Tour of Utah 2017: etap 3. Rob Britton u steru po czasówce

Kanadyjczyk Rob Britton (Rally Cycling) wygrał na trasie w Big Cottonwood Canyon etap górskiej jazdy indywidualnej Tour of Utah.

32-letni weteran amerykańskich szos na 9-kilometrowym stoku o średnim nachyleniu dotykającym 5% pokonał o 13 sekund Rumuna Sergheja Tvetcova (Jelly Belly p/b Maxxis) oraz o 26 sekund Gavina Manniona (Unitedhealthcare).

Britton, który w tym sezonie zapisał już na swoim koncie etap Tour de Beauce (2.2), wysokie miejsca na etapach Tour of California i 5. miejsce w Tour of the Gila, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu w Utah.

Wyniki 3. etapu The Larry H. Miller Tour of Utah 2017 (2.HC), Big Cottonwood Canyon - Brighton (9 km, jazda indywidualna na czas):

1 Robert Britton (Can) Rally Cycling                                    18:30
2 Serghei Tvetcov (Rou) Jelly Belly-Maxxis                              00:13
3 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                      00:26
4 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
5 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                                     00:30
6 Kyle Murphy (USA) Cylance Cycling                                     00:34
7 Neilson Powless (USA) Axeon Hagens Berman                             00:37
8 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
9 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                                    00:40
10 Keegan Swirbul (USA) Jelly Belly-Maxxis                              00:46
11 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
12 Taylor Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear     00:52
13 Robin Carpenter (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear      00:58
14 Jonny Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling                      00:59
15 Janier Acevedo (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling                    01:00
16 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
17 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling                                        01:04
18 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                                01:06
19 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita - SelleSMP p/b Fondriest         01:07
20 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
21 James Piccoli (Can) Elevate - KHS Pro Cycling                        01:11
22 Lachlan Norris (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling                    01:13
23 Erik Slack (USA) Hangar 15 Bicycles                                  01:14
24 Will Barta (USA) Axeon Hagens Berman                                 01:18
25 Alex Aranburu Deva (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    01:22
26 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
27 Stephen Bassett (USA) Silber Pro Cycling                             01:23
28 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                                 01:25
29 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF                                    01:31
30 Andrei Krasilnikau (Bel) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear
31 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita - SelleSMP p/b Fondriest             01:33
32 Adam Roberge (Can) Silber Pro Cycling                                01:35
33 Bryan Lewis (USA) Cylance Cycling                                    01:39
34 Chris Butler (USA) Caja Rural - Seguros RGA                          01:43
35 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA             01:44
36 Patrick Mueller (Swi) BMC Racing Team
37 Cory Lockwood (USA) Elevate - KHS Pro Cycling                        01:45
38 Ivan Santaromita (Ita) Nippo - Vini Fantini                          01:48
39 Nigel Ellsay (Can) Silber Pro Cycling                                01:49
40 David Galarreta (Spa) Amore & Vita - SelleSMP p/b Fondriest          01:50
41 Connor Brown (USA) Elevate - KHS Pro Cycling
42 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team
43 Chad Beyer (USA) Hangar 15 Bicycles                                  01:51
44 Alexander Hoehn (USA) Elevate - KHS Pro Cycling
45 Manuel Sola Arjona (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    01:54
46 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                                      01:55
47 Eder Frayre Moctezuma (Mex) Elevate - KHS Pro Cycling                01:56
48 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                                      01:58
49 Diego Rubio Hernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                 01:59
50 Logan Owen (USA) Axeon Hagens Berman
51 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA              02:01
52 Marco Canola (Ita) Nippo - Vini Fantini                              02:03
53 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
54 Jhonatan Narvaez (Ecu) Axeon Hagens Berman                           02:04
55 Francisco Mancebo (Spa) Hangar 15 Bicycles                           02:06
56 Chris Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                       02:07
57 Jordan Cheyne (Can) Jelly Belly-Maxxis
58 Chris Winn (Aus) Hangar 15 Bicycles                                  02:08
59 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
60 Yuma Koishi (Jpn) Nippo - Vini Fantini                               02:09
61 Michael Rice (Aus) Axeon Hagens Berman                               02:11
62 Andres Diaz (Col) Cylance Cycling                                    02:12
63 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                     02:13
64 Oscar Clark (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear
65 Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita - SelleSMP p/b Fondriest      02:14
66 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy                          02:16
67 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF                                 02:17
68 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy                        02:20
69 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita - SelleSMP p/b Fondriest         02:21
70 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear
71 Joseph Schmaltz (USA) Elevate - KHS Pro Cycling                      02:24
72 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                                  02:28
73 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly-Maxxis                              02:30
74 Justin Oien (USA) Caja Rural - Seguros RGA                           02:33
75 Besmir Banushi (Alb) Amore & Vita - SelleSMP p/b Fondriest           02:36
76 Kaler Marshall (USA) Hangar 15 Bicycles                              02:38
77 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy                            02:41
78 Hunter Grove (USA) Cylance Cycling                                   02:43
79 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                           02:46
80 Orlando Garibay (Mex) Cylance Cycling                                02:47
81 Damiano Cima (Ita) Nippo - Vini Fantini
82 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear        02:48
83 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk                                 02:51
84 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling                  02:54
85 Rob Squire (USA) Hangar 15 Bicycles                                  02:55
86 Steve Fisher (USA) Hangar 15 Bicycles                                02:58
87 Rui Oliveira (Por) Axeon Hagens Berman                               02:59
88 Emile Jean (Can) Silber Pro Cycling                                  03:00
89 Julien Gagne (Can) Silber Pro Cycling                                03:02
90 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                                      03:05
91 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly-Maxxis                                 03:07
92 Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare Pro Cycling                   03:09
93 Chris Lawless (GBr) Axeon Hagens Berman
94 Karl Menzies (Aus) Cylance Cycling                                   03:10
95 Marc Antoine Soucy (Can) Silber Pro Cycling                          03:11
96 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
97 Fabio Calabria (Ita) Team Novo Nordisk                               03:12
98 Evan Huffman (USA) Rally Cycling
99 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear          03:14
100 Brian McCulloch (USA) Elevate - KHS Pro Cycling                     03:16
101 Nickolas Zukowsky (Can) Silber Pro Cycling                          03:19
102 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                                03:22
103 Ty Magner (USA) Holowesko-Citadel p/b Hincapie Sportswear           03:27
104 Pier-Andre Cote (Can) Silber Pro Cycling                            03:29
105 Ulises Alfredo Castillo (Mex) Jelly Belly-Maxxis                    03:31
106 Uri Martins Sandoval (Mex) Amore & Vita - SelleSMP p/b Fondriest    03:35
107 Scott Law (Aus) Cylance Cycling                                     03:39
108 Mihkel Raim (Est) Israel Cycling Academy                            03:42
109 Rik Van Ijzendoorn (Ned) Team Novo Nordisk                          03:47
110 Cortlan Brown (USA) Hangar 15 Bicycles                              03:50
111 Joshua Berry (USA) Jelly Belly-Maxxis                               03:51
112 Eric Marcotte (USA) Cylance Cycling                                 03:53
113 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk                                   03:58
114 Angus Morton (Aus) Jelly Belly-Maxxis                               04:02
115 Alan Marangoni (Ita) Nippo - Vini Fantini                           04:08
116 Gerd Keijzer (Ned) Team Novo Nordisk                                04:11
117 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
118 Aviv Yechezkel (Isr) Israel Cycling Academy                         04:16
119 Danny Pate (USA) Rally Cycling                                      04:20
120 Colin Joyce (USA) Rally Cycling                                     04:23
121 Alfredo Rodriguez Victoria (Mex) Elevate - KHS Pro Cycling          04:31
122 Eric Young (USA) Rally Cycling                                      04:38
123 Reid McClure (Can) Team Novo Nordisk                                04:42
124 Jonny Brown (USA) Axeon Hagens Berman                               04:49

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: