Vuelta a Espana 2017. Team Sunweb po naukę

Kolarze Team Sunweb

Pięciu debiutantów do walki na trasie tegorocznej Vuelta a Espana wystawi niemiecka grupa Sunweb.

Grupa w ostatnim Grand Tourze sezonu chce zapoznać najmłodszych i najmniej doświadczonych kolarzy w swoich szeregach z trudami trzytygodniowego ścigania. I tak listę startową Grand Touru po raz pierwszy podpiszą Duńczyk Søren Kragh Andersen, Australijczyk Chris Hamilton, Niemiec Lennard Kämna i Holendrzy Sam Oomen oraz Lennard Hofstede.

Żółtodziobami zaopiekuje się kapitan zespołu - doświadczony Niemiec Johannes Fröhlinger - a przykład jak ścigać się z najlepszymi dać mają Warren Barguil i Wilco Kelderman.

Barguil, który do Hiszpanii zmierza po wygraniu klasyfikacji górskiej i dwóch etapów Tour de France, nie składał zapowiedzi co do celów na hiszpańskie ściganie. Francuz w 2014 roku ukończył wyścig w czołowej dziesiątce, w 2013 roku wygrał także dwa etapy, a tegoroczna Vuelta będzie jego pożegnalnym Grand Tourem w barwach ekipy Sunweb.

W tym roku zespół skupia się na przeprowadzeniu przez hiszpańską inicjację młodych kolarzy, ale w klasyfikacji generalnej powalczyć mogą zarówno Barguil, jak i Kelderman, który po nieudanej pierwszej części sezonu formę odbudował powoli na Tour de Pologne. Praca na rzecz wyniku w klasyfikacji generalnej nie ma jednak stanowić nadmiernego obciążenia psychicznego dla młodych kolarzy.

Chcemy aby nasza młodzież przekonała się na własnej skórze co to znaczy ścigać się w trzytygodniowym wyścigu. Planujemy by uczyli się od bardziej doświadczonych kolegów i jechali bez presji

- tłumaczył Marc Reef, trener zespołu.

Skład Team Sunweb na Vuelta a Espana 2017: Søren Kragh Andersen, Warren Barguil, Johannes Fröhlinger, Chad Haga, Chris Hamilton, Lennard Hofstede, Lennard Kämna, Wilco Kelderman i Sam Oomen.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: