Tour du Limousin 2017: etap 1. Elie Gesbert po ucieczce

peleton

Elie Gesbert (Fortuneo - Oscaro) zwyciężył w pierwszym dniu 50. edycji francuskiego wyścigu Tour du Limousin.

22-letni Francuz pokonał towarzysza całodniowej ucieczki Flaviena Dassonville'a (HP BTP - Auber 93). Główną grupę, ze stratą kilkunastu sekund, przyprowadził Mathieu Van Der Poel (Beobank - Corendon).

Polskich kolarzy zabrakło na starcie.

Wyniki 1. etapu Tour du Limousin (2.1), Panazol - Rochechouart (168 km):

  1 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo - Oscaro               3:54:42
  2 Flavien Dassonville (Fra) HP BTP - Auber 93          00:08
  3 Mathieu Van Der Poel (Ned) Beobank - Corendon        00:18
  4 Gianni Vermeersch (Bel) Beobank - Corendon 
  5 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  6 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Justin Jules (Fra) WB Veranclassic
  8 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli
  9 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 10 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli
 11 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
 12 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Oscaro       
 13 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot
 14 Maxime Vantomme (Bel) WB Veranclassic
 15 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 16 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 17 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Oscaro       
 18 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                00:25
 19 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 20 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
 21 Angel Madrazo (Spa) Delko Marseille
 22 Pierre Gouault (Fra) HP BTP - Auber 93
 23 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Damien Touze (Fra) HP BTP - Auber 93
 25 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo - Oscaro               3:54:26
  2 Flavien Dassonville (Fra) HP BTP - Auber 93          00:14
  3 Mathieu Van Der Poel (Ned) Beobank - Corendon        00:30
  4 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale             00:31
  5 Gianni Vermeersch (Bel) Beobank - Corendon           00:34
  6 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  7 Justin Jules (Fra) WB Veranclassic
  8 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli
  9 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 10 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli
 11 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
 12 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Oscaro       
 13 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot
 14 Maxime Vantomme (Bel) WB Veranclassic
 15 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 16 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
 17 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Oscaro       
 18 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 19 Clement Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 20 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 21 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                00:40
 22 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert           00:41
 23 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
 24 Angel Madrazo (Spa) Delko Marseille
 25 Pierre Gouault (Fra) HP BTP - Auber 93
 26 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 27 Damien Touze (Fra) HP BTP - Auber 93
 28 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 29 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Oscaro       
 30 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 31 Sondre Enger (Nor) AG2R La Mondiale                  00:46
 32 Josu Zabala (Spa) Caja Rural
 33 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale               00:48
 34 Bruno Armirail (Fra) FDJ
 35 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
 36 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                   00:50
 37 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF                    00:54
 38 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                   00:56
 39 Philipp Walsleben (Ger) Beobank - Corendon           00:57
 40 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale              00:58
 41 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Cred     00:59
 42 Romain Guillemois (Fra) Direct Energie
 43 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 44 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Oscaro       
 45 Romain Hardy (Fra) Fortuneo - Oscaro       
 46 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Oscaro       
 47 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Oscaro       
 48 Gregory Habeaux (Bel) WB Veranclassic                01:08
 49 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina
 50 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli             01:10
 51 Julien Mortier (Bel) AGO - Aqua Service              01:12
 52 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                 01:15
 53 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                    01:17
 54 Jonathan Lastra (Spa) Caja Rural                     02:03
 55 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits        02:05
 56 Eduard Prades (Spa) Caja Rural                       02:09
 57 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert         02:10
 58 Fabien Doubey (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 59 Toupalik Adam (Cze) Beobank - Corendon
 60 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 61 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
 62 Romain Feillu (Fra) HP BTP - Auber 93
 63 David Van Der Poel (Ned) Beobank - Corendon
 64 David Menut (Fra) HP BTP - Auber 93
 65 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina               02:14
 66 Rodolfo Torres Agudelo (Col) Androni - Sidermec
 67 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 68 Nicolas Baldo (Fra) HP BTP - Auber 93
 69 Tom Meeusen (Bel) Telenet Fidea Lions                02:19
 70 Marcel Maisen (Ger) Beobank - Corendon
 71 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                 02:30
 72 Andrea Palini (Ita) Androni Giocattoli               02:47
 73 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli            02:53
 74 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix - Lille Metropol     03:07
 75 Jeremy Cabot (Fra) Roubaix - Lille Metropole         04:18
 76 Daan Hoeyberghs (Bel) Beobank - Corendon             04:48
 77 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – Rusvelo          04:58
 78 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom - Rusvelo
 79 Artur Ershov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 80 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 81 Jeremy Bescond (Fra) HP BTP - Auber 93
 82 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 83 John Anderson Rodriguez (Col) Delko Marseille
 84 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 85 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque
 86 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque
 87 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille                07:41
 88 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 89 Etienne Van Empel (Ned) Roompot
 90 Thomas Deruette (Bel) WB Veranclassic
 91 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 92 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – Rusvelo
 93 Jimmy Raibaud (Fra) Armee de Terre                   07:52
 94 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Cofidis, Solutions     08:01
 95 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli            08:09
 96 Ludovic Robeet (Bel) WB Veranclassic                 08:13
 97 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli            08:18
 98 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille
 99 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque 
100 Antoine Warnier (Bel) WB Veranclassic
101 Jon Irisarri (Spa) Caja Rural                        08:21
102 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina
103 Oscar Pelegri Ferrandos (Spa) Caja Rural
104 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina
105 Martijn Budding (Ned) Roompot
106 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina
107 Alberto Cecchin (Ita) Wilier Triestina
108 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
109 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina
110 Andre Looij (Ned) Roompot
111 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
112 Romain Campistrous (Fra) Armee de Terre
113 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix - Lille Metropole
114 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque
115 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
116 Joeri Calleeuw (Bel) Roubaix - Lille Metropole
117 Moreno De Pauw (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
118 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF                   08:25
119 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille
120 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                   08:27
121 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot                        08:52
122 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                 09:59
123 Alo Jakin (Est) HP BTP - Auber 93                    10:24
124 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale             10:28
125 Roman Maikin (Rus) Gazprom – Rusvelo                 10:42
126 Stijn Steels (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise        12:11
127 Fabien Canal (Fra) Armee de Terre                    12:12
128 Berden De Vries (Ned) Roompot                        12:28
129 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot
130 Steven Tronet (Fra) Armee de Terre
131 Romain Le Roux (Fra) Armee de Terre
132 Dimitri Peyskens (Bel) WB Veranclassic               12:41
133 Cedric Pineau (Fra) FDJ                              12:50
134 Romain Seigle (Fra) FDJ
135 David Gaudu (Fra) FDJ
136 Adrian Gonzalez Velasco (Spa) Euskadi Basque         13:32
137 Dylan Page (Swi) Caja Rural                          13:47
138 Guillaume Levarlet (Fra) Wanty - Groupe Gobert       15:06
139 Kevin Reza (Fra) FDJ
140 Julien Loubet (Fra) Armee de Terre
141 Thibault Ferasse (Fra) Armee de Terre                15:08
142 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Coun     15:30
143 Nicolas Vereecken (Bel) Roubaix - Lille Metropol     15:38
144 Lander Seynaeve (Bel) Roubaix - Lille Metropole      18:07
145 Dylan Kowalski (Fra) Roubaix - Lille Metropole
146 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
147 Ruben Pols (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
148 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: