Dylan van Baarle z nowym kontraktem

Dylan Van Baarle

Dylan van Baarle spędzi kolejne dwa sezony ścigając się w barwach zespołu Cannondale-Drapac

Specjalizujący się w jednodniowych wyścigach Holender dołączył do amerykańskiej drużyny w 2014 roku, gdy został profesjonalnym zawodnikiem. Już w swoim pierwszym sezonie zajął pierwsze miejsce w Tour of Britain, a w kolejnym roku ukończył Dwars door Vlaanderen jako trzeci. W kwietniu br. uplasował się na czwartej lokacie w Ronde van Vlaanderen, przegrywając miejsce na podium w końcowym sprincie.

Mamy dobrą drużynę na klasyki, jeżdżą ze mną Sep [Vanmarcke] i Sebastian [Langeveld]. Myślę, że w tym roku w trójkę zaczęliśmy coś wielkiego, ale jeszcze nie skończyliśmy. To jeden z powodów dla których chciałem zostać

- podkreślił 25-latek w komunikacie prasowym.

Van Baarle, znany jako wielki kolarski talent, ma przed sobą wysokie cele. Nie chce walczyć wyłącznie na pagórkowatych "jednodniówkach", liczy również na etapowy skalp podczas Tour de France.

Chcę spróbować wygrać na trasie wielkiego klasyku. To mój cel i marzenie. Nadal rozwijam się jako kolarz, co roku wspinam się coraz lepiej i wiem, że tam też mogę się poprawić. Chciałbym również wygrać na etapie Touru. To moje główne cele na kolejne dwa sezony

- dodał.

Wczoraj kontrakt z drużyną Jonathana Vaughtersa przedłużył Rigoberto Uran, który będzie jeździł w zielonej koszulce przez kolejne trzy sezony.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: