:15

Klasyfikacja punktowa

  1 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                   25 pkt
  2 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors                  24
  3 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                       16
  4 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                      14
  5 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                    12
  6 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe                10
  7 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                         9
  8 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac                 9
  9 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                      7
 10 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                     6
 11 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott             5
 12 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                       4
 13 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                     4
 14 Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon                  3
 15 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                     1

Klasyfikacja górska

  1 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                      3 pkt
  2 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                         2
  3 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                  1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Quick - Step Floors                               14:04:51
  2 Bmc Racing Team                                      00:12
  3 Bora - Hansgrohe                                     00:15
  4 Team Sky                                             00:24
  5 Team Sunweb                                          00:26
  6 Orica - Scott                                        00:29
  7 Lotto Soudal                                         00:39
  8 Movistar Team
  9 Cannondale Drapac                                    00:45
 10 Trek - Segafredo                                     00:47
 11 Team Katusha Alpecin                                 00:48
 12 Astana Pro Team                                      00:51
 13 Fdj                                                  00:53
 14 Uae Team Emirates                                    00:54
 15 Team Dimension Data                                  00:59
 16 Team Lotto Nl - Jumbo                                01:05
 17 Ag2R La Mondiale                                     01:06
 18 Manzana Postobon Team                                01:10
 19 Cofidis                                              01:22
 20 Aqua Blue Sport                                      01:58
 21 Bahrain - Merida                                     02:28
 22 Caja Rural - Seguros Rga                             03:01

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: