Damien Gaudin zaciągnął się do Direct Energie

Damien Gaudin

Po sezonie życia Damien Gaudin znalazł uznanie w oczach byłego pracodawcy - Jeana-Rene Bernaudeau.

Damien Gaudin długo nie ponosi wojskowych kamaszy. 30-latek po roku spędzonym w barwach Armee de Terre, kontynentalnej formacji armii francuskiej, przenosi się do zespołu Direct Energie.

Francuz pod skrzydłami Jeana-Rene Bernaudeau zaczynał niegdyś swoją zawodową przygodę - w latach 2008 - 2013 jeździł w zespole Bbox Bouygues Telekom i Team Europcar, w barwach którego wygrał m.in. etap Paryż-Nicea (2013). Później przez dwa lata reprezentował AG2R La Mondiale, ale sezon 2017 zastał go bez kontraktu z zespołem pierwszoligowym.

Gaudin wylądował w kontynentalnej ekipie Armee de Terre i na przestrzeni ostatnich miesięcy odniósł największe sukcesy w swojej karierze. 30-latek triumfował w Tro-Bro Leon, wygrał etapy Tour de Normandie i Tour de Bretagne, a także prologi Tour of Luxembourg i Volta a Portugal.Te wyniki dały mu szansę na powrót na wyższy poziom - w kolejnych dwóch sezonach Francuz ścigał się będzie w drugoligowej Direct Energie, mając możliwość startu w imprezach rangi WorldTour.

Powrót jednego z wychowanków to trzeci zaciąg francuskiej ekipy - wcześniej grupa poinformowała o pozyskaniu Estończyka Reina Taaramae i Francuza Jerome'a Cousina.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

 1. Wilinski

  8 sierpnia 2017, 17:23 o 17:23

  Trzeci dobry transfer Direct Energie moim zdaniem.
  Po odejściu Coquarda i zakończeniu kariery przez Voecklera trzeba zadbać o sukcesy w przyszłym sezonie.
  Liderem zespołu będzie pewnie Calmejan, wschodząca gwiazda francuskiego kolarstwa.
  Taaramae będzie głównym pomocnikiem młodego francuza.
  A Gaudin z Chavanelem zadbają o sukcesy na czasówkach i klasychach na "lokalnym podwórku".

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: