Colorado Classic 2017: etap 2. Alex Howes na swoim terenie

Alex Howes

Amerykanin Alex Howes (Cannondale-Drapac) wygrał drugie rozdanie wyścigu Colorado Classic.

29-latek na krótkim odcinku, rozgrywanym na 10-kilometrowej rundzie w Breckenbridge, okazał się lepszy od swojego młodszego rodaka Taylora Eisenharta (Holowesko-Citadel) oraz Peteraz Stetiny (Trek-Segafredo).

W klasyfikacji generalnej na czoło wyszedł 23-letni Eisenhart, który po dwóch odcinkach dysponuje sekundą zapasu nad Howesem i 11 sekundami nad Stetiną.

Wyniki 2. etapu Colorado Classic 2017 (2.HC), Breckenridge - Breckenridge (103 km):

1 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                                  2:51:17
2 Taylor Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear
3 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                                    00:04
4 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                                    00:21
5 Serghei Tvetcov (Rou) Jelly Belly-Maxxis                              00:40
6 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                                01:34
7 Miguel Ángel Benito (Esp) Caja Rural-Seguros RGA                      01:35
8 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac                                01:37
9 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
10 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac                                  01:41
11 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                               01:49
12 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling                                        02:00
13 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                                02:03
14 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
15 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini                            02:12
16 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare                                 02:58
17 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
18 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                               03:00
19 Nigel Ellsay (Can) Silber Pro Cycling
20 Christopher Butler (USA) Caja Rural-Seguros RGA
21 Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear         03:11
22 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear
23 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                               03:47
24 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                                  04:07
25 Robert Britton (Can) Rally Cycling                                   05:36
26 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural-Seguros RGA                    07:22
27 Alexander Cowan (Can) Silber Pro Cycling
28 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly-Maxxis
29 Jhonnatan Manuel Navaez Prado (Ecu) Axeon Hagens Berman
30 Eder Frayre Moctezuma (Mex) Elevate-KHS Pro Cycling                  08:11
31 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                                  08:18
32 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                                 09:08
33 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac 
34 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
35 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare
36 Robin Carpenter (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear
37 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
38 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                                    09:12
39 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team
40 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
41 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA
42 Didier Munyaneza (Rwa) Team Rwanda Cycling
43 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
44 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly-Maxxis                                 09:47
45 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear          09:53
46 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy                        13:11
47 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy
48 Greg Henderson (NZl) UnitedHealthcare                                15:23
49 Logan Owen (USA) Axeon Hagens Berman                                 15:35
50 Julien Gagne (Can) Silber Pro Cycling
51 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                                15:39
52 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
53 Seid Lizde (Ita) UAE Team Emirates
54 Jean Paul Rene Ukiniwabo (Rwa) Team Rwanda Cycling
55 Angus Morton (Aus) Jelly Belly-Maxxis
56 Jean Claude Uwizeye (Rwa) Team Rwanda Cycling
57 Manuel Sola Arjona (Esp) Caja Rural-Seguros RGA                      15:40
58 Alex Hoehn (USA) Elevate-KHS Pro Cycling                             16:12
59 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy                       16:17
60 Edward Anderson (USA) Axeon Hagens Berman
61 Christopher Blevins (USA) Axeon Hagens Berman
62 Keegan Swirbul (USA) Jelly Belly-Maxxis                              16:46
63 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
64 Michael Rice (Aus) Axeon Hagens Berman
65 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear
66 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly-Maxxis
67 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini
68 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
69 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
70 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
71 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini
72 Yuma Koishi (Jpn) Nippo-Vini Fantini
73 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
74 Evan Huffman (USA) Rally Cycling
75 Danny Pate (USA) Rally Cycling
76 Innokenty Innokenty (USA) Elevate-KHS Pro Cycling                    16:50
77 Ryan Roth (Can) Silber Pro Cycling                                   20:28
78 Gasore Hategeka (Rwa) Team Rwanda Cycling                            20:34
79 Jose Alfredo Rodriguez Victoria (Mex) Elevate-KHS Pro Cycling        20:58
80 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                              21:13
81 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk                               21:43
82 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
83 Henrikus Van Ijzendoorn NED Team Novo Nordisk
84 Giacomo Berlato (Ita) Nippo-Vini Fantini
85 Shane Kline (USA) Rally Cycling
86 James Piccoli (Can) Elevate-KHS Pro Cycling                          21:49
87 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
88 Joseph Schmaltz (USA) Elevate-KHS Pro Cycling                        21:51
89 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
90 Bonaventure Uwizeyimana (Rwa) Team Rwanda Cycling                    24:58
91 Jonathan Brown (USA) Axeon Hagens Berman                             25:04
OTL Reid McClure (Can) Team Novo Nordisk                                53:44
DNF Yousif Mirza Alhammadi (UAE) UAE Team Emirates

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

1 Taylor Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear    6:24:36
2 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                                    00:01
3 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                                    00:11
4 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                                    00:32
5 Serghei Tvetcov (Rou) Jelly Belly-Maxxis                              00:51
6 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                                01:45
7 Miguel Ángel Benito (Esp) Caja Rural-Seguros RGA                      01:46
8 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac Pro Cycling                    01:48
9 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
10 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac                                  01:52
11 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                               02:00
12 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare                                 02:05
13 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling                                        02:11
14 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                                02:14
15 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini                            02:23
16 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                                  03:09
17 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare
18 Christopher Butler (USA) Caja Rural-Seguros RGA                      03:11
19 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
20 Nigel Ellsay (Can) Silber Pro Cycling
21 Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear         03:22
22 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear
23 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                               03:58
24 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                                  04:18
25 Robert Britton (Can) Rally Cycling                                   05:47
26 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural-Seguros RGA                    07:31
27 Jhonnatan Manuel Navaez Prado (Ecu) Axeon Hagens Berman              07:33
28 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly-Maxxis
29 Alexander Cowan (Can) Silber Pro Cycling
30 Eder Frayre Moctezuma (Mex) Elevate-KHS Pro Cycling                  08:22
31 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling                  09:19
32 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
33 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                                    09:22
34 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA                             09:23
35 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team
36 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear          09:54
37 Didier Munyaneza (Rwa) Team Rwanda Cycling                           10:00
38 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac                               10:01
39 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly-Maxxis                                 10:35
40 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo                                  11:25
41 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy                        13:51
42 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                                 14:01
43 Robin Carpenter (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear
44 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                                      14:05
45 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
46 Logan Owen (USA) Axeon Hagens Berman                                 15:42
47 Jean Paul Rene Ukiniwabo (Rwa) Team Rwanda Cycling                   15:50
48 Seid Lizde (Ita) UAE Team Emirates
49 Jean Claude Uwizeye (Rwa) Team Rwanda Cycling
50 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
51 Manuel Sola Arjona (Esp) Caja Rural-Seguros RGA                      15:51
52 Alex Hoehn (USA) Elevate-KHS Pro Cycling                             16:23
53 Christopher Blevins (USA) Axeon Hagens Berman                        16:28
54 Edward Anderson (USA) Axeon Hagens Berman
55 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
56 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy                             16:57
57 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini
58 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear
59 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
60 Keegan Swirbul (USA) Jelly Belly-Maxxis
61 Yuma Koishi (Jpn) Nippo-Vini Fantini
62 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy                          18:04
63 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                                  18:49
64 Greg Henderson (NZl) UnitedHealthcare                                20:16
65 Julien Gagne (Can) Silber Pro Cycling                                20:28
66 Angus Morton (Aus) Jelly Belly-Maxxis                                20:30
67 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk                                 20:32
68 Gasore Hategeka (Rwa) Team Rwanda Cycling                            20:45
69 Ryan Roth (Can) Silber Pro Cycling                                   21:03
70 Evan Huffman (USA) Rally Cycling                                     21:33
71 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini                              21:39
72 Danny Pate (USA) Rally Cycling
73 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly-Maxxis
74 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk                               21:54
75 Shane Kline (USA) Rally Cycling
76 James Piccoli (Can) Elevate-KHS Pro Cycling                          22:00
77 Henrikus Van Ijzendoorn NED Team Novo Nordisk                        26:36
78 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
79 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy                              26:42
80 Joseph Schmaltz (USA) Elevate-KHS Pro Cycling
81 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                                 27:20
82 Michael Rice (Aus) Axeon Hagens Berman
83 Damiano Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini
84 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
85 Innokenty Innokenty (USA) Elevate-KHS Pro Cycling                    27:24
86 Giacomo Berlato (Ita) Nippo-Vini Fantini                             29:11
87 Jonathan Brown (USA) Axeon Hagens Berman                             29:57
88 Jose Alfredo Rodriguez Victoria (Mex) Elevate-KHS Pro Cycling        31:32
89 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                              31:47
90 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk                               32:25
91 Bonaventure Uwizeyimana (Rwa) Team Rwanda Cycling                    43:28

 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: