Przemysław Kasperkiewicz stażystą w Quick-Step Floors

Przemysław Kasperkiewicz w drugiej części sezonu 2017 odbędzie staż w belgijskiej grupie WorldTour - Quick-Step Floors.

Polak okres stażu rozpoczął formalnie 1 sierpnia, ale ekipa potwierdziła jego przyjęcie dopiero dzisiaj. Dla Kasperkiewicza to nie pierwszy kontakt z zespołem Patricka Lefevere'a - jako młodzieżowiec wychowanek KTK Kalisz przez dwa lata ścigał się w młodzieżówce Quick-Stepu - najpierw AWT Greenway, a potem Klein Constantia.

Zespoły WorldTour w okresie od 1 sierpnia do końca roku mogą przyjąć w swoje szeregi maksymalnie trzech kolarzy (młodzieżowców lub rywalizujących w wyścigach elity), pod warunkiem, że wybrani zawodnicy nie reprezentowali poprzednio zespołu WorldTour. Krótki okres stażu to często przepustka do podpisania zawodowego kontraktu.

23-letni Kasperkiewicz, obecnie reprezentujący irlandzką kontynentalną ekipę An Post Chain Reaction, w tym roku zanotował kilka wyróżniających się wyników. Triumfował na etapach Tour de Bretagne (2.2) oraz An Post Ras (2.2), w tym drugim wygrywając także klasyfikację górską. Jego praca na rzecz drużynowych kolegów na trasach innych wyścigów etapowych także nie pozostała niezauważona - Polak przez ostatnie miesiące stanowił jeden z najsilniejszych punktów irlandzkiej ekipy, na trasach mniejszych imprez etapowych jeżdżący bardzo aktywnie i zdobywając wyróżnienia dla aktywnego zawodnika.

Wraz z Kasperkiewiczem barwy grupy Patricka Lefevere'a w ramach stażu reprezentował będzie 20-letni Kolumbijczyk Alvaro Hodeg Chagui.

Polak koszulkę Quick-Step na początek zaprezentuje w Grote Prijs Jef Scherens (1.1, 20 sierpnia) i Omloop Mandel (1.1, 26 sierpnia).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: