Daniel - odzież kolarska

Davide Formolo w Bora-hansgrohe

Od sezonu 2018 Włoch Davide Formolo będzie reprezentować barwy grupy Bora-hansgrohe. 

24-latek tym samym odchodzi od grupy Cannondale-Drapac, w składzie której jeździł przez cztery lata. Z drużyną Ralpha Denka związał się dwuletnim kontraktem, a jego rolą będzie osiąganie dobrych wyników zarówno w Wielkich Tourach, jak i ardeńskich klasykach.

Decyzja o opuszczeniu poprzedniego zespołu nie była łatwa do podjęcia. Spędziłem tam wspaniałe chwile i razem osiągnęliśmy wiele. Ale jednak tempo w jakim rozwija się Bora-hansgrohe jako drużyna WorldTour jest niesamowite i to mnie przekonało. Cieszę się z tego, że to z nimi podjąłem nowe wyzwanie

- podkreślił zwycięzca etapowy Giro d'Italia z 2015 roku.

Formolo potencjał walki w klasyfikacjach wyścigów trzytygodniowych pokazał w dwóch ostatnich sezonach - w 2016 roku finiszował 9. w Vuelta a Espana, a w tym roku zamknął czołową dziesiątkę Giro d'Italia. Przed rokiem na 4. miejscu ukończył też Tour de Pologne, a w 2014 roku, jako debiutant, na 7. pozycji zakończył Tour de Suisse.

Kontrakty z zespołem w którym ścigają się m.in. Peter Sagan, Rafał Majka, Paweł Poljański i Maciej Bodnar przedłużyli również Sam Bennett, Christoph Pfingsten, Michael Schwarzmann i Rüdiger Selig.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Wilinski

  10 sierpnia 2017, 17:31 o 17:31

  Wydaje się to bardzo dobrym transferem Bory.
  Transfery takich zawodników jak Formolo, czy Kennaugh
  pokazują, że wierzą tam w Rafała.

 2. kierdel

  10 sierpnia 2017, 17:48 o 17:48

  Albo wręcz odwrotnie - szukają alternatywy dla Majki...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: