Vuelta a Espana 2017. FDJ liczy na zwycięstwa etapowe

kolarze FDJ

Pod nieobecność Sebastiena Reichenbacha podczas 72. Vuelta a Espana drużyna FDJ będzie walczyć o zwycięstwa etapowe. 

Początkowo liderem francuskiej formacji na Półwyspie Iberyjskim miał być właśnie Szwajcar, lecz nie odbudował jeszcze formy po tym, jak dopadł go wirus na Tour de Suisse. Od tego czasu Reichenbach stawił się  na starcie Tour de Pologne, którego jednak nie ukończył.

Marc Madiot postawił na zawodników których stać na zdobycie etapowego skalpu. W składzie znaleźli się Anthony Roux, Lorrenzo Manzin i Daniel Hoelgaard, mający za cel walkę o jak najlepsze lokaty na płaskich odcinkach. Wspierać ich będą Marc Fournier i Tobias Ludvigsson. Na górskich odcinkach atakować powinien Odd Christian Eiking, zaś wolną rękę otrzymał Jeremy Maison. Skład skompletują specjalizujący się w jeździe indywidualnej na czas Johan Le Bon i dynamiczny Arnaud Courteille.

Warto podkreślić, że oddelegowana dziewiątka to głównie zawodnicy którzy mają dopiero walczyć w przyszłości, a obecnie szlifują swój talent. Średnia ich wieku to 25 lat, a trzech - Fournier, Hoelgaard i Maison - debiutuje w Wyścigu Dookoła Hiszpanii.

72. Vuelta a Espana rozpocznie się 19 sierpnia jazdą drużynową na czas w Nimes, w południowej Francji. Ostatni etap, prowadzący po ulicach Madrytu, odbędzie się 10 września.

Skład FDJ na Vuelta a Espana 2017: Arnaud Courteille, Odd Christian Eiking, Marc Fournier, Daniel Hoelgaard, Johan Le Bon, Tobias Ludvigsson, Jeremy Maison, Lorrenzo Manzin, Anthony Roux.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: