Omar Fraile w Astanie

Hiszpański wspinacz Omar Fraile podpisał dwuletni kontrakt z kazachską grupą Astana i w jej szeregach spędzi sezony 2018 i 2019.

Ścigający się w zespole Dimension Data kolarz po dwóch latach zmieni otoczenie. 27-latek w barwach ekipy z RPA wygrał w tym roku etap Giro d'Italia i zajął 2. miejsce w Tour de Yorkshire, a przed rokiem zwyciężył w klasyfikacjach górskich Vuelta a Espana i Vuelta a Burgos.

Astana to jedna z największych i najsłynniejszych ekip w peletonie. To dla mnie zaszczyt, że będę mógł być częścią tego projektu przez dwa kolejne lata. W poprzednich sezonach wiele się nauczyłem i mam nadzieję ten proces kontynuować w Astanie. Lubię ich styl i koncentrację na wyścigach trzytygodniowych

- powiedział Fraile w oficjalnym komunikacie zespołu.

Wychowanek Caja Rural-Seguros RGA, który w peletonie jako niezły góral dał się poznać w 2015 roku, triumfował wtedy na etapie Czterech Dni Dunkierki, do domu zabierał też koszulki najlepszego górala Vuelty i Wyścigu Kraju Basków. Sukcesy te pozwoliły mu na podpisanie kontraktu z ekipą Dimension Data.

W składzie Astany będzie częścią ekipy budowanej wokół Fabio Aru i skupi się na startach w Grand Tourach, acz nie wyklucza to walki o indywidualne cele na trasach mniejszych etapówek.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: