Daniel - odzież kolarska

Mistrzostwa Europy MTB 2017: Włoszczowska nie wystartuje

Maja Włoszczowska

Maja Włoszczowska nie wystartuje w niedzielnym wyścigu elity kobiet w kolarstwie górskim cross-country we włoskim Darfo Boario Terme.

Polka, jedna z głównych kandydatek do zdobycia medalu, podczas rekonesansu trasy we środę doznała kontuzji, a prześwietlenie wykazało pęknięcie wyrostka rylcowatego kości łokciowej. Upadek wykluczył Włoszczowską z udziału w sztafecie, a odpoczynek w drugiej części tygodnia miał zdecydować czy 33-latka stanie na starcie w niedzielę.

Włoszczowska o swojej decyzji poinformowała w sobotę rano.

Niestety, już oficjalnie - nie startuję jutro w Mistrzostwach Europy. Trudna decyzja. Patrząc na listę startową, moją dyspozycję i trasę - powalczyłabym. Ale... tym razem nie będę zgrywać bohatera, który wytrzyma każdy ból i będzie ryzykował ściganie na trudnej technicznie rundzie ze świeżą kontuzją. Rozsądek górą. Sezon się jeszcze nie kończy

- napisała dwukrotna srebrna medalistka olimpijska na oficjalnej stronie w serwisie Facebook.

Polka w karierze wywalczyła sześć medali mistrzostw Europy w kategorii elity - w 2009 roku zdobyła złoty medal tej imprezy, czterokrotnie sięgała po srebro (2004, 2005, 2010, 2011), a raz po brąz (2013).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: