Ladies Tour of Norway 2017: etap 1. Jolien D'Hoore lepsza od Gracie Elvin

Jolien d'Hoore

Jolien D'Hoore (Wiggle High5) wygrała pierwszy, płaski etap Ladies Tour of Norway i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Belgijska sprinterka na ostatnich metrach pokonała Australijkę Gracie Elvin (Orica-Scott) i Luksemburkę Christine Majerus (Boels Dolmans).

8. miejsce wywalczyła Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling), a w peletonie do mety dotarła także Katarzyna Pawłowska.

D'Hoore, która na wczorajszym prologu zanotowała stratę tylko 5 sekund do zwycięskiej Ellen vna Dijk (Team Sunweb), dziś dzięki bonifikacie wyszła na prowadzenie w klasyfikacji ogólnej.

Wyniki 1. etapu Ladies Tour of Norway 2017 (2.WWT), Halden - Mysen (101,5 km):

  1 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5                    2:26:39
  2 Gracie Elvin (Aus) Orica Scott Women
  3 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
  4 Elisa Balsamo (Ita) Valcar PBM
  5 Marianne Vos (Ned) WM3 Pro Cycling
  6 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini
  7 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling
  8 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling
  9 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
 10 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
 11 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing
 12 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Kuota
 13 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products
 14 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
 15 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
 16 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb Women
 17 Christina Siggaard (Den) Team Veloconcept Women
 18 Lisa Klein (Ger) Cervelo Bigla
 19 Shara Gillow (Aus) FDJ
 20 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
 21 Alison Jackson (Can) BePink Cogeas
 22 Jessy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 23 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini
 24 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing
 25 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing
 26 Claudia Koster (Ned) Team Veloconcept Women
 27 Jessica Pratt (Aus) National Team Australia
 28 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing
 29 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies
 30 Katrin Garfoot (Aus) Orica Scott Women
 31 Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling
 32 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5
 33 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women
 34 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women
 35 Linda Villumsen (NZl) Team Veloconcept Women
 36 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 37 Danielle King (GBr) Cylance Pro Cycling
 38 Kelly Van Den Steen (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 39 Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini
 40 Laura Massey (GBr) Drops
 41 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling
 42 Chiara Zanettin (Ita) Valcar PBM
 43 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
 44 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling
 45 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women
 46 Elizabeth Holden (GBr) Drops
 47 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
 48 Stine Borgli (Nor) National Team Norway
 49 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld-Kuota
 50 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans
 51 Claudia Lichtenberg (Ger) Wiggle High5
 52 Hayley Simmonds (GBr) Team WNT Pro Cycling
 53 Eri Yonamine (Jpn) FDJ
 54 Alexandra Manly (Aus) Orica Scott Women
 55 Rachel Neylan (Aus) Orica Scott Women
 56 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini
 57 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb Women
 58 Georgia Williams (Aus) Orica Scott Women
 59 Roxane Fournier (Fra) FDJ
 60 Romy Kasper (Ger) Alé Cipollini
 61 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink Cogeas
 62 Charlotte Bravard (Fra) FDJ
 63 Lucy Kennedy (Aus) National Team Australia
 64 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini                     00:12
 65 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM                        00:19
 66 Roxane Knetemann (Ned) FDJ
 67 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
 68 Vita Heine (Nor) Hitec Products                        00:31
 69 Tetiana Riabchenko (Ukr) Lensworld-Kuota
 70 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
 71 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women
 72 Małgorzata Jasińska (Pol) Cylance Pro Cycling
 73 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling
 74 Pernille Mathiesen (Den) Team Veloconcept Women
 75 Line Marie Gulliksen (Nor) National Team Norway        00:43
 76 Katia Ragusa (Ita) BePink Cogeas
 77 Marta Cavalli (Ita) Valcar PBM
 78 Hannah Payton (GBr) Drops
 79 Lucy Shaw (GBr) Drops
 80 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
 81 Abigail Van Twisk (GBr) Drops
 82 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM
 83 Francesca Pattaro (Ita) BePink Cogeas
 84 Lisen Hockings (Aus) National Team Australia
 85 Jenelle Crooks (Aus) Orica Scott Women
 86 Jip Van Den Bos (Ned) Boels Dolmans
 87 Christina Perchtold (Aut) Cervelo Bigla
 88 Hayley Jones (GBr) Team WNT Pro Cycling
 89 Shannon Malseed (Aus) National Team Australia
 90 Katie Archibald (GBr) Team WNT Pro Cycling
 91 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM
 92 Valerie Demey (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 93 Olga Zabelinskaya (Rus) BePink Cogeas
 94 Julie Leth (Den) Wiggle High5
 95 Natalie Grinczer (GBr) Team WNT Pro Cycling
 96 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5
 97 Grace Brown (Aus) National Team Australia              01:27
 98 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla
 99 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling
100 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling
101 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies
102 Demmy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx              02:03
103 Anna Christian (GBr) Drops                             02:15
104 Nathalie Verschelden (Bel) Lensworld-Kuota
105 Kelly Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
106 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products
107 Sara Mustonen Lichan (Swe) Team Veloconcept Women
108 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies
109 Silvia Valsecchi (Ita) BePink Cogeas
110 Ingvild G?skjenn (Nor) Hitec Products
111 Miriam Bj?rnsrud (Nor) Hitec Products                  02:53
112 Christa Riffel (Ger) Canyon SRAM Racing
113 Julie Solvang (Nor) National Team Norway
114 Kirsti Ruud (Nor) National Team Norway
115 Ingrid Moe (Nor) National Team Norway
116 Yara Kastelijn (Ned) WM3 Pro Cycling
117 Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies                 02:56
118 Trine Schmidt (Den) Lotto Soudal Ladies
119 Daria Pikulik (Pol) Cervelo Bigla
120 Vibeke Dybwad (Nor) National Team Norway               03:52
121 Anna Badegruber (Aut) Team WNT Pro Cycling
122 Leah Thorvilson (USA) Canyon SRAM Racing
123 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Kuota                      03:54
124 Greta Richioud (Fra) FDJ                               03:58
125 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
126 Louisa Lobigs (Aus) National Team Australia            04:33
127 Isabelle Beckers (Bel) Lotto Soudal Ladies
128 Aafke Soet (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil           04:34

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5                    2:30:17
  2 Marianne Vos (Ned) WM3 Pro Cycling                     00:02
  3 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb Women                 00:06
  4 Katrin Garfoot (Aus) Orica Scott Women                 00:07
  5 Lisa Klein (Ger) Cervelo Bigla
  6 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                     00:08
  7 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing                  00:09
  8 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                  00:10
  9 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women
 10 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla                      00:11
 11 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                      00:12
 12 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing                   00:13
 13 Linda Villumsen (NZl) Team Veloconcept Women           00:14
 14 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling
 15 Gracie Elvin (Aus) Orica Scott Women                   00:15
 16 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women
 17 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women                 00:16
 18 Georgia Williams (Aus) Orica Scott Women
 19 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing
 20 Alison Jackson (Can) BePink Cogeas                     00:17
 21 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling
 22 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling
 23 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans
 24 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb Women              00:18
 25 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini
 26 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 27 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing
 28 Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling
 29 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5                       00:19
 30 Elisa Balsamo (Ita) Valcar PBM                         00:20
 31 Danielle King (GBr) Cylance Pro Cycling
 32 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini
 33 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies               00:21
 34 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Kuota
 35 Claudia Koster (Ned) Team Veloconcept Women            00:22
 36 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products
 37 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
 38 Stine Borgli (Nor) National Team Norway                00:23
 39 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil
 40 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling
 41 Alexandra Manly (Aus) Orica Scott Women
 42 Roxane Fournier (Fra) FDJ                              00:24
 43 Lucy Kennedy (Aus) National Team Australia             00:25
 44 Rachel Neylan (Aus) Orica Scott Women
 45 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products                     00:26
 46 Jessica Pratt (Aus) National Team Australia
 47 Romy Kasper (Ger) Alé Cipollini                        00:27
 48 Shara Gillow (Aus) FDJ
 49 Hayley Simmonds (GBr) Team WNT Pro Cycling
 50 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld-Kuota                  00:28
 51 Elizabeth Holden (GBr) Drops
 52 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
 53 Kelly Van Den Steen (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 54 Christina Siggaard (Den) Team Veloconcept Women        00:29
 55 Laura Massey (GBr) Drops
 56 Claudia Lichtenberg (Ger) Wiggle High5
 57 Jessy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 58 Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini                     00:30
 59 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink Cogeas
 60 Roxane Knetemann (Ned) FDJ                             00:32
 61 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini                       00:33
 62 Eri Yonamine (Jpn) FDJ
 63 Chiara Zanettin (Ita) Valcar PBM
 64 Charlotte Bravard (Fra) FDJ                            00:38
 65 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini                     00:39
 66 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM                        00:42
 67 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil          00:46
 68 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women               00:47
 69 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil        00:52
 70 Pernille Mathiesen (Den) Team Veloconcept Women        00:54
 71 Katie Archibald (GBr) Team WNT Pro Cycling             00:55
 72 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5                   00:56
 73 Tetiana Riabchenko (Ukr) Lensworld-Kuota               00:59
 74 Vita Heine (Nor) Hitec Products                        01:02
 75 Jip Van Den Bos (Ned) Boels Dolmans
 76 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                   01:03
 77 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling
 78 Małgorzata Jasińska (Pol) Cylance Pro Cycling
 79 Hayley Jones (GBr) Team WNT Pro Cycling                01:05
 80 Marta Cavalli (Ita) Valcar PBM                         01:06
 81 Shannon Malseed (Aus) National Team Australia          01:09
 82 Christina Perchtold (Aut) Cervelo Bigla                01:10
 83 Olga Zabelinskaya (Rus) BePink Cogeas
 84 Line Marie Gulliksen (Nor) National Team Norway        01:12
 85 Francesca Pattaro (Ita) BePink Cogeas
 86 Abigail Van Twisk (GBr) Drops
 87 Katia Ragusa (Ita) BePink Cogeas                       01:14
 88 Lucy Shaw (GBr) Drops
 89 Valerie Demey (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx
 90 Hannah Payton (GBr) Drops                              01:15
 91 Lisen Hockings (Aus) National Team Australia
 92 Julie Leth (Den) Wiggle High5                          01:16
 93 Natalie Grinczer (GBr) Team WNT Pro Cycling            01:19
 94 Jenelle Crooks (Aus) Orica Scott Women
 95 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM                      01:21
 96 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM                        01:23
 97 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies                01:44
 98 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling                  01:47
 99 Grace Brown (Aus) National Team Australia              01:48
100 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla                  01:54
101 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling                  01:56
102 Demmy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx              02:30
103 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                      02:37
104 Silvia Valsecchi (Ita) BePink Cogeas                   02:38
105 Kelly Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx              02:42
106 Sara Mustonen Lichan (Swe) Team Veloconcept Women
107 Ingvild Gaskjenn (Nor) Hitec Products                  02:44
108 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies           02:46
109 Anna Christian (GBr) Drops                             02:47
110 Nathalie Verschelden (Bel) Lensworld-Kuota             02:53
111 Christa Riffel (Ger) Canyon SRAM Racing                03:16
112 Trine Schmidt (Den) Lotto Soudal Ladies
113 Ingrid Moe (Nor) National Team Norway
114 Miriam Bj?rnsrud (Nor) Hitec Products                  03:19
115 Julie Solvang (Nor) National Team Norway               03:20
116 Yara Kastelijn (Ned) WM3 Pro Cycling                   03:22
117 Kirsti Ruud (Nor) National Team Norway
118 Daria Pikulik (Pol) Cervelo Bigla                      03:23
119 Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies                 03:25
120 Anna Badegruber (Aut) Team WNT Pro Cycling             04:22
121 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg-De     04:26
122 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Kuota                      04:29
123 Vibeke Dybwad (Nor) National Team Norway               04:32
124 Greta Richioud (Fra) FDJ                               04:35
125 Leah Thorvilson (USA) Canyon SRAM Racing               04:36
126 Louisa Lobigs (Aus) National Team Australia            04:58
127 Isabelle Beckers (Bel) Lotto Soudal Ladies             05:03
128 Aafke Soet (Ned) Parkhotel Valkenburg-Destil           05:06

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: