Colorado Classic 2017: etap 3. Triumf Tvectova, Senni liderem

Serghei Tvetcov (Jelly-Belly-Maxis) zwyciężył w Denver na mecie trzeciego odcinka Colorado Classic.

Rumun na finiszu pokonał Manuela Senniego (BMC Racing Team). Dwójce udało się oprzeć pogoni, a ścigającą ich grupkę przyprowadził na metę Travis McCabe (UnitedHealthcare), notując stratę 54 sekund.

W klasyfikacji generalnej koszulkę lidera przejął Senni. Włoch ma 15 sekund przewagi nad Tvetcovem, a trzeci jest Alex Howes (Cannondale-Drapac).

Wyniki 3. etapu Colorado Classic 2017 (2.HC), Denver - Denver (130 km):

  1 Serghei Tvetcov (Rou) Jelly Belly-Maxxis             3:02:45
  2 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                     00:01
  3 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare                   00:54
  4 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini
  5 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
  6 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                 00:55
  7 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
  8 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
  9 Miguel Ángel Benito (Esp) Caja Rural                   00:57
 10 Jhonnatan Manuel Navaez Prado (Ecu) Axeon Hagens Berman
 11 Taylor Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel
 12 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling
 13 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 14 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
 15 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
 16 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly-Maxxis
 17 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 18 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 19 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                 01:01
 20 Christopher Butler (USA) Caja Rural
 21 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini
 22 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac                 01:05
 23 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    01:12
 24 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac                    01:29
 25 Didier Munyaneza (Rwa) Team Rwanda Cycling             12:48
 26 Seid Lizde (Ita) UAE Team Emirates                     13:01
 27 Alex Hoehn (USA) Elevate-KHS
 28 Manuel Sola Arjona (Esp) Caja Rural
 29 Christopher Blevins (USA) Axeon Hagens Berman
 30 Giacomo Berlato (Ita) Nippo-Vini Fantini
 31 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly-Maxxis
 32 Jean Paul Rene Ukiniwabo (Rwa) Team Rwanda Cycling
 33 Jean Claude Uwizeye (Rwa) Team Rwanda Cycling
 34 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 35 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural
 36 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural
 37 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 38 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 39 Edward Anderson (USA) Axeon Hagens Berman
 40 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 41 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
 42 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
 43 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy
 44 Eder Frayre Moctezuma (Mex) Elevate-KHS
 45 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare
 46 Julien Gagne (Can) Silber
 47 Joseph Schmaltz (USA) Elevate-KHS
 48 Yuma Koishi (Jpn) Nippo-Vini Fantini
 49 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 50 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 51 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 52 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare
 53 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini
 54 Shane Kline (USA) Rally Cycling
 55 Alexander Cowan (Can) Silber
 56 Nigel Ellsay (Can) Silber
 57 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac
 58 Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel
 59 Robert Britton (Can) Rally Cycling
 60 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
 61 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 62 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly-Maxxis
 63 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel
 64 Logan Owen (USA) Axeon Hagens Berman
 65 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare
 66 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 67 Jose Alfredo Rodriguez Victoria (Mex) Elevate-KHS      13:21
 68 Keegan Swirbul (USA) Jelly Belly-Maxxis
 69 Greg Henderson (NZl) UnitedHealthcare
 70 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 71 Justin Oien (USA) Caja Rural
 72 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
 73 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team
 74 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
 75 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel                   15:26
 76 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel
 77 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
 78 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
 79 Ryan Roth (Can) Silber
 80 Bonaventure Uwizeyimana (Rwa) Team Rwanda Cycling
 81 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
 82 Evan Huffman (USA) Rally Cycling
 83 Henrikus Van Ijzendoorn NED Team Novo Nordisk
 84 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel
 85 Gasore Hategeka (Rwa) Team Rwanda Cycling              15:34
 86 Angus Morton (Aus) Jelly Belly-Maxxis                  15:35
DNF Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
DNF Reid McClure (Can) Team Novo Nordisk
DNF Jonathan Brown (USA) Axeon Hagens Berman
DNF Michael Rice (Aus) Axeon Hagens Berman
DNF James Piccoli (Can) Elevate-KHS

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                   9:27:45
  2 Serghei Tvetcov (Rou) Jelly Belly-Maxxis               00:15
  3 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                     00:31
  4 Taylor Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel               00:33
  5 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                     00:44
  6 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling                          01:05
  7 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                 02:16
  8 Miguel Ángel Benito (Esp) Caja Rural                   02:19
  9 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           02:21
 10 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare                   02:28
 11 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 02:33
 12 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  02:47
 13 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac                 02:49
 14 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac                    02:57
 15 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini              03:00
 16 Christopher Butler (USA) Caja Rural                    03:48
 17 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
 18 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    05:06
 19 Jhonnatan Manuel Navaez Prado (Ecu) Axeon Hagens B     08:04
 20 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly-Maxxis                08:06
 21 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      09:52
 22 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                    15:46
 23 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare
 24 Nigel Ellsay (Can) Silber                              15:48
 25 Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel                   15:59
 26 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel
 27 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  16:21
 28 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                 16:35
 29 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini                  17:27
 30 Robert Britton (Can) Rally Cycling                     18:24
 31 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural                  20:08
 32 Alexander Cowan (Can) Silber                           20:10
 33 Eder Frayre Moctezuma (Mex) Elevate-KHS                20:59
 34 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural             21:56
 35 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare
 36 Justin Oien (USA) Caja Rural                           22:20
 37 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team
 38 Didier Munyaneza (Rwa) Team Rwanda Cycling             22:24
 39 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac                 22:38
 40 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly-Maxxis                   23:12
 41 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo                    24:02
 42 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          26:28
 43 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                   26:38
 44 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    26:42
 45 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        27:02
 46 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy                27:15
 47 Logan Owen (USA) Axeon Hagens Berman                   28:19
 48 Jean Paul Rene Ukiniwabo (Rwa) Team Rwanda Cycling     28:27
 49 Seid Lizde (Ita) UAE Team Emirates
 50 Jean Claude Uwizeye (Rwa) Team Rwanda Cycling
 51 Manuel Sola Arjona (Esp) Caja Rural                    28:28
 52 Alex Hoehn (USA) Elevate-KHS                           29:00
 53 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel             29:03
 54 Christopher Blevins (USA) Axeon Hagens Berman          29:05
 55 Edward Anderson (USA) Axeon Hagens Berman
 56 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 57 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy               29:34
 58 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 59 Yuma Koishi (Jpn) Nippo-Vini Fantini
 60 Keegan Swirbul (USA) Jelly Belly-Maxxis                29:54
 61 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy            30:41
 62 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                    31:26
 63 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel                    31:48
 64 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel                   31:59
 65 Julien Gagne (Can) Silber                              33:05
 66 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk                   33:09
 67 Greg Henderson (NZl) UnitedHealthcare                  33:13
 68 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly-Max     34:16
 69 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini
 70 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 71 Shane Kline (USA) Rally Cycling                        34:31
 72 Angus Morton (Aus) Jelly Belly-Maxxis                  35:41
 73 Gasore Hategeka (Rwa) Team Rwanda Cycling              35:55
 74 Ryan Roth (Can) Silber                                 36:05
 75 Evan Huffman (USA) Rally Cycling                       36:35
 76 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk                 36:56
 77 Joseph Schmaltz (USA) Elevate-KHS                      39:19
 78 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk                      39:33
 79 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                   39:57
 80 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo                  40:17
 81 Henrikus Van Ijzendoorn NED Team Novo Nordisk          41:38
 82 Giacomo Berlato (Ita) Nippo-Vini Fantini               41:48
 83 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini                  42:22
 84 Jose Alfredo Rodriguez Victoria (Mex) Elevate-KHS      44:29
 85 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk                 47:27
 86 Bonaventure Uwizeyimana (Rwa) Team Rwanda Cycling      58:30

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: