Vuelta a Espana 2017. Tomasz Marczyński w składzie Lotto Soudal

Tomasz Marczyński

Tomasz Marczyński znalazł się w składzie ekipy Lotto Soudal na Vuelta a Espana.

Polski zawodnik, 13. kolarz hiszpańskiego Grand Touru z 2012 roku, 19 sierpnia rozpocznie swój drugi wyścig trzytygodniowy w tym sezonie. 33-latek w maju ukończył Giro d'Italia, a start w Hiszpanii będzie jego trzecim w karierze.

Ekipa Lotto Soudal do Hiszpanii wysyła skład złożony z zawodników dobrze jeżdżących po górach oraz potrafiących powalczyć o etapowe zwycięstwo z ucieczki. W składzie obok 33-latka z Małopolski znaleźli się Sander Armée, Bart De Clercq, Thomas De Gendt, Jens Debusschere, Rémy Mertz, Maxime Monfort, Rafael Valls oraz Jelle Wallays.

W wytypowanej dziewiątce nie ma wyraźnego lidera - w przeszłości w klasyfikacjach generalnych imprez etapowych potrafili się pokazać De Gendt, Monfort i Valls, ale pierwszy od kilku sezonów skupia się na polowaniu na etapy, drugi najlepsze dni ma już za sobą, a trzeci nie pokazał ostatnio wiele, poza 10. lokatą w Criterium du Dauphine.

W składzie zabrakło Adama Hansena, dla którego byłby to rekordowy 19. z rzędu start w Grand Tourze. Australijczyk nie został wybrany do składu z powodów przerwy w treningach spowodowanych kontuzją.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: