Mistrzostwa Europy MTB 2017: Droździok 10. w wyścigu orliczek

10. miejsce Marleny Droździok w wyścigu kobiet do lat 23 to póki co najlepszy wynik kadry Polski na mistrzostwach Europy w kolarstwie górskim.

Medale mistrzostw Europy w kolarstwie górskim cross-country w kategoriach młodzieżowych rozdano we Włoszech. Sobotnia rywalizacja w Darfo Boario Terme rozpoczęła się od zmagań juniorek tam swoją tegoroczną dominację potwierdziła młoda Laura Stigger. Austriaczka w tym sezonie wygrała wszystkie 12 wyścigów, w których startowała. Stigger we Włoszech pokonała o ponad pół minuty drugą Loanę Lecomte (Francja). Brąz do mety dowiozła Caroline Bohe (Dania).

Z niezłej strony zaprezentowały się Polki – 19. miejsce zajęła Agnieszka Szpocińska, a dwa oczka niżej sklasyfikowana została Patrycja Świerczyńska. 33. pozycję na mecie zajęła Maja Drelak, która została zdublowana przez zwyciężczynię.

Następnie na trasę ruszyli juniorzy, a po bardzo wyrównanym wyścigu najlepszy okazał się Jofre Estape (Hiszpania). 18-latek pokonał o 1:11 Alexandra Balmera (Szwajcaria). Trzeci na metę wpadł Francuz Benjamin Le Ny, tracąc 10 sekund do srebrnego medalu.

Polskę reprezentowało dwóch zawodników – 29. miejsce zajął Stanisław Nowak, a na 31. pozycji do mety dojechał Mateusz Nieboras.

W ostatnim wyścigu tego dnia wystartowały orliczki i tam również nie było niespodzianek. Najlepsza okazała się  Sina Frei (Szwajcaria) i to ona założyła koszulkę z 12 gwiazdami. Po srebrny medal sięgnęła jej rodaczka – Alessandra Keller – a brąz zdobyła Anne Tauber (Holandia).

Bardzo dobrze zaprezentowały się Polki – Marlena Droździok zajęła 10. pozycję, a na 13. miejscu sklasyfikowano Magdalenę Zielińską. 25. miejsce zajęła Patrycja Piotrowska, rywalizacji nie ukończyła za to Gabriela Wojtyła.