Edward Theuns i Louis Vervaeke w Team Sunweb

Edward Theuns

Team Sunweb nie zamierza spoczywać na laurach i mierzy w kolejne wielkie wyniki. W tym celu niemiecka ekipa podpisała kontrakty z Edwardem Theunsem (Trek-Segafredo) i Louisem Vervaeke (Lotto Soudal).

Theuns ostatnie dwa lata spędził w Trek-Segafredo. Podczas tej przygody głównie pomagał swoim liderom w wiosennych klasykach, co nie przeszkodziło mu wygrać etap BinckBank Tour i Tour of Belgium. Wcześniej reprezentował barwy TopSport Vlaanderen - Baloise. W koszulce belgijskiej drużyny triumfował w Albert Achterhes Pet Ronde van Drenthe, GP Stad Zottegem oraz na etapach wyścigów 4 Dni Dunkierki i Tour de l'Eurométropole. Ma na swoim koncie także drugie miejsca w Scheldeprijs i Dwars door Vlaanderen.

W nowej ekipie będzie miał więcej szans do jazdy na własne konto, ale jego głównym celem będzie praca na rzecz Michaela Matthewsa.

Louis Vervaeke to 23-letni utalentowany góral, który nie pokazał pełni swoich umiejętności w Lotto Soudal. Co prawda start tego sezonu miał udany, ponieważ zajął 2. miejsce w Trofeo Serra de Tramuntana i 4. w Trofeo Andratx-Mirador des Colomer, ale dalej było już tylko gorzej. O jego talencie świadczą wyniki z 2014 roku, kiedy wygrał Ronde de l'Isard i Tour des Pays de Savoie oraz triumfował na jednym z etapów Tour de l'Avenir i uplasował się na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Belg będzie niezwykle istotnym wzmocnieniem Team Sunweb. Dyrektorzy sportowi wierzą w jego umiejętności jazdy w górach, które może wykorzystać, jako pomocnik lidera ekipy Toma Dumoulina.

Obydwaj zawodnicy podpisali dwuletnie kontrakty.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: