Tour de l'Avenir 2017: etap 2. Jakobsen z imponującym finiszem

logo wyścigu Tour de l'Avenir

Fabio Jakobsen (Holandia) po wspaniałym sprincie triumfował na mecie drugiego etapu Tour de l'Avenir. Liderem pozostał Duńczyk Kasper Asgreen.

Po szalonym ostatnim kilometrze drugie miejsce zajął Alvaro Jose Hodeg Chagui (Kolumbia), a jako trzeci ukończył Kristoffer Halvorsen (Norwegia). Na 6. lokacie uplasował się najlepszy z Polaków, Michał Paluta, bezpośrednio wyprzedzając Alana Banaszka.

Na zawodników biorących udział w "wyścig ku przyszłości" czekał dość łatwy etap, prowadzący po bretońskim regionie Morbihan. W końcówce do pokonania były trzy rundy dookoła miasteczka Bignan, gdzie odbył się również finisz. Końcowe metry nie były do końca płaskie - droga na ostatnim kilometrze wznosiła się delikatnie, a na końcowych 150 metrach wyraźnie idąc w górę.

Dynamiczny początek etapu sprawił, że przez jakiś czas żaden atak nie miał szans powodzenia. Dopiero po kilkunastu kilometrach do przodu ruszyła dwójka zawodników - Adrien Garel (Bretania) i Maxime Roger (Rodan-Alpy), lecz peleton, sterowany przez reprezentację Danii trzymał ich na krótkiej smyczy. Różnica czasowa pomiędzy grupkami wyniosła co najwyżej cztery minuty, a przy pierwszym przejeździe przez linię mety - dwie.

Pomimo mocnego pościgu i malejącej przewagi Francuzi trzymali się na czele bardzo długo, dając się doścignąć dopiero 20 kilometrów przed metą. Kilku zawodników spróbowało skontrować, w tym Piotr Brożyna, lecz żaden z nich nie uzyskał zbyt dużej przewagi nad peletonem. W końcu odskoczył Rasmus Fossum Tiller, tworząc niewielką różnicę. Norwega wchłonięto 1,5 kilometra przed metą.

Na ostatnim kilometrze w czołówce widoczni byli "biało-czerwoni", rozprowadzający Alana Banaszka. Na ostatnim zakręcie doszło do kraksy, po której z przodu znalazło się ośmiu zawodników, w tym dwóch naszych reprezentantów. Banaszek ruszył do przodu, jednak przeliczył się z siłami, gdyż na podjeździe niewiele mu ich pozostało. Finisz wspaniale rozegrał za to Jakobsen, wyraźnie wyprzedzając wszystkich rywali.

Wyniki 2. etapu Tour de l'Avenir 2017 (2.Ncup), Inzinzac-Lochrist - Bignan (132,4 km):

1 Fabio Jakobsen (Ned) Holandia	                          3:05:28	 
2 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Kolumbia	 	 
3 Kristoffer Halvorsen (Nor) Norwegia	 	 
4 Aleksandr Riabushenko (Blr) Białoruś	 	 
5 Joris Nieuwenhuis (Ned) Holandia	 	 
6 Michał Paluta (Pol) Polska	 	 
7 Alan Banaszek (Pol) Polska	 	 
8 Uladzimir Harakhavik (Blr) Białoruś	 	 
9 Dmitrii Strakhov (Rus) Rosja	 	 
10 Bjørg Lambrecht (Bel) Belgia	 	 
11 Anders Skaarseth (Nor) Norwegia	 	 
12 Konrad Geßner (Ger) Niemcy	 	 
13 Simon Guglielmi (Fra) Auvergne Rhône-Alpes
14 Giovanni Carboni (Ita) Włochy	 	 
15 Pavel Sivakov (Rus) Rosja	 	 
16 Nicolas Malle (Fra) Bretania	 	 
17 Valentin Madouas (Fra) Francja	 	 
18 Neilson Powless (USA) USA	 	 
19 Jan Petelin (Lux) Luksemburg	 	 
20 Remy Rochas (Fra) Auvergne Rhône-Alpes
21 Tom Wirtgen (Lux) Luksemburg	 	 
22 Marc Hirschi (Swi) Szwajcaria	 	 
23 Jonas Abrahamsen (Nor) Norwegia	 	 
24 Dominik Neuman (Cze) Czechy	 	 
25 Alan Riou (Fra) Bretania	 	 
26 Kevin Geniets (Lux) Luksemburg	 	 
27 Hayato Okamoto (Jpn) Japonia	 	 
28 Gracjan Szeląg (Pol) Polska	 	 
29 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Kolumbia	 	 
30 Oliver Wood (GBr) Wielka Brytania	 	 
31 Tiago Antunes (Por) Portugalia	 	 
32 Ward Jaspers (Bel) Belgia	 	 
33 Lucas Hamilton (Aus) Australia	 	 
34 Ian Garrison (USA) USA	 	 
35 Roman Lehký (Cze) Czechy	 	 
36 Soufiane Sahbaoui (Mar) Maroko	 	 
37 Edoardo Affini (Ita) Włochy	 	 
38 Szymon Tracz (Pol) Polska	 	 
39 Michal Schlegel (Cze) Czechy	 	 
40 Atsushi Oka (Jpn) Japonia	 	 
41 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Kolumbia	 	 
42 Daire Feeley (Irl) Irlandia	 	 
43 Mohcine Elkouraji (Mar) Maroko	 	 
44 Wldy Sandoval Garzon (Col) Kolumbia	 	 
45 Jan Maas (Ned) Holandia	 	 
46 Tobias S. Foss (Nor) Norwegia	 	 
47 Gino Mäder (Swi) Szwajcaria	 	 
48 Jai Hindley (Aus) Australia	 	 
49 Emiel Planckaert (Bel) Belgia	 	 
50 Hugo Nunes (Por) Portugalia	 	 
51 Jakub Otruba (Cze) Czechy	 	 
52 Piotr Brożyna (Pol) Polska	 	 
53 James Knox (GBr) Wielka Brytania	 	 
54 Lukas Schlemmer (Aut) Austria	 	 
55 Patrick Gamper (Aut) Austria	 	 
56 Martin Schäppi (Swi) Szwajcaria	 	 
57 Niklas Eg (Den) Dania	 	 
58 Aurélien Doleatto (Fra) Auvergne Rhône-Alpes
59 Pit Leyder (Lux) Luksemburg	 	 
60 Stephen Bassett (USA) USA	 	 
61 Benjamin Brkic (Aut) Austria	 	 
62 Daniel Martinez Poveda (Col) Kolumbia	 	 
63 Sean Bennett (USA) USA	 	 
64 Matthew Teggart (Irl) Irlandia	 	 
65 Axel Journiaux (Fra) Francja	 	 
66 Rei Onodera (Jpn) Japonia	 	 
67 Aleksandr Vlasov (Rus) Rosja	 	 
68 Nikolai Cherkasov (Rus) Rosja	 	 
69 Yahor Shpakouski (Blr) Białoruś	 	 
70 Aaron Verwilst (Bel) Belgia	 	 
71 Darragh O'Mahony (Irl) Irlandia	 	 
72 Léo Danes (Fra) Auvergne Rhône-Alpes
73 Cristian Muñoz Lancheros (Col) Kolumbia	 	 
74 Florian Nowak (Ger) Niemcy	 	 
75 Matteo Fabbro (Ita) Włochy	 	 
76 Michael Storer (Aus) Australia	 	 
77 Michel Ries (Lux) Luksemburg	 	 
78 William Barta (USA) USA	 	 
79 Ryan Reilly (Irl) Irlandia	 	 
80 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Dania	 	 
81 Masahiro Ishigami (Jpn) Japonia	 	 
82 Steff Cras (Bel) Belgia	 	 
83 Petr Rikunov (Rus) Rosja	 	 
84 Marcel Neuhauser (Aut) Austria	 	 
85 Adam Sekanina (Cze) Czechy	 	 
86 Jirí Petruš (Cze) Czechy	 	 
87 Victor Lafay (Fra) Francja	 	 
88 Ilya Volkau (Blr) Białoruś	 	 
89 Lukas Rüegg (Swi) Szwajcaria	 	 
90 Markus Freiberger (Aut) Austria	 	 
91 Leon Rohde (Ger) Niemcy	 	 
92 Artem Nych (Rus) Rosja	 	 
93 Stan Dewulf (Bel) Belgia	 	 
94 Felix Gall (Aut) Austria	 	 
95 Florian Cam (Fra) Bretania 
96 Lars Van Den Berg (Ned) Holandia	 	 
97 Mohsine Annachnach (Mar) Maroko	 	 
98 Scott Davies (GBr) Wielka Brytania	 	 
99 Callum Scotson (Aus) Australia	 	 
100 Takeaki Amezawa (Jpn) Japonia	 	 
101 Georg Zimmermann (Ger) Niemcy	 	 
102 Johannes Schinnagel (Ger) Niemcy	 	 
103 Vasili Strokau (Blr) Białoruś	 	 
104 Larry Valvasori (Lux) Luksemburg	 	 
105 Jesper Schultz (Den) Dania	 	 
106 Casper Pedersen (Den) Dania	 	 
107 Mark Stewart (GBr) Wielka Brytania	 	 
108 Samuel Jenner (Aus) Australia	 	 
109 Francjasco Romano (Ita) Włochy	 	 
110 Maxime Roger (Fra) Auvergne Rhône - Alpes	 	 
111 Michael O'Loughlin (Irl) Irlandia	 	 
112 Anthony Rappo (Swi) Szwajcaria	 	 
113 Julius Van Den Berg (Ned) Holandia	 	 
114 Pascal Eenkhoorn (Ned) Holandia	 	 
115 Nicola Conci (Ita) Włochy	 	 
116 Justin Oien (USA) USA	                            01:08	 
117 Thibault Guernalec (Fra) Bretania	 	 
118 Emmanuel Morin (Fra) Bretania 	 
119 Szymon Sajnok (Pol) Polska	                            01:14	 
120 Simon Sellier (Fra) Francja	 	 
121 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Norwegia	                    01:35	 
122 Imerio Cima (Ita) Włochy	 	 
123 Aurélien Paret-Peintre (Fra) Francja	 	 
124 Rui Oliveira (Por) Portugalia	 	 
125 Francisco Campos (Por) Portugalia	 	 
126 Andre Carvalho (Por) Portugalia	 	 
127 José Fernandes (Por) Portugalia	 	 
128 Christopher Lawless (GBr) Wielka Brytania	 	 
129 Patrick Haller (Ger) Niemcy	 	 
130 Jacob Hennessy (GBr) Wielka Brytania	            02:23	 
131 Mark Downey (Irl) Irlandia	 	 
132 Robert Stannard (Aus) Australia	 	 
133 Clément Russo (Fra) Auvergne Rhône-Alpes	 	 
134 Kasper Asgreen (Den) Dania	 	 
135 Franck Bonnamour (Fra) Francja	                    06:54	 
136 Lahcen Sabbahi (Mar) Maroko	 	 
137 Patrick Müller (Swi) Szwajcaria	 	 
138 Syver Wærsted (Nor) Norwegia	                    09:53	 
139 Houcaine Sabbahi El (Mar) Maroko	 	 
140 Masaki Yamamoto (Jpn) Japonia	 	 
141 Adrien Garel (Fra) Bretania                             09:57

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

1 Kasper Asgreen (Den) Dania	                          6:09:22
2 Kristoffer Halvorsen (Nor) Norwegia	                    00:04
3 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Kolumbia
4 Aleksandr Riabushenko (Blr) Białoruś
5 Alan Banaszek (Pol) Polska
6 Valentin Madouas (Fra) Francja
7 Simon Guglielmi (Fra) Auvergne Rhône - Alpes
8 Anders Skaarseth (Nor) Norwegia
9 Oliver Wood (GBr) Wielka Brytania
10 Bjørg Lambrecht (Bel) Belgia
11 Joris Nieuwenhuis (Ned) Holandia
12 Dmitrii Strakhov (Rus) Rosja
13 Neilson Powless (USA) USA
14 Giovanni Carboni (Ita) Włochy
15 Dominik Neuman (Cze) Czechy
16 Jan Petelin (Lux) Luksemburg
17 Alan Riou (Fra) Bretania
18 Remy Rochas (Fra) Auvergne Rhône - Alpes
19 Uladzimir Harakhavik (Blr) Białoruś
20 Pavel Sivakov (Rus) Rosja
21 Soufiane Sahbaoui (Mar) Maroko
22 Atsushi Oka (Jpn) Japonia
23 Hayato Okamoto (Jpn) Japonia
24 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Kolumbia
25 Lucas Hamilton (Aus) Australia
26 Emiel Planckaert (Bel) Belgia
27 Marc Hirschi (Swi) Szwajcaria
28 Jonas Abrahamsen (Nor) Norwegia
29 Martin Schäppi (Swi) Szwajcaria
30 Patrick Gamper (Aut) Austria
31 Jai Hindley (Aus) Australia
32 Fabio Jakobsen (Ned) Holandia
33 Michał Paluta (Pol) Polska
34 Michal Schlegel (Cze) Czechy
35 Tiago Antunes (Por) Portugalia
36 Rei Onodera (Jpn) Japonia
37 Konrad Geßner (Ger) Niemcy
38 Nicolas Malle (Fra) Bretania
39 Hugo Nunes (Por) Portugalia
40 Kevin Geniets (Lux) Luksemburg
41 Daire Feeley (Irl) Irlandia
42 Tobias S. Foss (Nor) Norwegia
43 Tom Wirtgen (Lux) Luksemburg
44 Niklas Eg (Den) Dania
45 Daniel Martinez Poveda (Col) Kolumbia
46 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Kolumbia
47 Jan Maas (Ned) Holandia
48 Piotr Brożyna (Pol) Polska
49 Leon Rohde (Ger) Niemcy
50 James Knox (GBr) Wielka Brytania
51 Nikolai Cherkasov (Rus) Rosja
52 Lukas Rüegg (Swi) Szwajcaria
53 Gracjan Szeląg (Pol) Polska
54 Steff Cras (Bel) Belgia
55 Roman Lehky (Cze) Czechy
56 Aurélien Doleatto (Fra) Auvergne Rhône - Alpes
57 Edoardo Affini (Ita) Włochy
58 Emmanuel Morin (Fra) Bretania
59 Benjamin Brkic (Aut) Austria
60 Imerio Cima (Ita) Włochy
61 Julius Van Den Berg (Ned) Holandia
62 Ward Jaspers (Bel) Belgia
63 Léo Danes (Fra) Auvergne Rhône - Alpes
64 Szymon Tracz (Pol) Polska
65 Lukas Schlemmer (Aut) Austria
66 Rui Oliveira (Por) Portugalia
67 Gino Mäder (Swi) Szwajcaria
68 Mark Downey (Irl) Irlandia
69 Callum Scotson (Aus) Australia
70 Clément Russo (Fra) Auvergne Rhône - Alpes
71 Axel Journiaux (Fra) Francja
72 Florian Nowak (Ger) Niemcy
73 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Dania
74 Victor Lafay (Fra) Francja
75 Yahor Shpakouski (Blr) Białoruś
76 Patrick Müller (Swi) Szwajcaria
77 Jakub Otruba (Cze) Czechy
78 Cristian Muñoz Lancheros (Col) Kolumbia
79 Petr Rikunov (Rus) Rosja
80 Matteo Fabbro (Ita) Włochy
81 Robert Stannard (Aus) Australia
82 Florian Cam (Fra) Bretania
83 Ilya Volkau (Blr) Białoruś
84 Artem Nych (Rus) Rosja
85 William Barta (USA) USA
86 Aurélien Paret-Peintre (Fra) Francja
87 Michel Ries (Lux) Luksemburg
88 Jesper Schultz (Den) Dania
89 Darragh O'Mahony (Irl) Irlandia
90 Michael Storer (Aus) Australia
91 Thibault Guernalec (Fra) Bretania
92 Nicola Conci (Ita) Włochy
93 Sean Bennett (USA) USA
94 Aaron Verwilst (Bel) Belgia
95 Patrick Haller (Ger) Niemcy
96 Pit Leyder (Lux) Luksemburg
97 Matthew Teggart (Irl) Irlandia
98 Anthony Rappo (Swi) Szwajcaria
99 Aleksandr Vlasov (Rus) Rosja
100 Ryan Reilly (Irl) Irlandia
101 Georg Zimmermann (Ger) Niemcy
102 Lars Van Den Berg (Ned) Holandia
103 Markus Freiberger (Aut) Austria
104 Adam Sekanina (Cze) Czechy
105 Masahiro Ishigami (Jpn) Japonia
106 Scott Davies (GBr) Wielka Brytania
107 Michael O'Loughlin (Irl) Irlandia
108 Stan Dewulf (Bel) Belgia
109 Marcel Neuhauser (Aut) Austria
110 Casper Pedersen (Den) Dania
111 Johannes Schinnagel (Ger) Niemcy
112 Takeaki Amezawa (Jpn) Japonia
113 Jirí Petruš (Cze) Czechy
114 Larry Valvasori (Lux) Luksemburg
115 Vasili Strokau (Blr) Białoruś
116 Maxime Roger (Fra) Auvergne Rhône- Alpes
117 Francjasco Romano (Ita) Włochy
118 Mark Stewart (GBr) Wielka Brytania
119 Samuel Jenner (Aus) Australia
120 Christopher Lawless (GBr) Wielka Brytania
121 Simon Sellier (Fra) Francja
122 Francisco Campos (Por) Portugalia
123 Andre Carvalho (Por) Portugalia	                    00:43
124 José Fernandes (Por) Portugalia
125 Justin Oien (USA) USA	                            01:12
126 Ian Garrison (USA) USA	                            01:27
127 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Norwegia	                    01:39
128 Mohcine Elkouraji (Mar) Maroko	                    01:47
129 Pascal Eenkhoorn (Ned) Holandia	                    02:47
130 Felix Gall (Aut) Austria	                            04:35
131 Stephen Bassett (USA) USA	                            05:28
132 Szymon Sajnok (Pol) Polska	                            06:34
133 Franck Bonnamour (Fra) Francja	                    06:58
134 Jacob Hennessy (GBr) Wielka Brytania
135 Adrien Garel (Fra) Bretania                             10:01
136 Masaki Yamamoto (Jpn) Japonia	                    10:37
137 Mohsine Annachnach (Mar) Maroko	                    11:09
138 Syver Wærsted (Nor) Norwegia	                    11:20
139 Wldy Sandoval Garzon (Col) Kolumbia	                    12:38
140 Lahcen Sabbahi (Mar) Maroko	                            34:15
141 Houcaine Sabbahi El (Mar) Maroko	                    37:14

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: