Tour de l'Ain 2017: etap 4. Geniez etap, Pinot wyścig

Alexandre Geniez

Alexandre Geniez (Ag2r La Mondiale) wygrał w ostatnim dniu Tour de l’Ain.

29-letni Francuz pokonał na finiszu Thibaut Pinota (FDJ) i Mattię Cattaneo (Androni Giocattoli).

Pinot zapewnił sobie triumf w klasyfikacji końcowej zmagań.

Na trasie znalazły trzy górskie premie, ostatnią wyznaczono na Col du Grand Colombier.

Wyniki 4. etapu Tour de l'Ain 2017 (2.1), Lélex - Culoz (111,2 km):

  1 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                    2:52:56
  2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
  3 Mattia Cattaneo (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
  4 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Oscaro                       00:04
  5 Aurélien Paret-Peintre (Fra) Reprezentacja Francji
  6 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
  7 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Oscaro
  8 Angel Madrazo (Spa) Delko Marseille Provence KTM
  9 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 11 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 12 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana City
 13 Guillaume Levarlet (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 14 Victor Lafay (Fra) Reprezentacja Francji
 15 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis
 16 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 17 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Oscaro
 18 Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 19 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo - Oscaro
 20 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 22 David Gaudu (Fra) FDJ                                        00:07
 23 Rodolfo Torres (Col) Androni-Sidermec-Botecchia              02:20
 24 Fabien Canal (Fra) Armee De Terre                            02:32
 25 Pierre Gouault (Fra) HP BTP - Auber 93
 26 Roland Thalmann (Swi) Roth - Akros
 27 Romain Le Roux (Fra) Armee De Terre
 28 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo
 29 Florian Stork (Ger) Development Team Sunweb
 30 Johannes Schinnagel (Ger) Reprezentacja Niemiec
 31 Fabien Doubey (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 32 Valentin Baillifard (Swi) Roth - Akros
 33 Thibault Ferasse (Fra) Armee De Terre                        02:34
 34 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      04:21
 35 Joris Nieuwenhuis (Ned) Development Team Sunweb              04:52
 36 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City
 37 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis
 38 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM            05:40
 39 Jeremy Bescond (Fra) HP BTP - Auber 93
 40 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 41 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix - Lille Metropole
 42 Damian Lüscher (Swi) Roth - Akros                            06:29
 43 Tanguy Turgis (Fra) Cofidis                                  08:13
 44 Francesco Gavazzi (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
 45 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Oscaro
 46 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                           09:03
 47 David Menut (Fra) HP BTP - Auber 93
 48 John Rodriguez (Col) Delko Marseille Provence KTM
 49 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 50 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 51 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
 52 Valentin Madouas (Fra) FDJ
 53 Clement Russo (Fra) AG2R La Mondiale                         10:08
 54 Kevin Le Cunff (Fra) HP BTP - Auber 93
 55 Julien Loubet (Fra) Armee De Terre
 56 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City
 57 Florian Nowak (Ger) Reprezentacja Niemiec
 58 Andrea Palini (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
 59 Nicolas Baldo (Fra) HP BTP - Auber 93
 60 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City
 61 Felix Gall (Aut) Development Team Sunweb
 62 Vladimir Tsoy (Kaz) Astana City
 63 Sergey Luchshenko (Kaz) Astana City
 64 Simon Sellier (Fra) Reprezentacja Francji
 65 Georg Zimmermann (Ger) Reprezentacja Niemiec
 66 Marco Frapporti (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
 67 Frédéricbrun (Fra) Reprezentacja Francji
 68 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 69 Flavien Maurelet (Fra) Reprezentacja Francji
 70 Mathieu Burgaudeau (Fra) Direct Energie
 71 Jarno Mobach (Ned) Development Team Sunweb                   11:54
 72 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo - Oscaro                        12:52
 73 Juan Jose Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo                    12:55
 74 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team LottoNL-Jumbo               12:56
 75 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
 76 Louis Pijourlet (Fra) Roubaix - Lille Metropole              14:50
 77 Lukas Jaun (Swi) Roth - Akros                                15:45
 78 Colin Chris Stüssi (Swi) Roth - Akros
 79 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis                                 18:06
 80 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
 81 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 82 Nicolas Vereecken (Bel) Roubaix - Lille Metropole            19:52
 83 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix - Lille Metropole              22:08
 84 Jérémy Lecroq (Fra) Roubaix - Lille Metropole                22:47
 85 Christian Maximilian Koch (Ger) Reprezentacja Niemiec
 86 Félix Pouilly (Fra) Roubaix - Lille Metropole                25:22
 87 Axel Journiaux (Fra) Reprezentacja Francji                   25:25
 88 Robert William Kessler (Ger) Reprezentacja Niemiec           25:32

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                   12:59:10
  2 David Gaudu (Fra) FDJ                                        00:14
  3 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                      00:52
  4 Mattia Cattaneo (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia             01:25
  5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   01:30
  6 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Oscaro                         01:35
  7 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo - Oscaro                         01:51
  8 Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        01:54
  9 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Oscaro                       01:55
 10 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Oscaro
 11 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert                 02:00
 12 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM           02:01
 13 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   02:03
 14 Victor Lafay (Fra) Reprezentacja Francji
 15 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Angel Madrazo (Spa) Delko Marseille Provence KTM             02:05
 17 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis                              02:10
 18 Guillaume Levarlet (Fra) Wanty - Groupe Gobert               02:14
 19 Aurélien Paret-Peintre (Fra) Reprezentacja Francji           02:28
 20 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana City                             02:55
 21 Fabien Doubey (Fra) Wanty - Groupe Gobert                    04:33
 22 Romain Le Roux (Fra) Armee De Terre                          05:20
 23 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    05:39
 24 Florian Stork (Ger) Development Team Sunweb                  05:56
 25 Rodolfo Torres (Col) Androni-Sidermec-Botecchia              08:01
 26 Valentin Baillifard (Swi) Roth - Akros                       08:12
 27 Johannes Schinnagel (Ger) Reprezentacja Niemiec              08:35
 28 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Oscaro                  10:01
 29 Valentin Madouas (Fra) FDJ                                   10:50
 30 Jeremy Bescond (Fra) HP BTP - Auber 93                       11:07
 31 Thibault Ferasse (Fra) Armee De Terre                        11:08
 32 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                            11:14
 33 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale                      11:31
 34 Fabien Canal (Fra) Armee De Terre                            11:48
 35 Pierre Gouault (Fra) HP BTP - Auber 93                       12:24
 36 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  13:12
 37 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM            14:27
 38 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                           14:34
 39 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo                    15:18
 40 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      15:45
 41 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis                                   16:08
 42 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City                             16:30
 43 Colin Chris Stüssi (Swi) Roth - Akros                        18:28
 44 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix - Lille Metropole            18:38
 45 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                                 19:06
 46 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                           19:07
 47 Felix Gall (Aut) Development Team Sunweb                     19:08
 48 Francesco Gavazzi (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia           19:30
 49 Kevin Le Cunff (Fra) HP BTP - Auber 93                       19:53
 50 Flavien Maurelet (Fra) Reprezentacja Francji                 19:55
 51 Nicolas Baldo (Fra) HP BTP - Auber 93                        19:56
 52 David Menut (Fra) HP BTP - Auber 93                          20:29
 53 Marco Frapporti (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia             21:30
 54 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City                               22:26
 55 Florian Nowak (Ger) Reprezentacja Niemiec                    22:27
 56 Julien Loubet (Fra) Armee De Terre                           22:28
 57 Roland Thalmann (Swi) Roth - Akros                           23:47
 58 Joris Nieuwenhuis (Ned) Development Team Sunweb              26:09
 59 Frédéricbrun (Fra) Reprezentacja Francji                     27:19
 60 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         30:22
 61 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                           30:24
 62 Damian Lüscher (Swi) Roth - Akros                            31:06
 63 Andrea Palini (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia               31:25
 64 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City                             31:33
 65 Simon Sellier (Fra) Reprezentacja Francji                    31:34
 66 Sergey Luchshenko (Kaz) Astana City                          31:38
 67 Georg Zimmermann (Ger) Reprezentacja Niemiec                 31:47
 68 Juan Jose Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo                    33:55
 69 John Rodriguez (Col) Delko Marseille Provence KTM            33:56
 70 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo - Oscaro                        33:59
 71 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team LottoNL-Jumbo               34:12
 72 Mathieu Burgaudeau (Fra) Direct Energie                      34:43
 73 Vladimir Tsoy (Kaz) Astana City                              34:49
 74 Louis Pijourlet (Fra) Roubaix - Lille Metropole              36:26
 75 Jarno Mobach (Ned) Development Team Sunweb                   36:28
 76 Tanguy Turgis (Fra) Cofidis                                  37:14
 77 Lukas Jaun (Swi) Roth - Akros                                37:18
 78 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                                 39:02
 79 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM           39:36
 80 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis                                 39:59
 81 Clement Russo (Fra) AG2R La Mondiale                         40:00
 82 Nicolas Vereecken (Bel) Roubaix - Lille Metropole            41:13
 83 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix - Lille Metropole              43:26
 84 Jérémy Lecroq (Fra) Roubaix - Lille Metropole                47:29
 85 Félix Pouilly (Fra) Roubaix - Lille Metropole
 86 Robert William Kessler (Ger) Reprezentacja Niemiec
 87 Christian Maximilian Koch (Ger) Reprezentacja Niemiec        50:21
 88 Axel Journiaux (Fra) Reprezentacja Francji                   52:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: