Tour de l'Ain 2017: etap 3. Gaudu rozwija skrzydła na warcie Pinota

20-letni David Gaudu (FD) okazał się najlepszy na mecie trzeciego odcinka Tour de l’Ain.

Zwycięzca ubiegłorocznego Tour de l'Avenir na mecie górskiego etapu triumfował przy aprobacie jadącego z nim lidera swojej formacji - Thibaut Pinota. Po trzecie miejsce, 55 sekund później, dojechał Alexandre Geniez (AG2R La Mondiale).

Pinot objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Kolarze na trzecim etapie pokonywali sześć podjazdów, na 135-kilometrowej trasie nie znajdując płaskich odcinków. Dominacja ekipy FDJ była totalna - podopieczni Marca Madiota najpierw skasowali ucieczkę dnia, a na położonej 20 kilometrów przed metą Col du Berthiand przypuścili atak.

Koło Pinota i Gaudu utrzymywał przez pewien czas Brice Feillu z Fortuneo-Oscaro, ale na szczycie duet ekipy FDJ miał już 30 sekund zapasu. Ostatnia wspinaczka dnia - Cote de Ceyssiat - nie zatrzymała atakujących i na zlokalizowanej po krótkim zjeździe mecie jako pierwszy zameldował się Gaudu, odnosząc pierwsze zawodowe zwycięstwo w karierze.

Wyniki 3. etapu Tour de l'Ain 2017 (2.1), Lagnieu - Oyonnax (135,2 km):

  1 David Gaudu (Fra) FDJ                                   3:31:05
  2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
  3 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                   00:55
  4 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Oscaro                      01:10
  5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL - Jumbo
  6 Mattia Cattaneo (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
  7 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo - Oscaro                      01:32
  8 Valentin Madouas (Fra) FDJ
  9 Aurélien Paret-Peintre (Fra) Reprezentacja Francji
 10 Angel Madrazo (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 11 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Oscaro
 12 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana City
 13 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Oscaro
 14 Guillaume Levarlet (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 15 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 16 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 17 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 18 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Oscaro
 20 Fabien Doubey (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 21 Victor Lafay (Fra) Reprezentacja Francji
 22 Stef Clement (Ned) Team LottoNL - Jumbo
 23 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis                           01:52
 24 Colin Chris Stüssi (Swi) Roth - Akros                     02:19
 25 Romain Le Roux (Fra) Armee De Terre                       02:21
 26 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                               02:39
 27 Florian Stork (Ger) Development Team Sunweb
 28 Thibault Ferasse (Fra) Armee De Terre                     03:07
 29 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM         04:57
 30 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis
 31 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                         05:09
 32 Jeremy Bescond (Fra) HP BTP - Auber 93
 33 Johannes Schinnagel (Ger) Reprezentacja Niemiec
 34 Felix Gall (Aut) Development Team Sunweb
 35 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
 36 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
 37 Rodolfo Torres (Col) Androni-Sidermec-Botecchia
 38 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 39 Valentin Baillifard (Swi) Roth - Akros
 40 Fabien Canal (Fra) Armee De Terre                         08:57
 41 Nicolas Baldo (Fra) HP BTP - Auber 93                     09:19
 42 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 43 Pierre Gouault (Fra) HP BTP - Auber 93
 44 Kevin Le Cunff (Fra) HP BTP - Auber 93
 45 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix - Lille Metropole
 46 Flavien Maurelet (Fra) Reprezentacja Francji
 47 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                   10:51
 48 Julien Loubet (Fra) Armee De Terre                        10:57
 49 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 50 David Menut (Fra) HP BTP - Auber 93
 51 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City
 52 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City
 53 Francesco Gavazzi (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
 54 Marco Frapporti (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
 55 Florian Nowak (Ger) Reprezentacja Niemiec
 56 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL - Jumbo               12:30
 57 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM    16:40
 58 Frédéricbrun (Fra) Reprezentacja Francji                  16:46
 59 Bruno Armirail (Fra) FDJ                                  19:45
 60 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                    19:46
 61 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis                              20:57
 62 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
 63 Tanguy Turgis (Fra) Cofidis
 64 Patrick Haller (Ger) Reprezentacja Niemiec
 65 Sergey Luchshenko (Kaz) Astana City
 66 Félix Pouilly (Fra) Roubaix - Lille Metropole
 67 Roland Thalmann (Swi) Roth - Akros
 68 Damian Lüscher (Swi) Roth - Akros
 69 Lukas Jaun (Swi) Roth - Akros
 70 Robert William Kessler (Ger) Reprezentacja Niemiec
 71 Joris Nieuwenhuis (Ned) Development Team Sunweb
 72 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City
 73 Vladimir Tsoy (Kaz) Astana City
 74 Christian Maximilian Koch (Ger) Reprezentacja Niemiec
 75 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 76 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix - Lille Metropole
 77 Nicolas Vereecken (Bel) Roubaix - Lille Metropole
 78 Simon Sellier (Fra) Reprezentacja Francji
 79 Jérémy Lecroq (Fra) Roubaix - Lille Metropole
 80 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo - Oscaro
 81 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team LottoNL - Jumbo
 82 Juan Jose Lobato (Spa) Team LottoNL - Jumbo
 83 Axel Journiaux (Fra) Reprezentacja Francji
 84 John Rodriguez (Col) Delko Marseille Provence KTM
 85 Marco Benfatto (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
 86 Mathieu Burgaudeau (Fra) Direct Energie
 87 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 88 Georg Zimmermann (Ger) Reprezentacja Niemiec
 89 Louis Pijourlet (Fra) Roubaix - Lille Metropole
 90 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 91 Andrea Palini (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
 92 Jarno Mobach (Ned) Development Team Sunweb                24:17
 93 Romain Campistrous (Fra) Armee De Terre                   28:24
 94 Clement Russo (Fra) AG2R La Mondiale                      29:35
DNF Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Nils Eekhoff (Ned) Development Team Sunweb
DNF Martin Alexander Salmon (Ger) Development Team Sunweb
DNF Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
DNF Steven Tronet (Fra) Armee De Terre
DNF Matthias Reutimann (Swi) Roth - Akros
DNS Anthony Maldonado (Fra) HP BTP - Auber 93

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                10:06:20
  2 David Gaudu (Fra) FDJ                                     00:01
  3 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                   00:56
  4 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL - Jumbo              01:20
  5 Mattia Cattaneo (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia          01:23
  6 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Oscaro                      01:25
  7 Valentin Madouas (Fra) FDJ                                01:41
  8 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo - Oscaro
  9 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Oscaro               01:42
 10 Stef Clement (Ned) Team LottoNL - Jumbo                   01:44
 11 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Oscaro                    01:45
 12 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Oscaro
 13 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert              01:50
 14 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM        01:51
 15 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                01:53
 16 Victor Lafay (Fra) Reprezentacja Francji
 17 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Fabien Doubey (Fra) Wanty - Groupe Gobert                 01:55
 19 Angel Madrazo (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 20 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis                           02:00
 21 Guillaume Levarlet (Fra) Wanty - Groupe Gobert            02:04
 22 Aurélien Paret-Peintre (Fra) Reprezentacja Francji        02:18
 23 Colin Chris Stüssi (Swi) Roth - Akros                     02:37
 24 Romain Le Roux (Fra) Armee De Terre                       02:42
 25 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana City                          02:45
 26 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                               02:58
 27 Florian Stork (Ger) Development Team Sunweb               03:18
 28 Jeremy Bescond (Fra) HP BTP - Auber 93                    05:21
 29 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                        05:25
 30 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                         05:28
 31 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 05:29
 32 Valentin Baillifard (Swi) Roth - Akros                    05:34
 33 Rodolfo Torres (Col) Androni-Sidermec-Botecchia           05:35
 34 Johannes Schinnagel (Ger) Reprezentacja Niemiec           05:57
 35 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                              06:04
 36 Thibault Ferasse (Fra) Armee De Terre                     08:28
 37 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM         08:41
 38 Felix Gall (Aut) Development Team Sunweb                  08:54
 39 Fabien Canal (Fra) Armee De Terre                         09:10
 40 Kevin Le Cunff (Fra) HP BTP - Auber 93                    09:39
 41 Flavien Maurelet (Fra) Reprezentacja Francji              09:41
 42 Nicolas Baldo (Fra) HP BTP - Auber 93                     09:42
 43 Pierre Gouault (Fra) HP BTP - Auber 93                    09:46
 44 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                        09:58
 45 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis                                11:10
 46 Francesco Gavazzi (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia        11:11
 47 Marco Frapporti (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia          11:16
 48 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                   11:18
 49 David Menut (Fra) HP BTP - Auber 93                       11:20
 50 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale                   11:21
 51 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City                          11:32
 52 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City                            12:12
 53 Florian Nowak (Ger) Reprezentacja Niemiec                 12:13
 54 Julien Loubet (Fra) Armee De Terre                        12:14
 55 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL - Jumbo               12:40
 56 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix - Lille Metropole         12:52
 57 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM    16:57
 58 Frédéricbrun (Fra) Reprezentacja Francji                  17:05
 59 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                    19:49
 60 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                              20:50
 61 Juan Jose Lobato (Spa) Team LottoNL - Jumbo               20:54
 62 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo - Oscaro                     21:01
 63 Roland Thalmann (Swi) Roth - Akros                        21:09
 64 Patrick Haller (Ger) Reprezentacja Niemiec
 65 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team LottoNL - Jumb           21:10
 66 Joris Nieuwenhuis (Ned) Development Team Sunweb           21:11
 67 Andrea Palini (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
 68 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix - Lille Metropole           21:12
 69 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                      21:13
 70 Nicolas Vereecken (Bel) Roubaix - Lille Metropole         21:15
 71 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 72 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City                          21:19
 73 Simon Sellier (Fra) Reprezentacja Francji                 21:20
 74 Sergey Luchshenko (Kaz) Astana City                       21:24
 75 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 76 Marco Benfatto (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia           21:25
 77 Lukas Jaun (Swi) Roth - Akros                             21:27
 78 Louis Pijourlet (Fra) Roubaix - Lille Metropole           21:30
 79 Georg Zimmermann (Ger) Reprezentacja Niemiec              21:33
 80 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis                              21:47
 81 Robert William Kessler (Ger) Reprezentacja Niemiec        21:51
 82 Félix Pouilly (Fra) Roubaix - Lille Metropole             22:01
 83 Jarno Mobach (Ned) Development Team Sunweb                24:28
 84 Mathieu Burgaudeau (Fra) Direct Energie                   24:29
 85 Damian Lüscher (Swi) Roth - Akros                         24:31
 86 Vladimir Tsoy (Kaz) Astana City                           24:35
 87 Jérémy Lecroq (Fra) Roubaix - Lille Metropole             24:36
 88 John Rodriguez (Col) Delko Marseille Provence KTM         24:47
 89 Bruno Armirail (Fra) FDJ                                  25:48
 90 Axel Journiaux (Fra) Reprezentacja Francji                27:16
 91 Christian Maximilian Koch (Ger) Reprezentacja Niemiec     27:28
 92 Tanguy Turgis (Fra) Cofidis                               28:55
 93 Romain Campistrous (Fra) Armee De Terre                   28:56
 94 Clement Russo (Fra) AG2R La Mondiale                      29:46

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. jarek996

    12 sierpnia 2017, 19:26 o 19:26

    Gaudu wyglada na prawiczka i studenta fizyki kwantowej , a nie kolarza 🙂
    Ale jaja to chlopak ma ! Bedzie miala z niego Francja pozytek w przyszlosci.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: