Ladies Tour of Norway 2017: etap 2. Zwycięstwo Chloe Hosking

Chloe Hosking

Chloe Hosking (Ale Cipollini) triumfowała w Fredrikstad na mecie drugiego etapu Ladies Tour of Norway.

Australijka w sprinterskiej końcówce pokonała dwie Holenderki: Marianne Vos (WM3 Pro Cycling) oraz Ellen van Dijk (Team Sunweb).

Druga odsłona tegorocznego ścigania w Norwegii oferowała pole do popisu sprinterkom, które o zwycięstwo rywalizować miały na rundach w obchodzącym w tym roku 450-lecie Fredrikstad.

W jednej z decydujących akcji dnia, na 20 kilometrów przed metą, próby ucieczki spróbowały Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans), Floortje Mackaij i Leah Kirchmann (Team Sunweb) oraz Mieke Kroeger (Canyon SRAM Racing). Zawodniczki zyskały pół minuty przewagi, a peleton nie mógł dogonić ucieczki.

Kwartet został złapany na 5 kilometrów przed metą, kiedy to doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Cały wyścig został zatrzymany, ponieważ jeden z żaglowców musiał przepłynąć pod podnoszonym mostem. Nie doszło do neutralizacji i przywrócenia 20-sekundowej przewagi. W tych okolicznościach etap skończył się sprintem, a tu popis swoich umiejętności dała Hosking, na kresce meldując się przed nową liderką zmagań - Marianne Vos.

Wyniki 2. etapu Ladies Tour of Norway 2017 (2.WWT), Sarpsborg - Fredrikstad (140,4 km):

  1 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini                    3:34:26
  2 Marianne Vos (Ned) WM3 Pro Cycling
  3 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb Women
  4 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5
  5 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
  6 Roxane Fournier (Fra) FDJ
  7 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women
  8 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing
  9 Claudia Koster (Ned) Team Veloconcept Women
 10 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing
 11 Alison Jackson (Can) BePink Cogeas
 12 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Kuota
 13 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products
 14 Jessy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 15 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
 16 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
 17 Lisa Klein (Ger) Cervelo Bigla
 18 Christina Siggaard (Den) Team Veloconcept Women
 19 Kelly Van Den Steen (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 20 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
 21 Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling
 22 Elisa Balsamo (Ita) Valcar PBM
 23 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
 24 Jip Van Den Bos (Ned) Boels Dolmans
 25 Gracie Elvin (Aus) Orica Scott Women
 26 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling
 27 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling
 28 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
 29 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women
 30 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling
 31 Stine Borgli (Nor) National Team Norway
 32 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies
 33 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
 34 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 35 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling
 36 Shara Gillow (Aus) FDJ
 37 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini
 38 Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini
 39 Lucy Shaw (GBr) Drops
 40 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans
 41 Elizabeth Holden (GBr) Drops
 42 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies
 43 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling
 44 Roxane Knetemann (Ned) FDJ
 45 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini
 46 Danielle King (GBr) Cylance Pro Cycling
 47 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women
 48 Linda Villumsen (NZl) Team Veloconcept Women
 49 Katrin Garfoot (Aus) Orica Scott Women
 50 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
 51 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
 52 Line Marie Gulliksen (Nor) National Team Norway
 53 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5
 54 Katia Ragusa (Ita) BePink Cogeas
 55 Chiara Zanettin (Ita) Valcar PBM
 56 Romy Kasper (Ger) Alé Cipollini
 57 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling
 58 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products
 59 Christa Riffel (Ger) Canyon SRAM Racing
 60 Laura Massey (GBr) Drops
 61 Małgorzata Jasińska (Pol) Cylance Pro Cycling
 62 Alexandra Manly (Aus) Orica Scott Women
 63 Abigail Van Twisk (GBr) Drops
 64 Grace Brown (Aus) National Team Australia
 65 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women
 66 Valerie Demey (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 67 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb Women
 68 Charlotte Bravard (Fra) FDJ
 69 Yara Kastelijn (Ned) WM3 Pro Cycling                   00:15
 70 Tetiana Riabchenko (Ukr) Lensworld-Kuota
 71 Pernille Mathiesen (Den) Team Veloconcept Women
 72 Eri Yonamine (Jpn) FDJ
 73 Shannon Malseed (Aus) National Team Australia
 74 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
 75 Julie Leth (Den) Wiggle High5
 76 Kirsti Ruud (Nor) National Team Norway
 77 Kelly Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 78 Olga Zabelinskaya (Rus) BePink Cogeas
 79 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing
 80 Vita Heine (Nor) Hitec Products
 81 Christina Perchtold (Aut) Cervelo Bigla
 82 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing
 83 Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies
 84 Jenelle Crooks (Aus) Orica Scott Women
 85 Rachel Neylan (Aus) Orica Scott Women
 86 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM
 87 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld-Kuota
 88 Hannah Payton (GBr) Drops
 89 Sara Mustonen Lichan (Swe) Team Veloconcept Women
 90 Claudia Lichtenberg (Ger) Wiggle High5
 91 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM
 92 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla
 93 Trine Schmidt (Den) Lotto Soudal Ladies
 94 Vibeke Dybwad (Nor) National Team Norway
 95 Julie Solvang (Nor) National Team Norway
 96 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM
 97 Marta Cavalli (Ita) Valcar PBM
 98 Lucy Kennedy (Aus) National Team Australia
 99 Lisen Hockings (Aus) National Team Australia
100 Silvia Valsecchi (Ita) BePink Cogeas
101 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini                     00:23
102 Francesca Pattaro (Ita) BePink Cogeas                  00:41
103 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling
104 Hayley Jones (GBr) Team WNT Pro Cycling
105 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies           01:15
106 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5                   01:43
107 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink Cogeas                  01:58
108 Ingvild G?skjenn (Nor) Hitec Products                  05:06
109 Ingrid Moe (Nor) National Team Norway                  06:08
110 Louisa Lobigs (Aus) National Team Australia
111 Demmy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
112 Katie Archibald (GBr) Team WNT Pro Cycling             06:42
113 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
114 Greta Richioud (Fra) FDJ
115 Daria Pikulik (Pol) Cervelo Bigla
116 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg-De     08:00
117 Georgia Williams (Aus) Orica Scott Women               10:44
118 Jessica Pratt (Aus) National Team Australia
119 Leah Thorvilson (USA) Canyon SRAM Racing
120 Isabelle Beckers (Bel) Lotto Soudal Ladies
121 Natalie Grinczer (GBr) Team WNT Pro Cycling
122 Nathalie Verschelden (Bel) Lensworld-Kuota
123 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Kuota                      17:28
OTL Anna Badegruber (Aut) Team WNT Pro Cycling
DNS Miriam Bjarnsrud (Nor) Hitec Products
DNF Anna Christian (GBr) Drops
DNF Aafke Soet (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
DNF Hayley Simmonds (GBr) Team WNT Pro Cycling

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Marianne Vos (Ned) WM3 Pro Cycling                   6:04:31
  2 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5                      00:12
  3 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb Women
  4 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                     00:17
  5 Katrin Garfoot (Aus) Orica Scott Women                 00:19
  6 Lisa Klein (Ger) Cervelo Bigla
  7 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini                      00:20
  8 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                  00:21
  9 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
 10 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women                00:22
 11 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                      00:24
 12 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing                   00:25
 13 Linda Villumsen (NZl) Team Veloconcept Women           00:26
 14 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling
 15 Gracie Elvin (Aus) Orica Scott Women                   00:27
 16 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women
 17 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women                 00:28
 18 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans
 19 Alison Jackson (Can) BePink Cogeas                     00:29
 20 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling
 21 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling
 22 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb Women              00:30
 23 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 24 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing
 25 Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling
 26 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5                       00:31
 27 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini
 28 Elisa Balsamo (Ita) Valcar PBM                         00:32
 29 Danielle King (GBr) Cylance Pro Cycling
 30 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies               00:33
 31 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Kuota
 32 Claudia Koster (Ned) Team Veloconcept Women            00:34
 33 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products
 34 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
 35 Stine Borgli (Nor) National Team Norway                00:35
 36 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
 37 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling
 38 Alexandra Manly (Aus) Orica Scott Women
 39 Roxane Fournier (Fra) FDJ                              00:36
 40 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing
 41 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products                     00:38
 42 Romy Kasper (Ger) Alé Cipollini                        00:39
 43 Shara Gillow (Aus) FDJ
 44 Elizabeth Holden (GBr) Drops                           00:40
 45 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
 46 Kelly Van Den Steen (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 47 Christina Siggaard (Den) Team Veloconcept Women        00:41
 48 Laura Massey (GBr) Drops
 49 Jessy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 50 Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini                     00:42
 51 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing             00:43
 52 Roxane Knetemann (Ned) FDJ                             00:44
 53 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini                       00:45
 54 Chiara Zanettin (Ita) Valcar PBM
 55 Charlotte Bravard (Fra) FDJ                            00:50
 56 Lucy Kennedy (Aus) National Team Australia             00:52
 57 Rachel Neylan (Aus) Orica Scott Women
 58 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld-Kuota                  00:55
 59 Claudia Lichtenberg (Ger) Wiggle High5                 00:56
 60 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women               00:59
 61 Eri Yonamine (Jpn) FDJ                                 01:00
 62 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil        01:04
 63 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM                        01:09
 64 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini                     01:14
 65 Jip Van Den Bos (Ned) Boels Dolmans
 66 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling            01:15
 67 Małgorzata Jasińska (Pol) Cylance Pro Cycling
 68 Pernille Mathiesen (Den) Team Veloconcept Women        01:21
 69 Line Marie Gulliksen (Nor) National Team Norway        01:24
 70 Abigail Van Twisk (GBr) Drops
 71 Katia Ragusa (Ita) BePink Cogeas                       01:26
 72 Tetiana Riabchenko (Ukr) Lensworld-Kuota
 73 Lucy Shaw (GBr) Drops
 74 Valerie Demey (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 75 Vita Heine (Nor) Hitec Products                        01:29
 76 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                   01:30
 77 Marta Cavalli (Ita) Valcar PBM                         01:33
 78 Shannon Malseed (Aus) National Team Australia          01:36
 79 Christina Perchtold (Aut) Cervelo Bigla                01:37
 80 Olga Zabelinskaya (Rus) BePink Cogeas
 81 Hannah Payton (GBr) Drops                              01:42
 82 Lisen Hockings (Aus) National Team Australia
 83 Julie Leth (Den) Wiggle High5                          01:43
 84 Jenelle Crooks (Aus) Orica Scott Women                 01:46
 85 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM                      01:48
 86 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM                        01:50
 87 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies                01:56
 88 Hayley Jones (GBr) Team WNT Pro Cycling                01:58
 89 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling                  01:59
 90 Grace Brown (Aus) National Team Australia              02:00
 91 Francesca Pattaro (Ita) BePink Cogeas                  02:05
 92 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla                  02:21
 93 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink Cogeas                  02:40
 94 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                      02:49
 95 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling
 96 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5                   02:51
 97 Silvia Valsecchi (Ita) BePink Cogeas                   03:05
 98 Kelly Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx              03:09
 99 Sara Mustonen Lichan (Swe) Team Veloconcept Women
100 Christa Riffel (Ger) Canyon SRAM Racing                03:28
101 Trine Schmidt (Den) Lotto Soudal Ladies                03:43
102 Julie Solvang (Nor) National Team Norway               03:47
103 Yara Kastelijn (Ned) WM3 Pro Cycling                   03:49
104 Kirsti Ruud (Nor) National Team Norway
105 Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies                 03:52
106 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies           04:13
107 Vibeke Dybwad (Nor) National Team Norway               04:59
108 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil          07:40
109 Katie Archibald (GBr) Team WNT Pro Cycling             07:49
110 Ingvild G?skjenn (Nor) Hitec Products                  08:02
111 Demmy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx              08:50
112 Ingrid Moe (Nor) National Team Norway                  09:36
113 Daria Pikulik (Pol) Cervelo Bigla                      10:17
114 Georgia Williams (Aus) Orica Scott Women               11:12
115 Louisa Lobigs (Aus) National Team Australia            11:18
116 Jessica Pratt (Aus) National Team Australia            11:22
117 Greta Richioud (Fra) FDJ                               11:29
118 Natalie Grinczer (GBr) Team WNT Pro Cycling            12:15
119 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg-De     12:38
120 Nathalie Verschelden (Bel) Lensworld-Kuota             13:49
121 Leah Thorvilson (USA) Canyon SRAM Racing               15:32
122 Isabelle Beckers (Bel) Lotto Soudal Ladies             15:59
123 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Kuota                      22:09

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: