Team Sky z nowym "centrum wyścigowym"

mobilne centrum Team Sky

Rozkładana ciężarówka, z miejscami na odpoczynek dla zawodników i odprawy, tak przedstawia się nowe, mobilne "centrum wyścigowe" Team Sky

Pojazd zakupiony przez brytyjską ekipę dołączy do kolumny wyścigu podczas Vuelta a Espana (19 sierpnia - 10 września), będzie również używany w czasie najważniejszych startów w kalendarzu. Drużyna Sir Dave'a Brailsforda zdecydowała się na takie posunięcie jako pierwsza.

Centrum wyścigowe będzie istotną częścią programu Team Sky, jeżeli chodzi o wspieranie pracowników i modernizowanie ich zakwaterowania. To miejsce dla zawodników i personelu będzie można wykorzystać na różne sposoby, na przykład na wspólne obiady, odprawy, odpoczynek przed i po wyścigu. Tu również będziemy mogli podejmować gości i media

- czytamy w komunikacie prasowym.

"Niebiańscy" słyną z prób polepszenia komfortu swoim zawodnikom, lecz te czasami kończą się fiaskiem. Dwa lata temu zaczęli wysyłać na wyścigi kamper, w którym miał spać lider ekipy. Spotkało się to jednak z dezaprobatą Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Unia wydała komunikat w którym przypomniała, że każdy kolarz powinien być zakwaterowany w hotelu, wraz z pozostałymi członkami zespołu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: