Fabio Jakobsen w Quick-Step Floors

koszulka Quick-Step

20-letni Fabio Jakobsen zostanie profesjonalnym kolarzem i dołączy do grupy Quick-Step Floors.

Dwukrotny mistrz Holandii z wyścigu ze startu wspólnego w kategorii U23 będzie reprezentował barwy drużyny Patricka Lefévère'a przez dwa lata. W tym sezonie kolarz SEG Racing Academy triumfował w Eschborn-Frankfurt City Loop U23 i Ronde van Noord-Holland. Ponadto ma na swoim koncie wygrane etapy na Tour de Normandie i Tour Alsace.

Myślę, że każdy młody zawodnik marzy o tym, żeby zostać profesjonalistą, ale brakuje słów żeby opisać [radość] z oferty od tej drużyny. Wiem, że to niełatwy krok. Uważam jednak, że przy ciężkiej pracy, determinacji i skupieniu będę mógł zajść daleko w tym świecie. Nie ma innej drużyny, która może mi bardziej pomóc w rozwoju. Jestem przekonany, że Patrick i reszta zapewni mi wszystko co potrzeba, bym robił postępy i kiedyś być może zamarzę o zwycięstwie w wielkim klasyku

- powiedział sprinter, w komunikacie prasowym swojej nowej drużyny.

Jakobsen jest czwartym nabytkiem Quick-Step Floors w tegorocznym okienku transferowym - wcześniej do zespołu dołączyli Elia Viviani, Florian Sénéchal i Jhonatan Narvaez.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: