Vuelta a Espana 2017. Bardet po raz pierwszy w dwóch Grand Tourach

Udział w 72. Vuelta a Espana będzie dla Romaina Bardeta pierwszym w karierze połączeniem dwóch Grand Tourów w jednym sezonie.

26-letni kolarz, trzeci zawodnik tegorocznego Tour de France, w Hiszpanii wraz z Włochem Domenico Pozzovivo poprowadzi formację AG2R La Mondiale. Dla Bardeta będzie to pierwszy w karierze start w hiszpańskim Grand Tourze.

Górska trasa wyścigu w teorii premiuje Francuza, który w lipcu pokazał, że na stromych odcinkach w tyle zostawić potrafi nawet Chrisa Froome'a. Zespół nie nakłada jednak presji wyniku na najlepszego trójkolorowego i za cel stawia walkę mu na górskich etapach.

Po wynik w pierwszej dziesiątce zmierza z kolei Domenico Pozzovivo. Filigranowy wspinacz z Włoch w przeszłości dwukrotnie stawał na starcie Vuelty, w 2013 roku kończąc zmagania na 6. miejscu, a dwa lata później - na 11. W tym roku 34-latek regularnie rywalizował z najlepszymi - 6. miejsce w Giro d'Italia, wygrany etap i 4. lokata w Tour de Suisse, a także 3. miejsce w Tour of the Alps w połączeniu z niedawną 6. pozycją w Tour de Pologne gwarantują, że w Hiszpanii także będzie się liczył.

Francusko-włoski duet wesprą przede wszystkim Alexandre Geniez i Alexis Gougeard, a pozostali kolarze, z wyjątkiem być może debiutujących w imprezie trzytygodniowej Juliena Duvala i Nico Denza, powinni widoczni być w ucieczkach.

Skład AG2R La Mondiale na Vuelta a Espana 2017: Axel Domont, Alexandre Geniez, Alexis Gougeard, Julien Duval, Romain Bardet, Domenico Pozzovivo, Hugo Houle, Nico Denz i Clement Chevrier.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: