Vuelta a Espana 2017. Fabio Aru na czele zespołu Astana

Astana podała nazwiska dziewięciu zawodników, których oddelegowała na 72. Vuelta a Espana. Liderem kazachskiej formacji będzie Fabio Aru.

Włoch w tym roku początkowo celował w Giro d'Italia, lecz musiał się wycofać ze startu w swoim domowym wyścigu po tym, jak doznał kontuzji kolana. Pojechał za to na Tour de France, który ukończył na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Piątego dnia rywalizacji zwyciężył na Planche des Belles Filles, po ataku na ostatnich kilometrach. Teraz wraca na wyścig, który w 2015 roku wygrał przed Joaquimem Rodriguezem i Rafałem Majką.

Na Półwyspie Iberyjskim 27-latek nie będzie mógł narzekać na brak wsparcia. Na górskich odcinkach prowadzić go będą Pello Bilbao, Sergei Chernetckii, Jesper Hansen, Alexey Lutsenko i Luis Leon Sanchez. W barwach kazachskiej drużyny zobaczymy również Nikitę Stalnova, który zadebiutuje w Wielkim Tourze.

O dobrą lokatę w klasyfikacji generalnej może również walczyć Miguel Angel Lopez, zwycięzca ubiegłorocznego Tour de Suisse i Mediolan-Turyn. Niewykluczone jednak, że jeżeli zajdzie taka potrzeba, Kolumbijczyk również zostanie pomocnikiem Aru. Z kolei na pofałdowanych odcinkach o dobre lokaty powalczyć będzie mógł Laurens De Vreese.

72. edycja Vuelta a Espana rozpocznie się 19 sierpnia, w Nimes. Finał zaplanowano na 10 września, gdy zawodnicy dojadą do Madrytu.

Skład Astany na Vuelta a Espana 2017: Fabio AruPello Bilbao, Sergei Chernetckii, Laurens De Vreese, Jesper Hansen, Alexey Lutsenko, Miguel Angel Lopez, Luis Leon Sanchez, Nikita Stalnov

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: