Vuelta a Burgos 2017: etap 5. Miguel Angel Lopez lepszy od Landy

Miguel Angel Lopez - portert 2107

Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez wygrał na Lagunas de Neila ostatni odcinek Vuelta a Burgos.

Kolarz Astany na finałowym podjeździe (11,8 km; 6,3%) pokonał Enrica Masa (Quick-Step Floors) i Mikela Lande (Team Sky).

Landa triumfował w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Bohaterem ostatniego odcinka mógł został Teo Geoghegan Hart. Kolarz Team Sky zabrał się do ucieczki, a na końcowym podjeździe objął samotne prowadzenie. Akcja Brytyjczyka została jednak zakończona 2,2 kilometra przed metą. Chwilę później zaatakował Landa, odskakując na metę w towarzystwie Lopeza i Masa.

Wyniki 5. etapu Vuelta a Burgos 2017 (2.HC), Comunero de Revenga - Lagunas de Neila (136 km):

  1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team           3:11:42
  2 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                    00:05
  3 Mikel Landa (Spa) Team Sky                           00:11
  4 David De La Cruz (Spa) Quick-Step Floors             00:30
  5 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA             00:35
  6 Igor Anton (Spa) Dimension Data
  7 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                    00:37
  8 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team              00:48
  9 Angel Madrazo (Spa) Delko Marseille Provence KTM     01:01
 10 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 11 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                  01:11
 12 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA         01:12
 13 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon                     01:20
 14 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 15 Igor Merino (Spa) Burgos BH                          01:34
 16 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 17 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                  01:56
 18 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                       02:15
 19 Mathias Leturnier (Fra) Cofidis, Solutions Credi     02:47
 20 Hernan Aguirre (Col) Manzana Postobon                02:50
 21 Mikel Iturria (Spa) Euskadi Basque Country           03:00
 22 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        03:05
 23 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM     03:11
 24 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo - Oscaro       03:31
 25 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                   03:39
 26 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                   03:49
 27 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 28 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits        04:00
 29 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 30 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                 04:02
 31 Marc Soler (Spa) Movistar Team                       04:08
 32 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot - Nederlandse Lote     04:11
 33 Martijn Budding (Ned) Roompot - Nederlandse Lote     04:12
 34 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo          04:14
 35 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                  04:15
 36 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 37 Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon              04:27
 38 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                 04:35
 39 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                         04:44
 40 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM       04:54
 41 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon                05:01
 42 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon
 43 Hernando Bohorquez (Col) Manzana Postobon            05:05
 44 Fernando Barcelo (Spa) Cofidis, Solutions Credit     05:18
 45 Joan Bou (Spa) Nippo - Vini Fantini                  05:32
 46 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA        05:42
 47 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                     05:49
 48 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team             05:59
 49 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data      06:00
 50 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini        06:02
 51 Romain Guillemois (Fra) Direct Energie
 52 Eugeniy Koberniak (Rus) Gazprom – Rusvelo            06:06
 53 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                 06:20
 54 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                    06:35
 55 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 56 John Anderson Rodriguez (Col) Delko Marseille Pr     06:49
 57 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                07:05
 58 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo           07:13
 59 Jorge Arcas Pe?a (Spa) Movistar Team
 60 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits       07:15
 61 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                07:24
 62 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 63 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                 07:34
 64 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 65 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                 07:37
 66 Ibai Salas (Spa) Burgos BH                           07:58
 67 Jorge Cubero (Spa) Burgos BH
 68 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport            08:37
 69 Ben King (USA) Dimension Data                        08:39
 70 Jose Herrada (Spa) Movistar Team
 71 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 72 Aritz Bagues (Spa) Euskadi Basque Country            08:51
 73 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                09:45
 74 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 75 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 76 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
 77 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 78 Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon
 79 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 80 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 81 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
 82 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM
 83 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                09:50
 84 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 85 Jeroen Meijers (Ned) Roompot - Nederlandse Loter     10:07
 86 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise       10:20
 87 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                     10:24
 88 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                   10:28
 89 Alvaro Robredo (Spa) Burgos BH                       10:59
 90 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits       11:34
 91 Benoit Jarrier (Fra) Team Fortuneo - Oscaro          12:01
 92 Arnold Jeannesson (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 93 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                12:19
 94 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon            13:41
 95 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 96 Arnaud Gerard (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 97 Armindo Fonseca (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 98 Francis Mourey (Fra) Team Fortuneo - Oscaro          13:44
 99 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA            14:34
100 Martin Velits (Svk) Quick-Step Floors                14:41
101 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – Rusvelo          14:56
102 Pablo Torres (Spa) Burgos BH                         15:03
103 Oscar Linares (Spa) Burgos BH
104 Igor Boev (Rus) Gazprom – Rusvelo                    15:45
105 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                    15:54
106 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors
107 Larry Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
108 Oscar Quiroz (Col) Burgos BH
109 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
110 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen - Balois     15:57
111 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise      16:08
112 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini       16:11
113 Nicola Bagioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
114 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
115 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
116 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis, Solutions Cre     16:25
117 Marcos Jurado (Spa) Burgos BH                        16:33
118 Remy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence      16:34
119 Garikoitz Bravo (Spa) Euskadi Basque Country         16:37
120 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo - Vini Fantini          17:05
121 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Nederlandse Lo     17:45
122 Mikel Aristi (Spa) Delko Marseille Provence KTM      19:43
123 Tim Ariesen (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij      20:54
124 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise     23:45
125 Kenny De Ketele (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
126 Jens Wallays (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise        24:00
127 Ander Barrenetxea (Spa) Euskadi Basque Country       31:17
128 Julen Irizar (Spa) Euskadi Basque Country            33:22
129 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country

Klasyfikacja końcowa wyścigu

1 Mikel Landa (Spa) Team Sky 18:12:47 2 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors 00:40 3 David De La Cruz (Spa) Quick-Step Floors 00:46 4 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 00:51 5 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 01:18 6 Igor Anton (Spa) Dimension Data 01:37 7 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team 02:13 8 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team 02:19 9 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 02:40 10 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon 02:49 11 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 02:53 12 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise 03:16 13 Angel Madrazo (Spa) Delko Marseille Provence KTM 03:27 14 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 03:37 15 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 03:51 16 Igor Merino (Spa) Burgos BH 04:18 17 Hernan Aguirre (Col) Manzana Postobon 05:22 18 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 06:04 19 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 06:15 20 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence K 06:57 21 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 06:58 22 Mikel Iturria (Spa) Euskadi Basque Country 08:04 23 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 08:21 24 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot - Nederlandse Lote 08:47 25 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon 09:03 26 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data 09:57 27 Hernando Bohorquez (Col) Manzana Postobon 10:05 28 Mathias Leturnier (Fra) Cofidis, Solutions Credi 11:04 29 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 11:08 30 Jose Herrada (Spa) Movistar Team 11:15 31 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen - Balois 11:48 32 John Anderson Rodriguez (Col) Delko Marseille Pr 12:27 33 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 12:36 34 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM 13:00 35 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini 13:41 36 Fernando Barcelo (Spa) Cofidis, Solutions Credit 13:55 37 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo - Oscaro 14:08 38 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon 14:11 39 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 14:21 40 Romain Guillemois (Fra) Direct Energie 14:39 41 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 15:12 42 Jeroen Meijers (Ned) Roompot - Nederlandse Loter 15:28 43 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural-Seguros RGA 15:44 44 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 15:55 45 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 17:14 46 Eugeniy Koberniak (Rus) Gazprom – Rusvelo 17:43 47 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 18:33 48 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 18:56 49 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 19:13 50 Garikoitz Bravo (Spa) Euskadi Basque Country 20:36 51 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits 20:41 52 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 21:27 53 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 21:29 54 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 21:42 55 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 22:01 56 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 22:42 57 Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon 23:27 58 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA 23:45 59 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie 24:41 60 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data 24:48 61 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport 25:12 62 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Cre 25:26 63 Pablo Torres (Spa) Burgos BH 25:51 64 Joan Bou (Spa) Nippo - Vini Fantini 26:20 65 Martijn Budding (Ned) Roompot - Nederlandse Lote 26:33 66 Aritz Bagues (Spa) Euskadi Basque Country 27:08 67 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 27:13 68 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits 27:20 69 Remy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence 27:22 70 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team 27:24 71 Arnaud Gerard (Fra) Team Fortuneo - Oscaro 27:57 72 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Nederlandse 28:05 73 Oscar Quiroz (Col) Burgos BH 28:46 74 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise 29:29 75 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon 29:36 76 Jorge Arcas Pe?a (Spa) Movistar Team 30:07 77 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KT 30:23 78 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 79 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 31:35 80 Larry Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 31:50 81 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors 32:14 82 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 32:24 83 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 32:37 84 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise 33:03 85 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 33:13 86 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 33:25 87 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini 33:42 88 Ben King (USA) Dimension Data 33:55 89 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM 34:03 90 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 34:18 91 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 34:56 92 Jorge Cubero (Spa) Burgos BH 34:58 93 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie 35:58 94 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – Rusvelo 36:08 95 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 36:09 96 Ibai Salas (Spa) Burgos BH 37:03 97 Benoit Jarrier (Fra) Team Fortuneo - Oscaro 37:10 98 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 37:25 99 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors 37:26 100 Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon 37:58 101 Francis Mourey (Fra) Team Fortuneo - Oscaro 39:33 102 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini 39:41 103 Marc Soler (Spa) Movistar Team 39:55 104 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 41:13 105 Armindo Fonseca (Fra) Team Fortuneo - Oscaro 41:41 106 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 43:05 107 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis, Solutions Cre 43:07 108 Marcos Jurado (Spa) Burgos BH 45:45 109 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo - Vini Fantini 47:08 110 Arnold Jeannesson (Fra) Team Fortuneo - Oscaro 47:28 111 Nicola Bagioli (Ita) Nippo - Vini Fantini 47:37 112 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Nederlandse Lo 47:59 113 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport 49:19 114 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Nederlandse Loter 50:06 115 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 51:09 116 Igor Boev (Rus) Gazprom – Rusvelo 52:56 117 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport 01:00:48 118 Kenny De Ketele (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise 01:04:25 119 Oscar Linares (Spa) Burgos BH 01:05:02 120 Julen Irizar (Spa) Euskadi Basque Country 01:05:43 121 Mikel Aristi (Spa) Delko Marseille Provence KTM 01:05:51 122 Martin Velits (Svk) Quick-Step Floors 01:10:06 123 Tim Ariesen (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 01:10:40 124 Jens Wallays (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise 01:12:35 125 Alvaro Robredo (Spa) Burgos BH 01:15:14 126 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen - Balois 01:25:00 127 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country 01:30:47 128 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise 01:35:26 129 Ander Barrenetxea (Spa) Euskadi Basque Country 01:45:02

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: