Matteo Trentin dołącza do zespołu Orica-Scott

Matteo Trentin

Matteo Trentin po sześciu latach jazdy żegna się z drużyną Quick-Step Floors. Od sezonu 2018 Włoch będzie reprezentował barwy ekipy Orica-Scott.

28-latek podpisał dwuletni kontrakt z australijską drużyną. Głównym celem Włocha w nowej drużynie będzie walka podczas wiosennych klasyków.

Jestem zafascynowany projektem i moją rolą podczas wiosennych klasyków. To było wspaniałe sześć lat w ekipie Quick-Step, ale na pewno w ciągu najbliższych dwóch lat mam zamiar zrobić kolejny krok podczas wyścigów jednodniowych i nie tylko

- powiedział Trentin, cytowany na stronie internetowej drużyny.

Walka o zwycięstwa podczas wiosennej kampanii nie jest jedynym zadaniem dla Włocha. Trentin został zatrudniony jako nowy członek pociągu, który będzie rozprowadzał kluczowego sprintera ekipy Orica-Scott Caleba Ewana.

W klasykach Matteo jest facetem głodnym sukcesów. Do tego znajdzie się w pociągu, budowanym wokół naszego kluczowego sprintera Caleba Ewana. Posiadanie w ekipie takiego zawodnika jak Matteo stanowi wielką wartość

- dodał dyrektor sportowy ekipy Matt White.

Najważniejsze sukcesy w karierze Matteo Trentina to dwa zwycięstwa etapowe podczas Tour de France w 2013 i 2014 roku oraz ubiegłoroczny triumf podczas jednego z etapów Giro d'Italia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: