Ladies Tour of Norway 2017: prolog. Zwycięstwo Ellen van Dijk

Ellen van Dijk 2017

Holenderka Ellen van Dijk wygrała krótkie otwarcie kobiecego touru po Norwegii, który wszedł do cyklu WorldTour.

Zawodniczka Team Sunweb w prologu o długości 3,4-kilometra o niespełna sekundę pokonała Marianne Vos (WM3 Pro Cycling) oraz Katrin Garfoot (Orica-Scott).

Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling) i Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) uplasowały się w trzeciej dziesiątce, tracąc 11 sekund, a debiutująca w barwach Cervelo-Bigla Daria Pikulik pojechała w czasie gorszym od van Dijk o 21 sekund.

Wyniki prologu Ladies Tour of Norway 2017 (2.WWT), Halden (3,4 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb Women               03:45
  2 Marianne Vos (Ned) WM3 Pro Cycling                   00:01
  3 Katrin Garfoot (Aus) Orica Scott Women               00:01
  4 Lisa Klein (Ger) Cervelo Bigla                       00:01
  5 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                   00:04
  6 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women              00:04
  7 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing                00:04
  8 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5                    00:05
  9 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla                    00:05
 10 Katie Archibald (GBr) Team WNT Pro Cycling           00:06
 11 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                    00:06
 12 Roxane Knetemann (Ned) FDJ                           00:06
 13 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing                 00:06
 14 Annette Edmondson (Aus) Wiggle High5                 00:07
 15 Linda Villumsen (NZl) Team Veloconcept Women         00:07
 16 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                00:08
 17 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling                 00:08
 18 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women                00:09
 19 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women               00:09
 20 Georgia Williams (Aus) Orica Scott Women             00:10
 21 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing           00:10
 22 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women             00:10
 23 Alison Jackson (Can) BePink Cogeas                   00:10
 24 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling           00:10
 25 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling               00:11
 26 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels Dolmans              00:11
 27 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies              00:11
 28 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb Women            00:11
 29 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                00:11
 30 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing            00:12
 31 Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling                00:12
 32 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5                     00:12
 33 Jip Van Den Bos (Ned) Boels Dolmans                  00:13
 34 Elisa Balsamo (Ita) Valcar PBM                       00:13
 35 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling                00:13
 36 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                 00:13
 37 Danielle King (GBr) Cylance Pro Cycling              00:13
 38 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini                   00:13
 39 Trine Schmidt (Den) Lotto Soudal Ladies              00:14
 40 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg             00:14
 41 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini                    00:14
 42 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies             00:14
 43 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Kuota      00:15
 44 Grace Brown (Aus) National Team Australia            00:15
 45 Gracie Elvin (Aus) Orica Scott Women                 00:15
 46 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                    00:15
 47 Claudia Koster (Ned) Team Veloconcept Women
 48 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products                00:16
 49 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling             00:16
 50 Hayley Jones (GBr) Team WNT Pro Cycling              00:16
 51 Silvia Valsecchi (Ita) BePink Cogeas                 00:16
 52 Stine Borgli (Nor) National Team Norway              00:16
 53 Marta Cavalli (Ita) Valcar PBM                       00:16
 54 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg              00:16
 55 Sheyla Gutierrez (Spa) Cylance Pro Cycling
 56 Christa Riffel (Ger) Canyon SRAM Racing              00:16
 57 Silvia Persico (Ita) Valcar PBM                      00:17
 58 Pernille Mathiesen (Den) Team Veloconcept Women      00:17
 59 Ingrid Moe (Nor) National Team Norway                00:17
 60 Alexandra Manly (Aus) Orica Scott Women              00:17
 61 Roxane Fournier (Fra) FDJ                            00:18
 62 Louisa Lobigs (Aus) National Team Australia          00:18
 63 Lucy Kennedy (Aus) National Team Australia           00:19
 64 Rachel Neylan (Aus) Orica Scott Women                00:19
 65 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products                   00:19
 66 Miriam Bjornsrud (Nor) Hitec Products                00:20
 67 Shannon Malseed (Aus) National Team Australia        00:20
 68 Jessica Pratt (Aus) National Team Australia          00:20
 69 Christina Perchtold (Aut) Cervelo Bigla              00:20
 70 Daria Pikulik (Pol) Cervelo Bigla                    00:20
 71 Demmy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx            00:20
 72 Kelly Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx            00:20
 73 Romy Kasper (Ger) Alé Cipollini                      00:20
 74 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini                   00:20
 75 Olga Zabelinskaya (Rus) BePink Cogeas                00:20
 76 Sara Mustonen Lichan (Swe) Team Veloconcept Wome     00:21
 77 Julie Solvang (Nor) National Team Norway             00:21
 78 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla Pro Cyclin     00:21
 79 Shara Gillow (Aus) FDJ                               00:21
 80 Hayley Simmonds (GBr) Team WNT Pro Cycling           00:21
 81 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg               00:21
 82 Tetiana Riabchenko (Ukr) Lensworld-Kuota             00:21
 83 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg      00:21
 84 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld-Kuota                00:22
 85 Elizabeth Holden (GBr) Drops Cycling Team            00:22
 86 Kelly Van Den Steen (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx     00:22
 87 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
 88 Line Marie Gulliksen (Nor) National Team Norway      00:22
 89 Christina Siggaard (Den) Team Veloconcept Women      00:22
 90 Ingvild Goskjenn (Nor) Hitec Products
 91 Yara Kastelijn (Ned) WM3 Pro Cycling                 00:22
 92 Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies
 93 Francesca Pattaro (Ita) BePink Cogeas                00:23
 94 Laura Massey (GBr) Drops Cycling Team                00:23
 95 Claudia Lichtenberg (Ger) Wiggle High5               00:23
 96 Kirsti Ruud (Nor) National Team Norway               00:23
 97 Jessy Druyts (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx            00:23
 98 Abigail Van Twisk (GBr) Drops Cycling Team           00:23
 99 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling                00:23
100 Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini                   00:23
101 Isabelle Beckers (Bel) Lotto Soudal Ladies           00:23
102 Anna Badegruber (Aut) Team WNT Pro Cycling           00:24
103 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink Cogeas                00:24
104 Katia Ragusa (Ita) BePink Cogeas                     00:24
105 Vita Heine (Nor) Hitec Products                      00:24
106 Lucy Shaw (GBr) Drops Cycling Team                   00:24
107 Valerie Demey (Bel) Sport Vlaanderen-Etixx           00:25
108 Julie Van De Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies         00:25
109 Hannah Payton (GBr) Drops Cycling Team               00:25
110 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling          00:25
111 Małgorzata Jasińska (Pol) Cylance Pro Cycling        00:25
112 Anna Christian (GBr) Drops Cycling Team              00:26
113 Lisen Hockings (Aus) National Team Australia         00:26
114 Aafke Soet (Ned) Parkhotel Valkenburg                00:26
115 Julie Leth (Den) Wiggle High5                        00:26
116 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini                     00:26
117 Eri Yonamine (Jpn) FDJ                               00:27
118 Chiara Zanettin (Ita) Valcar PBM                     00:27
119 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Kuota                    00:28
120 Natalie Grinczer (GBr) Team WNT Pro Cycling          00:30
121 Jenelle Crooks (Aus) Orica Scott Women               00:30
122 Greta Richioud (Fra) FDJ                             00:30
123 Nathalie Verschelden (Bel) Lensworld-Kuota           00:31
124 Silvia Pollicini (Ita) Valcar PBM                    00:32
125 Charlotte Bravard (Fra) FDJ                          00:32
126 Vibeke Dybwad (Nor) National Team Norway             00:33
127 Dalia Muccioli (Ita) Valcar PBM                      00:33
128 Leah Thorvilson (USA) Canyon SRAM Racing             00:38
129 Karlijn Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg          01:16
130 Louise Norman Hansen (Den) Team Veloconcept Women    01:16

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: