Vuelta a Espana 2017. Costa i Meintjes liderami UAE Team Emirates

Przemysław Niemiec na Gliczarowie

Rui Costa i Louis Meintjes będą przewodzić grupie UAE Team Emirates podczas 72. Vuelta a Espana. W składzie drużyny znalazł się m.in. Przemysław Niemiec. 

Portugalczyk wystartuje w Wyścigu Dookoła Hiszpanii po raz pierwszy w swojej karierze. Póki co, ani razu nie ukończył żadnego z Wielkich Tourów w czołowej "dziesiątce" klasyfikacji generalnej. Jego najlepszym wynikiem to 18. miejsce w Tour de France sprzed pięciu lat. W tym sezonie 30-latek wygrał jednak w Abu Dhabi Tour, był drugi na Tour of Oman i ukończył Vuelta a San Juan i Tour de Suisse na piątej pozycji, pokazując, że może walczyć z najlepszymi "wspinaczami" na niełatwym terenie.

To będzie moja pierwsza Vuelta i cieszę się, że tam jadę. Chcę podchodzić do wszystkiego na spokojnie, nie myśląc konkretnie o klasyfikacji generalnej i czerpiąc radość z każdego przejechanego etapu. Już trzeciego dnia będzie na mnie czekał niezły test formy

- stwierdził mistrz świata z 2013 roku.

Z kolei Meintjes, który po tym sezonie trafi do Dimension Data, trzykrotnie został sklasyfikowany w pierwszej "dziesiątce" Wielkich Tourów w swojej karierze - uplasował się na 10. lokacie w Vuelta a Espana w 2015 roku, a ostatnie dwie edycje Tour de France ukończył na 8. miejscu. To właśnie 25-latek ma być nadzieją drużyny znad Zatoki Perskiej na dobry wynik w ogólnym rankingu wyścigu.

Trenowałem na wysokości w Andorze, aby przygotować się do tego startu. Celem jest walka o "generalkę", ale najpierw muszę ustalić jak moje ciało zareaguje na starania podczas Tour de France

- przyznał kolarz z Pretorii.

Dwaj liderzy grupy nie będą mogli narzekać na wsparcie jakie otrzymają w górach. Do walki w Hiszpanii oddelegowani zostali Darwin Atapuma, Jan Polanc, Matej Mohoric i Przemysław Niemiec. Polak niedawno wrócił do ścigania po dłuższej przerwie i wykorzystał start w Tour de Pologne, aby sprawdzić swoją formę. W 2014 roku wywalczył etapowe zwycięstwo na ostatnim z trzytygodniowych wyścigów - jako pierwszy wpadł na metę usytuowaną przy Lagos de Covadonga.

Asem w rękawie drużyny na płaskich etapach ma być Sacha Modolo, a w jeździe indywidualnej na czas szesnastego dnia o dobry wynik walczyć może Anass Ait El Abdia. Dla Marokańczyka jest to pierwszy start w tak długiej "etapówce". Niewykluczone jednak, że wcześniej będzie wspierał włoskiego sprintera. Federico Zurlo z kolei może próbować walczyć o etapowe zwycięstwa na pagórkowatych odcinkach.

Mamy dobrą ekipę, a chłopaki są w dobrej formie

- podkreślił dyrektor sportowy ekipy, Simone Pedrazzini

Skład UAE Team Emirates na Vuelta a Espana 2017: Anass Ait El Abdia, Darwin Atapuma, Rui Costa, Louis Meintjes, Sacha Modolo, Matej Mohoric, Przemysław Niemiec, Jan Polanc, Federico Zurlo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. an

    15 sierpnia 2017, 12:41 o 12:41

    Marokańczyk na etapie jazdy na czas? Na jedynej czasówce w tym roku El Abdia stracił przyzwoite miejsce w generalce Romandii

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: