Alberto Bettiol w BMC Racing Team

23-letni Alberto Bettiol od nowego roku będzie reprezentował barwy szwajcarsko-amerykańskiej ekipy BMC Racing.

Włoch od 2014 roku ściga się na poziomie WorldTour w barwach Cannondale-Drapac. Przez te cztery lata zanotował kilka dobrych wyników w wyścigach jednodniowych. Zajął 2. miejsce w Bretagne Classic - Quest France (2016), był 4. w GP Cycliste de Quebec (2016), 6. w Clasica San Sebastian (2017) i 7. w GP Cycliste de Montreal (2016). Ponadto uplasował się na 3. miejscu w Tour de Pologne (2016).

Ma na swoim koncie także dwa starty w Wielkich Tourach. W ubiegłym roku zaliczył debiut w Giro d'Italia, a w tym roku wystartował w Tour de France. Na etapie "Wielkiej Pętli" z metą w Longwy uplasował się na dobrym 5. miejscu.

Zawsze uważałem BMC za jeden z najbardziej profesjonalnych teamów, jeden z największych w peletonie. Nieważne jaka będzie moja rola, będę dawał z siebie wszystko. Poszukam okazji do jazdy z Gregiem Van Avermaetem, aby uczyć się od niego i reszty ekipy jazdy w brukowych klasykach

- powiedział Bettiol.

BMC nie podało detali na temat kontraktu 23-latka.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: