Memoriał Henryka Łasaka 2017. Alan Banaszek najszybszy

Alan Banaszek

Alan Banaszek z grupy CCC Sprandi Polkowice wygrał 19. edycję Memoriału Henryka Łasaka.

19-letni zawodnik pokonał na finiszu z peletonu Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech 7R Fuji) i Artura Detko (Domin Sport).

Po szybkim początku, podziale peletonu i kilku próbach odjazdu na czele wyłoniła się 12-osobowa grupka. Znalazł się w niej Mateusz Taciak, a także tacy zawodnicy jak Adam Stachowiak, Mateusz Komar, czy też Oleksandr Prevar. Czołówka dobrze współpracowała budując ponad 5-minutową przewagę.

Później jednak różne interesy podzieliły ucieczkę, a na czele wyłoniła się piątka Golovash, Gutek, Komar, Malacharek, Prevar. Wtedy jednak peleton mocniej nacisnął na pedały i zaczął błyskawicznie zmniejszać straty.

Ostatni z uciekinierów, Komar, został wchłonięty 15 km przed metą i później już nikt nie był w stanie oderwać się od grupy. Zwycięzcę wyłonił masowy sprint, a w nim Alan Banaszek potwierdził, że jest czołowym polskim sprinterem.

Dzięki obecności Mateusz Taciaka w odjeździe nie musieliśmy tracić energii na prowadzenie peletonu. W pewnym momencie, gdy z ucieczki zaatakowało pięciu zawodników, uznaliśmy, że sytuacja przestaje nam odpowiadać i zaczęliśmy pogoń. Koledzy wykonali świetną pracę, by dojść ucieczkę, a potem rozprowadzić mnie na finiszu. Ostatnią zmianę dał mi Maciej Paterski i mogłem z bardzo dobrej pozycji rozpocząć sprint

- opowiadał Alan Banaszek.

Wskoczyłem do składu w ostatniej chwili, gdyż początkowo miałem startować w kryterium w Kazachstanie, w ramach zaproszenia dla kadry. Ostatecznie jednak plany się zmieniły i jak się okazało, była to dla mnie dobra zmiana

inf. prasowa

Wyniki Memoriału Henryka Łasaka 2017 (1.2), Sucha Beskidzka - Sucha Beskidzka (195,8 km):

1. Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice)      3:58:36
2. Sylwester Janiszewski (Wibatech 7R Fuji)
3. Artur Detko (Domin Sport)
4. Siarhei Papok (Minsk Cycling Club)
5. Andriy Kulyk (Kolss)
6. Carlos Ambrosius (LKT Team Brandenburg)
7. Dominik Neumann
8. Roman Lehky
9. Viesturs Luksevics (Rietumu Banka - Riga)
10. Armands Becis (Rietumu Banka - Riga)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: