Daniel - odzież kolarska

Maximilian Schachmann ze złamaną piętą

Maximilian Schachmann przedwcześnie zakończył swój sezon po tym, jak w kraksie na piątym etapie Tour de Pologne złamał piętę. 

Niemiec został zabrany do szpitala w Rzeszowie, gdzie badania tomografem wskazały pęknięcie kości. Ten wynik został potwierdzony w Hamburgu. Tam 23-latek trafił na stół operacyjny i choć zabieg zakończył się sukcesem, kolarz Quick-Step Floors nie będzie mógł wystartować już w tym roku. Drużyna liczy, że wróci on na zimowe zgrupowanie przedsezonowe.

Oczywiście to wielkie rozczarowanie. Poprawiałem formę i choć w Polsce nie jechałem na 100% możliwości, czułem, że jest coraz lepiej. Moje położenie nie jest dobre, nie chcę, aby ta kontuzja mnie osłabiła. Nie mogę nic zmienić, dlatego też muszę patrzeć w przyszłość. Liczę, że wrócę w pełni sił i w grudniu dobrze rozpocznę przygotowania do sezonu 2018, razem z całą ekipą

- podkreślił Schachmann w komunikacie prasowym ekipy.

W ubiegłym sezonie podopieczny Patricka Lefevere'a zwyciężył w jeździe indywidualnej na czas podczas mistrzostw Niemiec w kategorii U23, a następnie triumfował w Tour Alsace. Na mistrzostwach świata w Dausze wywalczył srebrny medal, również w walce z czasem wśród młodzieżowców. Do złota zabrakło mu 18 sekund.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: