MŚ Bergen 2017. Skład reprezentacji Kolumbii

kibice z Kolumbii

Kolumbia podała swój skład na tegoroczne szosowe mistrzostwa świata w Norwegii (17-24 września).

W wyścigu ze startu wspólnego Kolumbijczycy mogą wystawić  dziewięciu zawodników. Na górzystej trasie w Bergen oczywiście nie mogło zabraknąć specjalistów od wspinaczek. Na papierze nazwiska robią wrażenie.

Oprócz Rigoberto Urana (Cannondale-Drapac), który niedawno ukończył Tour de France na drugim miejscu, oraz Nairo Quintany (Movistar), na północ udadzą się również Carlos Betancur (Movistar), Miguel Ángel López (Astana), Jarlinson Pantano (Trek-Segafredo), Sergio Luis Henao, Sebastián Henao (obaj Sky) oraz Johan Esteban Chaves (Orica-Scott). Gdyby jednak miało dojść do sprinterskiego finału, w zanadrzu jest jeszcze Fernando Gaviria (Quick-Step Floors).

Selekcjoner Carlos Mario Jaramillo w rezerwie zostawił sobie Jhonathana Restrepo (Katusha-Alpecin) i Darwina Atapumę (UAE Team Emirates). Rok temu w Katarze żaden z reprezentantów Kolumbii, a było ich siedmiu, nie dojechał na płaskiej trasie do mety.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: