Tour de Pologne 2017: etap 6. Jack Haig zwycięzcą, Teuns liderem

Jack Haig

Jack Haig (Orica-Scott) po ataku 20 kilometrów przed metą triumfował w Zakopanem na mecie szóstego odcinka Tour de Pologne.

Australijczyk wyprzedził grupę przyprowadzoną przez Wouta Poelsa (Team Sky) i Boba Jungelsa (Quick-Step Floors). 8. zameldował się Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

Liderem wyścigu został Belg Dylan Teuns (BMC Racing Team), Majka awansował na pozycję wicelidera.

Na górzystej trasie do Zakopanego (189 km) w drugiej części kolarze wspinali się kolejno na Bustryk (106 km; kat. 1), Butorowy Wierch (116 km; kat. 1), Głodówkę (145,5 km; kat. 1; 8 km; 3%), Wierch Rusiński (156 km; 4,4 km; 5,3%), Łosie (160 km; 2,3 km; 6,4%) oraz ponownie na Bustryk (170 km; kat. 1; 7 km; 4,9%) i Butorowy Wierch (180,3 km; kat. 1; 4,2 km; 6,7%). Z ostatniej premii do mety pod Wielką Krokwią pozostawało niespełna 9 kilometrów.

Akcję dnia, po dłuższych "zapasach", zawiązali Adam Stachowiak (reprezentacja Polski), Moreno Moser (Astana) i Antwan Tolhoek (LottoNL-Jumbo). Trójka po 100 kilometrach odskoczyła na 5:40.

Poważne ściganie rozpoczęło się na Bustryku (106 km), gdzie peleton napędzili kolarze Bahrain-Merida. Po zaliczeniu Butorowego Wierchu (116 km) uciekinierom pozostały zaledwie 2 minuty.

Na Głodówce (145,5 km) na czele utrzymał się Tolhoek, do którego przeskoczył Robert Power. Kolarz Orica-Scott następnie objął samotne prowadzenie na Wierchu Rusińskim (156 km). Peleton jadący ze stratą 30 sekund prowadzili w tym punkcie zawodnicy BMC Racing.

Podjazd na Łosie (160 km) zakończył akcję Australijczyka i marzenia Petera Sagana o zwycięstwie w wyścigu. Lider z Bora-hansgrohe puścił koło i został daleko za zasadniczą grupą. Mocną zmianę dał Bob Jungels, następnie do roboty zabrał się Tejay van Garderen (BMC Racing).

Wysiłek Amerykanina doprowadził na Bustryku (170 km) do ograniczenia czołówki do 14 zawodników. Zaatakował tam Jack Haig (Orica-Scott), wychodząc na samotne prowadzenie. Pozostający w przewadze zawodnicy BMC Racing prowadzili pościg. Haig przed ostatnią górską premią etapu, na Butorowy Wierch (180,3 km), zyskał 33 sekundy.

Na podjeździe przewaga sięgnęła 49 sekund. Kolarze BMC Racing wykruszyli się, pozostał tylko wicelider Dylan Teuns. Nie było komu pociągnąć. W końcu zaatakował Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), następnie Wout Poels. Akcje te kontrolował Majka, kilkanaście metrów stracił natomiast Teuns.

Haig zjazd po zwycięstwo na mecie rozpoczął z przewagą niespełna 40 sekund. Z tyłu zabrakło współpracy, dwie grupki połączyły się w jedną. Pojedyncze skoki były w to graj uciekinierowi, który efekcie wygrał z przewagą 51 sekund.

Wyniki 6. etapu Tour de Pologne 2017 (2.UWT), Kopalnia Soli "Wieliczka" - Zakopane (189 km):

  1 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                        4:58:55
  2 Wout Poels (Ned) Team Sky                            00:51
  3 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
  4 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
  6 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
  8 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
  9 Adam Yates (GBr) Orica-Scott
 10 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 11 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 12 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 13 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                       02:26
 14 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
 15 Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski
 16 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 17 Jose Rojas (Spa) Movistar Team
 18 Floris De Tier (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 19 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 20 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 21 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 22 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 23 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 25 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team
 26 Jérémy Maison (Fra) FDJ
 27 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                 02:45
 28 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal                      02:58
 29 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                  05:28
 30 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 31 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 32 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 33 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac            06:34
 34 Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo                08:31
 35 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 36 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 37 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 38 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
 39 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
 40 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 41 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 42 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 43 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 44 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 45 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo
 46 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 47 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                12:04
 48 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 49 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 50 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
 51 Paweł Cieślik (Pol) Reprezentacja Polski
 52 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
 53 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team                   14:02
 54 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 55 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                   15:50
 56 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott
 57 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 58 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 59 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
 60 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 61 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
 62 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 63 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 64 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
 65 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 66 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 67 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates           16:20
 68 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 69 Paweł Bernas (Pol) Reprezentacja Polski              17:48
 70 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 71 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 72 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
 73 Danny van Poppel (Ned) Team Sky
 74 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 75 Rob Power (Aus) Orica-Scott
 76 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
 77 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 78 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 79 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
 80 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
 81 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 82 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac
 83 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale              18:33
 84 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice          21:42
 85 Annas Ait el Abdia (Mor) UAE Team Emirates           24:45
 86 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                 24:47
 87 Adam Stachowiak (Pol) Reprezentacja Polski
 88 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
 89 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 90 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
 91 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo           25:53
 92 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                   26:05
 93 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                  26:10
 94 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk              28:07
 95 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 96 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 97 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 98 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 99 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
100 Kamil Gradek (Pol) Reprezentacja Polski
101 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
102 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
103 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
104 Emanuel Piaskowy (Pol) Reprezentacja Polski
105 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
106 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
107 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
108 Matti Breschel (Den) Astana Pro Team
109 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
110 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
111 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb
112 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
113 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
114 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
115 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
116 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
117 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo
118 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
119 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
120 Roman Maikin (Rus) Gazprom – Rusvelo
121 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
122 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
123 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk         34:44
124 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
125 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
126 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
127 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott
DNS Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
DNS Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
DNS Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
DNS Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
DNS Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
DNS Alexander Porsev (Rus) Gazprom – Rusvelo
DNF Ian Boswell (USA) Team Sky
DNF Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
DNF Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Marc Fournier (Fra) FDJ
DNF Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
DNF Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
DNF Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
DNF Paweł Franczak (Pol) Reprezentacja Polski
DNF Nathan Haas (Aus) Dimension Data
DNF Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
DNF Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
DNF Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale

Punkty

  1 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                             20 pkt
  2 Wout Poels (Ned) Team Sky                               19
  3 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                     18
  4 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                       17
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       16
  6 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    15
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     14
  8 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        13
  9 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                            12
 10 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                             11
 11 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale               10
 12 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                        9
 13 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                           8
 14 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors                       7
 15 Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski              6
 16 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                   5
 17 Jose Rojas (Spa) Movistar Team                           4
 18 Floris De Tier (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  3
 19 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                     2
 20 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                        1

Lotna premia

Nosalowy Dwór, km. 126.9 km

  1 Adam Stachowiak (Pol) Reprezentacja Polski               3 pkt
  2 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  2
  3 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                       1

Premie górskie

Bystryk, 106.7 km

  1 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                      10 pkt
  2 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  7
  3 Adam Stachowiak (Pol) Reprezentacja Polski               5
  4 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice              3
  5 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                        2

Butorowy Wierch, 116.1 km

  1 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                      10 pkt
  2 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  7
  3 Adam Stachowiak (Pol) Reprezentacja Polski               5
  4 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                        3
  5 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                         2

Głodówka, 143.2 km

  1 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 10 pkt
  2 Rob Power (Aus) Orica-Scott                              7
  3 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                  5
  4 Jérémy Maison (Fra) FDJ                                  3
  5 Floris De Tier (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  2

Bystryk, 170 km

  1 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                             10 pkt
  2 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                7
  3 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                              5
  4 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                     3
  5 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                         2

Butorowy Wierch, 180.3 km

  1 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                             10 pkt
  2 Wout Poels (Ned) Team Sky                                7
  3 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                         5
  4 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                        3
  5 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                             2

Drużynowo

  1 Lotto Soudal                                      15:04:35
  2 BMC Racing Team                                      01:14
  3 Movistar Team                                        02:30
  4 Bahrain-Merida                                       03:58
  5 AG2R La Mondiale
  6 Team Sky                                             07:00
  7 UAE Team Emirates                                    07:31
  8 Orica-Scott                                          08:51
  9 Katusha-Alpecin                                      10:03
 10 Team Sunweb                                          11:40
 11 Bora-Hansgrohe                                       14:19
 12 Team LottoNl-Jumbo                                   15:11
 13 Quick-Step Floors                                    23:34
 14 Reprezentacja Polski                                 24:28
 15 FDJ                                                  25:09
 16 Cannondale-Drapac                                    26:38
 17 CCC Sprandi Polkowice                                32:21
 18 Gazprom – Rusvelo                                    34:19
 19 Trek-Segafredo                                       44:38
 20 Astana Pro Team                                      47:30
 21 Team Novo Nordisk                                    50:09
 22 Dimension Data                                       50:50

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

  1 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                 23:41:27
  2 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                     00:06
  3 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                    00:10
  4 Wout Poels (Ned) Team Sky                            00:13
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale            00:18
  6 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                         00:19
  7 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                          00:24
  8 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 00:25
  9 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                    00:28
 10 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                  00:29
 11 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                  00:33
 12 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                          00:43
 13 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                       01:52
 14 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                   02:00
 15 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                    02:05
 16 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                02:08
 17 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                 02:26
 18 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team              02:56
 19 Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski          03:02
 20 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida               03:43
 21 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                    04:04
 22 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale               04:13
 23 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
 24 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                 05:03
 25 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                  05:25
 26 Jérémy Maison (Fra) FDJ                              05:30
 27 Jose Rojas (Spa) Movistar Team                       05:43
 28 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team             07:22
 29 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe               07:44
 30 Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo                08:36
 31 Diego Rosa (Ita) Team Sky                            08:40
 32 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal                      08:52
 33 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                10:18
 34 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo                   10:40
 35 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      10:44
 36 Winner Anacona (Col) Movistar Team                   11:47
 37 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                      13:24
 38 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice          13:34
 39 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                     14:45
 40 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                   14:49
 41 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac            15:05
 42 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                15:35
 43 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac              16:49
 44 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                 17:10
 45 Paweł Cieślik (Pol) Reprezentacja Polski             17:23
 46 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                   17:37
 47 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team                   18:35
 48 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida               19:29
 49 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                 19:32
 50 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                 19:36
 51 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo              20:49
 52 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott                        20:50
 53 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates                20:57
 54 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                   22:03
 55 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo                 22:27
 56 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo               24:42
 57 Floris De Tier (Bel) Team LottoNl-Jumbo              25:36
 58 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin                 25:39
 59 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                          26:07
 60 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates           26:14
 61 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo                  27:26
 62 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                 28:22
 63 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                     28:27
 64 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                  29:04
 65 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                    29:17
 66 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale              29:40
 67 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                29:53
 68 Chad Haga (USA) Team Sunweb                          30:21
 69 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                      30:47
 70 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac             31:04
 71 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                     31:11
 72 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                     31:56
 73 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                  32:26
 74 Emanuel Piaskowy (Pol) Reprezentacja Polski          32:40
 75 Danny van Poppel (Ned) Team Sky                      32:57
 76 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                     33:09
 77 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                  33:50
 78 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin                 34:50
 79 Rob Power (Aus) Orica-Scott                          35:43
 80 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                 36:38
 81 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice              37:32
 82 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                 37:36
 83 Matti Breschel (Den) Astana Pro Team                 37:55
 84 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo              38:26
 85 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac               38:29
 86 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                 39:19
 87 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo            40:42
 88 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                   41:15
 89 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                    41:30
 90 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice          41:52
 91 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                   42:10
 92 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                  42:20
 93 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida               42:32
 94 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                   42:33
 95 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                42:39
 96 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                  42:45
 97 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                    43:03
 98 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb                     43:09
 99 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                 43:30
100 Adam Stachowiak (Pol) Reprezentacja Polski           44:11
101 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                 45:23
102 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice             45:33
103 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo           46:25
104 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors              46:44
105 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                             47:32
106 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk               48:22
107 Annas Ait el Abdia (Mor) UAE Team Emirates           49:33
108 Kamil Gradek (Pol) Reprezentacja Polski              50:21
109 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo              50:54
110 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                     51:29
111 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo                  52:41
112 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                53:09
113 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                54:54
114 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice           56:06
115 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                  59:38
116 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk           01:04:48
117 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                 01:05:37
118 Roman Maikin (Rus) Gazprom &ndasndash; Rusvelo    01:06:40
119 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott                      01:07:59
120 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo         01:09:17
121 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team            01:11:47
122 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                01:12:20
123 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team             01:12:25
124 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
125 Paweł Bernas (Pol) Reprezentacja Polski           01:15:03
126 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe          01:16:14
127 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk      01:22:45

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                        88 pkt
  2 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                         76
  3 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                     46
  4 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott                            39
  5 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac                36
  6 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       33
  7 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        31
  8 Wout Poels (Ned) Team Sky                               31
  9 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       29
 10 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                            25
 11 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                       25
 12 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale               24
 13 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    24
 14 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                          23
 15 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                             22
 16 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                     22
 17 Jose Rojas (Spa) Movistar Team                          21
 18 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                             20
 19 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team                      20
 20 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                    19

Klasyfikacja górska

  1 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 35 pkt
  2 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                             30
  3 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       30

Klasyfikacja drużynowa

  1 Lotto Soudal                                      71:13:50
  2 Movistar Team                                        02:09
  3 BMC Racing Team                                      03:09
  4 UAE Team Emirates                                    08:28
  5 AG2R La Mondiale                                     09:09
  6 Orica-Scott                                          11:04
  7 Katusha-Alpecin                                      11:34
  8 Bahrain-Merida                                       12:39
  9 Team Sky                                             12:57
 10 Bora-Hansgrohe                                       13:34
 11 Team Sunweb                                          14:34
 12 Team LottoNl-Jumbo                                   20:12
 13 Quick-Step Floors                                    24:35
 14 Reprezentacja Polski                                 32:47
 15 FDJ                                                  39:32
 16 Cannondale-Drapac                                    47:35
 17 Gazprom – Rusvelo                                    50:41
 18 CCC Sprandi Polkowice                                52:15
 19 Dimension Data                                       56:50
 20 Astana Pro Team                                   01:09:14
 21 Trek-Segafredo                                    01:17:03
 22 Team Novo Nordisk                                 01:20:33

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

9 Comments

  1. Michał

    3 sierpnia 2017, 21:11 o 21:11

    Napisałem o tym w innym miejscu, ale przytoczę i tutaj:
    Pierwszy raz w historii, przyjemnie i bez zażenowania, oglądałem w TV etap z naszego Tour de Pologne.

    To chyba zasługa tych francuskich realizatorów/operatorów o których wspomniano podczas jednej z wcześniejszych relacji. Aż chciałbym się dowiedzieć o nich czegoś więcej (nic w necie nie znalazłem), bo wyglądało to dziś naprawdę dobrze. Kamera zawsze była tam gdzie działo się coś ważnego, do tego spektakularne ujęcia krajobrazów z naprawdę wyszukanych perspektyw.

    No jestem w szoku, bo tu zawsze TdP leżało i kompromitowało się - zamiast walczących kolarzy, często pokazywano w kluczowych momentach te paskudne i prostacki płachty reklamowe. Szkoda tylko że nasi nie potrafią tego porządnie zrobić i aż trzeba zatrudniać Francuzów.

    Oczywiście kanał Eurosport jak zawsze rządzi, mając tę wartość dodaną w postaci najlepszych, profesjonalnych komentatorów, ale nawet TVP Sport w tym roku jakoś daje radę. To głównie za sprawą Bartosza Huzarskiego w roli komentatora-eksperta. Zna się na rzeczy i fajnie opowiada. Co prawda robi trochę gaf językowych (gramatycznych) ale można mu to wybaczyć.

    • Tomek Attomek

      3 sierpnia 2017, 21:42 o 21:42

      Z przyjemnością przyznaje rację

    • arek

      4 sierpnia 2017, 01:36 o 01:36

      Ja TdP chwaliłem tydzień temu, ale po tym etapie jednak mam zastrzeżenia:
      - jednak dwa motocykle i helikopter to za mało gdy peleton się porwie - tego trzeciego motocykla dziś właśnie brakowało
      - komentatorzy się gubią - ja wiem, że jak się kamerę ustawi pod słońce to każdy kolarz jest murzynem a z helikoptera mało co widać, ale po co gadać że ucieka Paterski bo kręci jak Paterski, a Tratnik kręci inaczej, kiedy właśnie Paterski zostaje za peletonem albo że prowadzi grupę Kelderman a gdy ktoś z Sunweb startuje z końca tejże grupy, to na pewno jest to atak Keldermana. No i - wg komentatorów - wyścig życia jechał dziś Majka, bo każdy atak i każda kontra jednocześnie to było dzieło Rafała Majki
      - pan Sebastian Szczęsny mnie rozwala - nie oglądam Giro, TdF czy Vueltu w oryginale, więc nie wiem czy tam też prowadzący "łączą się z wozem transmisyjnym Wyścigu Pokoju", ale wstawki gdy Sebastian Szczęsny z entuzjazmem opowiadał co się dzieje u niego) gdy tymczasem ja widziałem coś zupełnie innego, powodowały u mnie normalnie rozdwojenie jaźni. Ja się na transmisjach radiowych wychowałem i pamiętam mecze piłkarskie już pokazywane w telewizji a jeszcze komentowane tak, jakby dla radia (albo dla niewidomych) ale coś innego słyszeć i coś innego oglądać - to już powyżej moich zdolności percepcji...
      O jakieś tam "półtorej kilometra" powtarzane przez redaktora-eksperta kopii kruszyć nie będę, ale skoro pracuje dwójka (zawodowy-sportowy i ekspert-sportowiec) dziennikarzy to powinno się znaleźć miejsce i na poprawność, i na fachowość. Mam nadzieję, że pan Huzarski będzie się starał dojść do poziomu pana Baranowskiego.

      • MarekM

        4 sierpnia 2017, 17:52 o 17:52

        Panowie Redaktorzy nie mają po prostu elementarnej wiedzy o kolarstwie, więc bez przerwy opowiadają o trasie wg książki wyścigu np.: "teraz będzie ekstremalnie pod górę a zaraz potem stromo z góry, drogi wąskie, drogi kręte ....", oraz o tym co właśnie widzą np."obok widać bacówkę a w oddali kościółek" itd, itp.
        Najlepiej jest oglądać przekaz TV bez fonii a dopiero wieczorem włączyć sobie powtórkę na EURSPORT 2 z fachowym komentarzem Darka Baranowskiego.

  2. edek

    4 sierpnia 2017, 13:14 o 13:14

    Powtarzam po raz kolejny: wyrzucić tuzin zbędnych motocykli które się kręcą bez sensu i potrzeby.

    • szary ja

      4 sierpnia 2017, 14:13 o 14:13

      Akurat tutaj tuzin to może wszystkich było. To nie jest duży wyścig i wcale nie jest przeładowany motocyklami (może ludzi było mniej niż w grand tourach albo nie włazili jak ostatnie cioty na drogę, ale nie odniosłem wrażenia żeby motocykle przeszkadzały kolarzom i wbijały się w peleton).

  3. edek

    4 sierpnia 2017, 14:42 o 14:42

    To obejrzyj uważnie, Motocykliści z foto chyba pierwszy raz są na wyścigu i boję się że przez swoją głupotę spowodują obrażenia

  4. Rumun

    4 sierpnia 2017, 16:06 o 16:06

    Dla mnie pan Sobczynski i Szczesny to katastrofa. Na kolarstwie znaja sie tylko z transmisji TdP i artykułach z gazet/internetu o innych wyscigach. Pan Huzarski ratuje poziom komentowania w TVP. Milo wlaczyc na powtorki Eurosportu i posluchac pana Baranieskiego i te emocje ktore przekazuje komentujac.

  5. Michał

    4 sierpnia 2017, 21:44 o 21:44

    @arek
    Widziałeś dziś to ujęcie z czterech kamer jednocześnie?

    Dodam że ujęcie zasadne, nie po to żeby pochwalić się że tak mogą, ale że akurat wiele ciekawych ataków kolarzy odbywało się w kilku miejscach naraz.

    Moim zdaniem w tym roku wyjątkowo nie mamy co wybrzydzać.
    Oczywiście NieSzczęsny i Wkurzajewski irytują, ale już Sobczyński się wyrabia moim zdaniem. No i Huzarski jednak na plus mimo gaf. Baranowski na początku też taki był, ale się wyrobił. Tylko że on miał też godnych nauczycieli - Wyrzykowskiego i Jarońskiego.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: