Daniel Martin i Rory Sutherland w UAE Team Emirates

Daniel Martin na czasówce Paryż-Nicea 2017

Irlandczyk Daniel Martin oraz Australijczyk Rory Sutherland w sezonie 2018 przywdzieją koszulki zespołu UAE Team Emirates.

Martin, szósty kolarz tegorocznego Tour de France, w nowej ekipie będzie liderem i najprawdopodobniej otrzyma większe wsparcie w realizacji ambicji walki w największych imprezach etapowych świata. Irlandczyk przez ostatnie dwa sezony ścigał się w zespole Quick-Step Floors, w którym podczas Tour de France musiał liczyć się z tym, że część drużyny pracowała będzie na sukcesy sprintera grupy.

30-latek pod skrzydłami Giuseppe Saronniego obowiązku lidera w wyścigach tygodniowych i klasycznych będzie dzielił z Portugalczykiem Ruim Costą i Włochem Diego Ulissim.

Wraz z Martinem do ekipy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przechodzi Rory Sutherland. 35-latek to zawodnik bardzo doświadczony, w zespole Movistar przez ostatnie lata odpowiedzialny za pracę na czele peletonu we wczesnych fazach etapów i pomoc liderom w kontrolowaniu sytuacji.

Grupa zarejestrowana na Bliskim Wschodzie obecnie znajduje się w trakcie budowania składu na kolejny sezon. Z końcem roku jej szeregi opuści m.in. Louis Meintjes, a pozyskanie Martina sugerować może, że to nie koniec aktywności na rynku transferowym.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: