Vuelta a Espana 2017. Movistar pozostawia jesień młodzieży

Kolarze Movistar na czele peletonu

Czterech debiutantów, w sumie pięciu kolarzy, którzy w metryce wciąż mają 26 lat lub mniej. Grupa Movistar w mocno odmłodzonym składzie wystąpi w Vuelta a Espana.

Zespół Movistar na Vuelta a Espana posyła zespół młodych zawodników - średnia wieku dziewiątki, która w sobotę rozpocznie rywalizację na trasie 72. edycji hiszpańskiego wyścigu, wynosi niewiele ponad 27 lat. Tym samym w grupie brakuje zdecydowanego lidera, a ekipa nie szkicuje wielkich planów taktycznych.

Dla ekipy Eusebio Unzue hiszpański Grand Tour od lat stanowił ważny cel sezonu - po przygodach we Francji na starcie obowiązkowo stawali liderzy zespołu - Nairo Quintana lub Alejandro Valverde. W sezonie 2017 grupa nie ma możliwości wystawienia pierwszego garnituru dział - Kolumbijczyk odpoczywa po niezbyt udanym ataku na dublet Giro-Tour, natomiast Valverde przechodzi rehabilitację po kraksie na pierwszym etapie "Wielkiej Pętli".

Wybrana w tym roku dziewiątka nie ma wyraźnego lidera, co oznacza, że młodzi kolarze odnaleźć się będą zmuszeni w walce o etapowe zwycięstwa. Swoich sił w walce w klasyfikacji generalnej spróbować mogą 26-letni Ruben Fernandez i 23-letni Marc Soler.

Pierwszy w tym roku nie wykręcił nic znaczącego, ale jeśli nawiąże do występów z roku 2016 - 6. miejsc w Vuelta a Burgos, Tour de Pologne i Tour Down Under oraz jednodniowego prowadzenia w Vuelta a Espana - może zdać egzamin dojrzałości w grupie Unzue.

Nieco młodszy Soler w tym roku dobrze kręcił w górach podczas Paryż-Nicea, Volta a Cayalunya skończył na 3. miejscu, a na 8. sklasyfikowano go Tour de Suisse. Trzy tygodnie mogą okazać się dla niego zbyt wysokim progiem, ale przy wsparciu nieco bardziej doświadczonych Rubena Fernandeza, Daniela Moreno, Carlosa Betancura i przede wszystkim Jose Joaquima Rojasa, może zdobyć cenne doświadczenie.

W zależności od taktyki zespołu na górskich odcinkach swoje możliwości zaprezentować powinien też 24-letni Richard Carapaz. Zagadką pozostaje Betancur, który po długim okresie niedyspozycji powoli zdaje się wracać na właściwe tory - w lipcu zajął 18. miejsce w Tour de France.

Pierwsze spotkanie z trzytygodniowym wyścigiem obok Solera zaliczą Carapaz, Jorge Arcas oraz Antonio Pedrero.

Skład Movistar Team na Vuelta a Espana 2017: Marc Soler, Richard Carapaz, Daniel Moreno, Carlos Betancur, Jose Joaquim Rojas, Ruben Fernandez, Nelson Oliveira, Jorge Arcas i Antonio Pedrero.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: