Vuelta a Espana 2017. Rafał Majka poprowadzi Bora-hansgrohe

Rafał Majka

Niemiecki zespół Bora-hansgrohe ogłosił skład na rozpoczynający się w przyszłym tygodniu Vuelta a Espana (19 sierpnia - 10 września).

Liderem ekipy będzie Rafał Majka, w Hiszpanii zobaczymy również Pawła Poljańskiego, w wytypowanej dziewiątce zabrakło natomiast miejsca dla Leopolda Königa.

Uważam, że mamy dobrze zestawioną drużynę, gotową pomóc Rafałowi, ale również zdolną sięgnąć po etapy. Celem Majki będzie najlepsza piątka wyścigu, największe szanse pokuszenia się o triumf etapowy powinni mieć Buchmann i Konrad

- powiedział menadżer zespołu Ralph Denk.

Majka po rocznej przerwie powróci na drogi jesiennego wielkiego touru, gdzie ostatni razem wywalczył trzecie miejsce. W obecnym sezonie 27-letni kolarz szczyt formy przygotował na Tour de France, który po ciężkim upadku przerwał po 9. etapie. Starty wznowił na drogach Tour de Pologne, kończąc wyścig za Dylanem Teunsem.

A co się dzieję z Königiem?

Po długo utrzymujących się problemach z kolanem Leo czuje się lepiej. Wystartował w San Sebastian, ale nadal nie jest gotowy na trzytygodniowy wysiłek, kolano mogłoby ponownie się odezwać. Nie ma co podejmować takiego ryzyka

- wyjaśnił lekarz ekipy Jan-Niklas Droste.

Skład Bora-hansgrohe na Vuelta a Espana 2017:
Cesare Benedetti (Ita), Emanuel Buchmann (Ger), Michael Kolar (Svk), Patrick Konrad (Aut), Rafał Majka (Pol), Christoph Pfingsten (Ger), Paweł Poljański (Pol), Andreas Schillinger (Ger), Michael Schwarzmann (Ger).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. edek

  10 sierpnia 2017, 16:53 o 16:53

  I znowu Majka jest sam... żadnej poważnej pomocy poza Poljańskim. Pytanie czy Rafał nie powinien zmienić ekipy

  • Andrew

   10 sierpnia 2017, 21:00 o 21:00

   Chyba, że Bora zakontraktuje paru dobrych pomocników.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: