Mikel Nieve dołączy do Orica-Scott

Po czterech latach jazdy w Team Sky Mikel Nieve zmienia barwy klubowe. Od nowego sezonu Bask będzie reprezentował barwy australijskiego teamu Orica-Scott.

Nieve to jeden z najlepszych wspinaczy w peletonie. Jego głównym zadaniem jest jazda na rzecz kolegów z drużyny. 33-latek dwukrotnie wygrywał Tour de France z Chrisem Froomem. Mimo to Hiszpan potrafi przy tym walczyć o własne rezultaty. Na swoim koncie ma wygrane dwa etapy Giro d'Italia i koszulkę najlepszego górala włoskiej imprezy, ponadto triumfował na etapach Criterium du Dauphine i Vuelta a Espana.

Hiszpan w swoich palmares ma także dobre rezultaty w klasyfikacjach generalnych Wielkich Tourów. Był 8., 10., 11., i 12., w Vuelta a Espana, dwukrotnie 10. w Giro d'Italia oraz 12. i 14. w Tour de France.

W nowej ekipie Nieve nadal będzie pomocnikiem, niemniej jednak będzie miał więcej okazji do jazdy na własne konto. Jego liderami będą Esteban Chaves i bracia Adam i Simon Yates.

Chcę pomóc ekipie odnosić zwycięstwa w ważnych wyścigach. Chcę brać udział w wielkich wyścigach i być ważnym pomocnikiem na górskich etapach. Obserwując z zewnątrz, zawsze lubiłem estetykę ich pracy i atmosferę, jaka panuję w Orica-Scott. Zawsze chciałem być częścią tej wspaniałej ekipy, która żyje kolarstwem

- powiedział Nieve, który podpisał trzyletni kontrakt z australijską ekipą.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: