Mistrzostwa Świata MTB 2017: Jenny Rissveds nie wystartuje

Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro nie wystartuje w tegorocznych mistrzostwach świata w kolarstwie górskim cross-country.

23-latka nie znalazła się w kadrze narodowej po konflikcie z krajową federacją. Szwedzki Związek Kolarski wymaga aby kadra narodowa ścigała się w pełnym stroju produkowanym przez firmę POC, jednak Rissveds, na co dzień ścigająca się w barwach grupy Scott-Odlo, ma podpisany kontrakt na występy w kaskach marki Scott i okularach Oakley.

Obie strony nie znalazły rozwiązania tego konfliktu, a Szwedka wraz z drużyną zadecydowała, że w mistrzostwach świata nie wystartuje.

Dla Rissveds ten sezon jest wyjątkowo pechowy, w marcu Szwedce zmarły dwie bliskie osoby, przez co nie była w stanie przygotować się odpowiednio do okresu startowego. 23-latka sezon zaczęła od zwycięstwa w imprezie z cyklu Pucharu Szwajcarii, a następnie odpuściła start w inauguracji Pucharu Świata w Novym Mescie. Pod koniec kwietnia wystartowała w SUBARU Sea Otter Classic, gdzie zajęła 3. pozycję.

Następnie Rissveds miała trzy miesiące przerwy i wróciła dopiero na mistrzostwa Szwecji w wyścigu cross-country. Ten czempionat wygrała, a kilka tygodni później wystartowała w Pucharze Świata w Mont-Sainte Anne i zaczęła szykować formę na mistrzostwa świata, które odbędą się w dniach 5-10 września w australijskim Cairns.

Pod nieobecność Rissveds głównymi faworytkami do złota powinny być: Ukrainka Yana Belomoina, Polka Maja Włoszczowska, Szwajcarka Linda Indergand i broniąca tytułu Dunka Annika Langvad.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: