Florian Senechal zawodnikiem Quick-Step Floors

24-letni kolarz Florian Senechal po czterech latach w koszulce Cofidisu związał się z belgijską ekipą dwuletnim kontraktem.

Senechal swoją przygodę z zawodowym peletonem rozpoczął właśnie w drużynie Patricka Lefevere'a, kiedy to jeździł tam na dwumiesięcznym stażu.

Belgowie nie podjęli decyzji o zakontraktowaniu Francuza, natomiast zaproszono go do zaplecza drużyny - Etixx-iHNed. Po roku jazdy i niezłych wynikach Senechal wrócił do ojczyzny i zakotwiczył w Cofidisie.

W barwach ''czerwonych'' zajmował 3. miejsca w klasykach Tro-Bro Leon i Le Samyn, W tym sezonie dobrze zaprezentował się na Paryż-Roubaix, gdzie zajął 12. miejsce, a  w Dwars door het Hageland był 6.

Wcześniej drużyna Quick-Step Floors zakontraktowała młodego Ekwadorczyka Jhonatana Narvaeza, a także przedłużyła kontrakty z Bobem Jungelsem, Fernando Gavirią i Philippem Gilbertem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Wilinski

  9 sierpnia 2017, 20:21 o 20:21

  Interesujące ze strony Quick-Stepu.
  Gość jak na razie dość anonimowy i bez sukcesów indywidualnych.
  A zespół z takimi tradycjami jak właśnie Quick-Step powinien jak najszybciej wypełnić lukę po Tomie Bonenie, żeby nie przegrać przyszłego sezonu w wiosennych klasykach.
  Wiem, że Terpstra, Stybar i Gilbert są mocni, ale już też nie młodzi i może to być za mało na dwóję van Avermaet, Sagan w przyszłym roku.

  • TomAsz

   9 sierpnia 2017, 20:24 o 20:24

   Lefevere nie ma budżetu na duże transfery.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: