Tour de l'Ain 2017: etap 2. Bouhanni wraca na właściwe tory

Nacer Bouhanni (Cofidis) wygrał drugi odcinek przebiegającego na wschodzie Francji wyścigu Tour de l’Ain i został nowym liderem imprezy.

Francuski sprinter na ostatnich metrach zdecydowanie pokonał swoich rodaków - Samuela Dumoulina z AG2R La Mondiale oraz Maxime'a Daniela (Fortuneo - Oscaro).

Dla 27-letniego sprintera to pierwsza wiktoria w drugiej partii sezonu. Bouhanni po majowej kraksie na trasie Tour de Yorkshire przejechał wprawdzie Tour de France, ale uraz i przerwa w startach wciąż odbija się na dyspozycji trójkolorowego zawodnika.

Wyniki 2. etapu Tour de l'Ain 2017 (2.1), Ambérieu-en-Bugey - Saint-Vulbas (145 km):

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits            3:19:36
  2 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
  3 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo - Oscaro
  4 Marco Benfatto (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
  5 Juan Jose Lobato (Spa) Team LottoNL - Jumbo
  6 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
  7 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  8 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  9 Colin Chris Stüssi (Swi) Roth - Akros
 10 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix - Lille Metropole
 11 Romain Le Roux (Fra) Armee De Terre
 12 Joris Nieuwenhuis (Ned) Development Team Sunweb
 13 Patrick Haller (Ger) Reprezentacja Niemiec
 14 Lukas Jaun (Swi) Roth - Akros
 15 Steven Tronet (Fra) Armee De Terre
 16 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team LottoNL - Jumbo
 17 Simon Sellier (Fra) Reprezentacja Francji
 18 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Oscaro
 19 David Gaudu (Fra) FDJ
 20 Aurélien Paret-Peintre (Fra) Reprezentacja Francji
 21 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Oscaro
 22 Georg Zimmermann (Ger) Reprezentacja Niemiec
 23 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
 24 Jarno Mobach (Ned) Development Team Sunweb
 25 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 26 Fabien Doubey (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 27 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City
 28 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 29 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 30 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 31 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Oscaro
 32 Sergey Luchshenko (Kaz) Astana City
 33 Valentin Madouas (Fra) FDJ
 34 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 35 Andrea Palini (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
 36 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Oscaro
 37 Damian Lüscher (Swi) Roth - Akros
 38 Angel Madrazo (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 39 Nicolas Vereecken (Bel) Roubaix - Lille Metropole
 40 Flavien Maurelet (Fra) Reprezentacja Francji
 41 Guillaume Levarlet (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 42 Kevin Le Cunff (Fra) HP BTP - Auber 93
 43 Christian Maximilian Koch (Ger) Reprezentacja Niemiec
 44 Vladimir Tsoy (Kaz) Astana City
 45 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 46 Jeremy Bescond (Fra) HP BTP - Auber 93
 47 Roland Thalmann (Swi) Roth - Akros
 48 Mattia Cattaneo (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
 49 Valentin Baillifard (Swi) Roth - Akros
 50 Nils Eekhoff (Ned) Development Team Sunweb
 51 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo - Oscaro
 53 Francesco Gavazzi (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
 54 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 55 Matthias Reutimann (Swi) Roth - Akros
 56 Pierre Gouault (Fra) HP BTP - Auber 93
 57 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 58 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL - Jumbo
 59 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 60 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 61 Axel Journiaux (Fra) Reprezentacja Francji
 62 Rodolfo Torres (Col) Androni-Sidermec-Botecchia
 63 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 65 Johan Le Bon (Fra) FDJ
 66 Frédéricbrun (Fra) Reprezentacja Francji
 67 Nicolas Baldo (Fra) HP BTP - Auber 93
 68 Stef Clement (Ned) Team LottoNL - Jumbo
 69 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix - Lille Metropole
 70 Jérémy Lecroq (Fra) Roubaix - Lille Metropole
 71 Mathieu Burgaudeau (Fra) Direct Energie
 72 Florian Nowak (Ger) Reprezentacja Niemiec
 73 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 74 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 75 Fabien Canal (Fra) Armee De Terre
 76 John Anderson Rodriguez (Col) Delko Marseille Provence KTM
 77 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City
 78 Victor Lafay (Fra) Reprezentacja Francji
 79 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 80 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 81 Johannes Schinnagel (Ger) Reprezentacja Niemiec
 82 Clement Russo (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Bruno Armirail (Fra) FDJ
 84 Felix Gall (Aut) Development Team Sunweb
 85 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City
 86 Thibault Ferasse (Fra) Armee De Terre
 87 Florian Stork (Ger) Development Team Sunweb
 88 Romain Campistrous (Fra) Armee De Terre
 89 Louis Pijourlet (Fra) Roubaix - Lille Metropole
 90 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 91 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana City
 92 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
 93 Marco Frapporti (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
 94 Robert William Kessler (Ger) Reprezentacja Niemiec
 95 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL - Jumbo
 96 Félix Pouilly (Fra) Roubaix - Lille Metropole
 97 Julien Loubet (Fra) Armee De Terre                           00:28
 98 David Menut (Fra) HP BTP - Auber 93
 99 Tanguy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits               01:45
100 Martin Alexander Salmon (Ger) Development Team Sunweb        09:56
101 Anthony Maldonado (Fra) HP BTP - Auber 93

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits            6:35:08
  2 Juan Jose Lobato (Spa) Team LottoNL - Jumbo                  00:04
  3 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       00:10
  4 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo - Oscaro                        00:11
  5 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                      00:12
  6 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                     00:13
  8 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits          00:15
  9 Valentin Madouas (Fra) FDJ                                  00:16
 10 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo - Oscaro
 11 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL - Jumbo                00:17
 12 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL - Jumbo
 13 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Oscaro
 14 David Gaudu (Fra) FDJ                                       00:18
 15 Jarno Mobach (Ned) Development Team Sunweb
 16 Clement Russo (Fra) AG2R La Mondiale
 17 Jeremy Bescond (Fra) HP BTP - Auber 93                      00:19
 18 Roland Thalmann (Swi) Roth - Akros
 19 Stef Clement (Ned) Team LottoNL - Jumbo
 20 Patrick Haller (Ger) Reprezentacja Niemiec
 21 Mattia Cattaneo (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia            00:20
 22 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Oscaro
 23 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team LottoNL - Jumbo
 24 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Oscaro
 25 Fabien Canal (Fra) Armee De Terre
 26 Joris Nieuwenhuis (Ned) Development Team Sunweb             00:21
 27 Andrea Palini (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
 28 Francesco Gavazzi (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
 29 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix - Lille Metropole             00:22
 30 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Oscaro
 31 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                        00:23
 32 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
 33 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Proven            00:24
 34 Nicolas Vereecken (Bel) Roubaix - Lille Metropole           00:25
 35 Colin Chris Stüssi (Swi) Roth - Akros
 36 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 37 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 38 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                 00:26
 39 Frédéric Brun (Fra) Reprezentacja Francji
 40 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 41 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 42 Marco Frapporti (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia
 43 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   00:27
 44 Kevin Le Cunff (Fra) HP BTP - Auber 93
 45 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                  00:28
 46 Victor Lafay (Fra) Reprezentacja Francji
 47 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Romain Le Roux (Fra) Armee De Terre
 49 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City                            00:29
 50 Flavien Maurelet (Fra) Reprezentacja Francji
 51 Fabien Doubey (Fra) Wanty - Groupe Gobert                   00:30
 52 Nicolas Baldo (Fra) HP BTP - Auber 93
 53 Simon Sellier (Fra) Reprezentacja Francji
 54 Angel Madrazo (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 55 Steven Tronet (Fra) Armee De Terre
 56 David Menut (Fra) HP BTP - Auber 93
 57 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale                     00:31
 58 Valentin Baillifard (Swi) Roth - Akros                      00:32
 59 Rodolfo Torres (Col) Androni-Sidermec-Botecchia             00:33
 60 Sergey Luchshenko (Kaz) Astana City                         00:34
 61 Pierre Gouault (Fra) HP BTP - Auber 93
 62 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
 63 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 64 Marco Benfatto (Ita) Androni-Sidermec-Botecchia             00:35
 65 Lukas Jaun (Swi) Roth - Akros                               00:37
 66 Anthony Maldonado (Fra) HP BTP - Auber 93                   00:39
 67 Romain Campistrous (Fra) Armee De Terre
 68 Guillaume Levarlet (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 69 Louis Pijourlet (Fra) Roubaix - Lille Metropole             00:40
 70 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City                            00:42
 71 Georg Zimmermann (Ger) Reprezentacja Niemiec                00:43
 72 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                          00:46
 73 Florian Stork (Ger) Development Team Sunweb
 74 Aurélien Paret-Peintre (Fra) Reprezentacja Francji          00:53
 75 Johannes Schinnagel (Ger) Reprezentacja Niemiec             00:55
 76 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits             00:57
 77 Robert William Kessler (Ger) Reprezentacja Niemiec          01:01
 78 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:02
 79 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert               01:03
 80 Félix Pouilly (Fra) Roubaix - Lille Metropole               01:11
 81 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana City                            01:20
 82 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City                              01:22
 83 Florian Nowak (Ger) Reprezentacja Niemiec                   01:23
 84 Julien Loubet (Fra) Armee De Terre                          01:24
 85 Mathieu Burgaudeau (Fra) Direct Energie                     03:39
 86 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix - Lille Metropole           03:40
 87 Damian Lüscher (Swi) Roth - Akros                           03:41
 88 Vladimir Tsoy (Kaz) Astana City                             03:45
 89 Jérémy Lecroq (Fra) Roubaix - Lille Metropole               03:46
 90 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM           03:51
 91 Felix Gall (Aut) Development Team Sunweb                    03:52
 92 John Anderson Rodriguez (Col) Delko Marseille Provence KTM  03:57
 93 Nils Eekhoff (Ned) Development Team Sunweb                  04:26
 94 Thibault Ferasse (Fra) Armee De Terre                       05:28
 95 Bruno Armirail (Fra) FDJ                                    06:10
 96 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits               06:20
 97 Axel Journiaux (Fra) Reprezentacja Francji                  06:26
 98 Matthias Reutimann (Swi) Roth - Akros                       06:29
 99 Christian Maximilian Koch (Ger) Reprezentacja Niemiec       06:38
100 Tanguy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              08:05
101 Martin Alexander Salmon (Ger) Development Team Sunweb       13:53

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: